Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

EPSON EcoTank L7180

Spoločnosť Epson má vo svojom portfóliu bohato zastúpené fotografické tlačiarne. Veľmi obľúbenými sú modely zo série EcoTank. Jedným z modelov z tejto rady je multifunkcia Epson EcoTank L7180. Má systém plnenia novej generácie s vylepšenými atramentovými fľaštičkami a kvalitným pigmentovým a fotografickým čiernym atramentom. Patrí do vyššej triedy, kde za stále dostupnú cenu ponúka množstvo funkcií, bohatú konektivitu a vysokú kvalitu farebnej tlače, predovšetkým fotografií. Vhodná je do malého foto-štúdia, do domácej kancelárie, ale aj pre náročnejšieho fotografa.

 

Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká pracovná skupina, home office, grafické-foto štúdio
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 526 mm
Hĺbka: 415 mm
Výška: 168 mm
Hmotnosť: 10,5 kg
 

Dizajn

 
Po rozbalení prekvapí zariadenie, ktoré označiť, ako kompaktné by bolo už prehnané. Trochu väčšia šírka a hĺbka sa odzrkadlila aj na hmotnosti tlačiarne. Tá je niečo cez 10 kg. Kvalitné továrenské spracovanie s pevnými plastmi a ergonomický dizajn pôsobia pekným, štýlovým dojmom. Multifunkcia je v čiernom prevedení, ale kombinuje matný a jemne lesklý plast. Dominantným prvkom je veľký ovládací panel na čelnej strane, ktorý sa dá v určitom uhle naklápať pre komfortnejšie ovládanie. Obsahuje niekoľko ovládacích tlačidiel, smerové tlačidlá pre pohyb v menu a prehľadný, farebný LCD displej s uhlopriečkou 6,8 cm.  Po pravej strane panelu sa nachádza integrovaný tankový zásobník s 5timi nádržkami na atrament s uzatváracím krytom. Nádržky sú farebne označené a majú priehľadné okienko s mierkou, vďaka ktorému rýchlo zistíte stav hladiny atramentu v nádržkách. Na ľavej strane vpredu je slot pre SD kartu a pod ním konektor USB. Pod ovládacím panelom sa nachádza výstup pre 50 listov papiera a pod ním vstupný zásobník papiera s kapacitou 100 listov. V zadnej časti je ďalší vstup pre papier. Pod horným krytom sa ukrýva plochý skener. V zadnej časti zariadenia nájdete konektory pre zapojenie do siete a ethernet port.
 
 

Funkcie

 
Multifunkcia Epson EcoTank L7180 ponúka okrem tlače aj kopírovanie a skenovanie. Konektivita je zastúpená klasickým USB konektorom pre zapojenie káblom k počítaču, ethernetové rozhranie pre zapojenie zariadenia do LAN siete a podporu bezdrôtovej tlače pomocou Wi-Fi. Využívať môžete tlač z mobilných zariadení a s tým všetky dostupné funkcie tlače a skenovania z cloudových úložísk a sociálnych sietí, do emailu, ale aj opačným smerom skenovať môžete priamo do cloudu. Zariadenie môžete plnohodnotne používať v bezdrôtovom režime, bez potreby zapojenia zbytočných káblov. Pomocou aplikácie Epson Connect sa možnosti tlačových úloh a nastavenia tlače rozšíria o viac funkcií. Email Print, vám umožní zasielať súbory emailom na špecifickú adresu zariadenia Epson a odkiaľkoľvek ich vytlačiť. Súbory môžete tlačiť a zdieľať pomocou cloudových služieb  Dropbox, Evernote, Box, Google Drive alebo One Drive. To isté platí aj o skenovaní. S aplikáciou Creative Print zase môžete upravovať svoje fotografie pred tlačou, vytvárať omaľovanky alebo pohľadnice. Používatelia, ktorí radi fotia ocenia bezokrajovú tlač fotografií a pre tlač plagátov môžu využiť tlač na formát A3. Nechýba ani automatická obojstranná tlač a integrovaná čítačka SD kariet. Aby toho nebolo málo, tlačiareň zvláda aj potlač CD/ DVD nosičov a priamu tlač na USB kľuč. Pre menšie alebo domáce fotoštúdio je ponuka funkcií a možností naozaj bohatá.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Multifunkcia tlačí v rozlíšení  5 760 x 1 440 Dpi v čiernobielom aj farebnom režime pomocou 5tich atramentov. Na výbornej kvalite fotografií sa podieľa aj špeciálny fotografický čierny atrament. Zariadenie tlačí pomocou tlačovej hlavy Epson Micro Piezo s technológiou premenlivej veľkosti kvapôčky atramentu (min. 1,5 pl). Za minútu vytlačí tlačiareň 13 strán čiernobiele alebo 10 strán farebne vo vysokej kvalite. S natavením zníženej kvality dokáže vytlačiť až 28 strán v čiernobielom alebo farebnom režime. Tlač fotografie formátu 10 x 15 cm trvá necelých 20 sekúnd. Čo sa týka kvality tlače tá je na veľmi dobrej úrovni a spolu s vhodným fotografickým papierom získate kvalitné farební fotografie s výborným podaním čiernej. Horšie je na tom kapacita zásobníka papiera. Tá je iba 100 listov štandardný papier alebo 20 listov fotografický papier. 
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské spracovanie 
- rýchlosť a kvalita tlače
- 2 x čierny atrament (pigmentový a fotografický)
- bezkazetový tankový systém s nádržkami na 5 atramentov
- funkcie (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- bohatá konektivita
- široká podpora tlače z mobilných zariadení 
- veľký prehľadný displej
- jednoduché ovládanie
- automatická obojstranná tlač (duplex) 
- formát A3
- bezokrajová tlač fotografií
- integrovaná čítačka SD kariet
- 2 x zásobník papiera
- nízke náklady na tlač
 
Mínusy tlačiarne
 
- konštrukcia podávača pre papier formátu A3
- zariadenie nerozozná, keď sa minie papier formátu A3 a tlačí na formát. ktorý je k dispozícií (A4)
- malá kapacita zásobníkov papiera 
- skenovanie iba na formát A4
 

Náplne do tlačiarne

 
Multifunkcia používa pre tlač 5 atramentov, systém CMYK+K. Okrem farebných atramentov azúrová, purpurová, žltá sa využívajú aj dva čierne atramenty a to pigmentový čierny a fotografický čierny atrament. V balení spolu so zariadením nájdete sadu atramentov, ktoré vám vystačia na tlač 1 500 fotografií. Výrobca uvádza, že náplne v balení vám tak ušetria náklady počas 3 rokoch pri bežnom používaní. Samostatné náhradne fľaštičky majú vyššiu kapacitu. Štandardne je to 1 900 fotografií.
 

Zhodnotenie

 
Model Epson EcoTank L7180 patrí k tomu lepšiemu, čo môžete na trhu s fotografickými tlačiarňami nájsť. Tlači fotografie vo výbornej kvalite, až do formátu A3. Obsahuje množstvo funkcií pre pohodlnú tlač z mobilných zariadení a jednoducho sa ovláda. Ak k tomu prirátate  ešte bohatú konektivitu a automatickú obojstrannú tlač, tak je len málo nedostatkov alebo negatív, ktoré by ste na nej hľadali. Nás osobne prekvapila veľkosť. Pre túto multifunkciu si potrebujete na stole vyhradiť dosť miesta. Hlavne šírka, ktorá je niečo málo cez pol metra sa určite nedá nazvať kompaktnou veľkosťou. Tlačiareň tlačí na formát A3, ale keď vám dôjde papier tejto veľkosti a máte v zásobníku papier A4, bez upozornenie bude tlačiť na dostupný papier. Ako dlhšie mínusy hodnotíme, že skenovať sa dá  max. do formátu A4 a tiež malá kapacita zásobníka na papier, môže byť pre niekoho nepríjemná. Napriek tomu tu máme zariadenie v dobrom pomere kvality tlače, funkcií a ceny. Kladné hodnotenie si zaslúži komfortné dopĺňanie atramentu a nízke náklady na tlač fotografií, vďaka zásobníku EcoTank.