Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

Kodak Smile+ Digital Instant Print Camera

Držiteľ licencie na severoamerickú značku Kodak C+A Global predstavil digitálny fotoaparát pre okamžitú tlač Kodak SMILE+ v zaujímavej cene 99 USD. Ide o najnovší prírastok ich portfólia cenovo dostupných fotoaparátov pre okamžitú tlač. Kodak SMILE+ Instant Print Camera s kompaktným dizajnom a užívateľsky prívetivými funkciami tlačí fotografie na Zink papier so samolepiacou zadnou stranou za necelých 60 sekúnd. Univerzálne zariadenie v sebe spája fotoaparát a tlačiareň. Fotoaparát v niekoľkých pastelových farbách pre rôzne štýly je vybavený otočným objektívom, ktorý umožňuje používateľom upravovať farebný filter pre každý záber, čím sa fotografiám dodáva jedinečný nádych.

Bezplatná aplikácia Kodak SMILE pre iOS a Android ponúka intuitívne užívateľské rozhranie. Používatelia môžu pomocou nej vykonávať jednoduché úpravy, pridávať rámy a prispôsobiť fotografie pred tlačou. Po pripojení k aplikácii je možné Kodak SMILE+ Instant Print Cameru použiť aj na tlač už existujúcich fotografií z galérie v mobilnom zariadení.

 

Plusy

- Takmer okamžité výtlačky fotografií so samolepiacim podkladom

- Technológia bez atramentu „Zink“.

- Kompatibilita iOS, Android (aplikácia)

- Použitie voliteľnej MicroSD karty na ukladanie obrázkov

- Štandardný insta formát 2 x 3“

- Integrovaná šošovka na výmenu farebného filtra

- Automatický blesk

- Bluetooth konektivita

- Dostupné v 6 farebných prevedeniach

Mínusy

- Neobsahuje displej náhľadu/kontroly na zadnej strane

- Chýbajúci displej, takže si nemôžete vybrať, ktoré obrázky sa vytlačia

- Vyblednutejšia, matná reprodukcia farieb na výtlačkoch Zink

- Plastová konštrukcia fotoaparátu

- 5 megapixelov

Dizajn v pastelovom kabáte

Kodak Smile+ sa so svojou kompaktnou veľkosťou pohodlne zmestí do priestrannejšieho vrecka bundy alebo do malej kabelky. S veľkým okrúhlym tlačidlom spúšte a hrubším držadlom pôsobí tak trochu retro-analógovo, ale užívateľsky veľmi príjemne.

Používatelia, ktorí milujú hmatateľnejšie, analógové ovládanie, uvítajú túto zábavnú funkciu na Kodak Smile+; prednastavený otočný filter objektívu, ktorý umožňuje používateľovi vybrať si otočením z fyzického (na rozdiel od digitálneho) radu efektov ešte pred zhotovením záberu. Možno je to trochu nezvyklé a keďže na zadnej strane nie je LCD displej, nie je možnosť zobraziť ukážku toho, ako bude záber vyzerať. Musíte sa zmieriť s optickým hľadáčikom umiesteným na hornej strane.

Zariadenie má dva kovové oká na každej strane fotoaparátu pre upevnenie remienka na krk alebo zápästie. Na pravej strane sa nachádza masívnejší slot pre výstup tlače. Ak ste pravák zariadenie sa vám bude držať pohodlne. Ľaváci si budú musieť nájsť svoj spôsob uchopenia.

S objektívom s pevným ohniskom majú snímky, ktoré Kodak Smile+ zachytáva, rozlíšenie 5 megapixelov. Toto rozlíšenie podobne ako samotný fotoaparát v retro štýle, pôsobí skôr, ako návrat do minulých čias.

Balenie s fotoaparátom obsahuje štartovací balíček 5 ks fotopapierov Kodak Zink Photo Paper. Tie sú rozmermi 2 x 3 palce porovnateľné s výstupnou veľkosťou väčšiny fotoaparátov Fuji Instax, no je menšie, ako papier s rozmermi 3,5 x 4,25 palca podporovaný starším Kodak Smile Classic. Ak si kúpite špeciálny balík Kodak Zink Photo Paper získate balíček 20 ks. Ten sa vám hodí, keď začnete foto-tlačiareň používať a bude trochu experimentovať.

Namiesto toho, aby ste tu museli napájať pár AA batérií, čo je prípad základných modelov Fuji Instax, Kodak Smile+ obsahuje lítium-iónovú batériu. Dá sa dobiť pripojením dodaného USB kábla.

  

zdroj: Kodak 

Výkon a kvalita

Okrem možnosti otáčať filtre pred objektívom fotoaparátu funguje Kodak Smile+ plne automaticky namierením a snímaním. Aby ste sa vyhli neopatrnej alebo náhodnej aktivácii je potrebné na 3 sekundy podržať tlačidlo napájania fotoaparátu, kým sa rozsvieti kontrolka a budete pripravení fotografovať. Blesk je tiež plne automatický, takže na samotnom fotoaparáte nie je žiadne tlačidlo, ktorým by ste ho v prípade potreby deaktivovali.

Na zadnej strane nie je displej a jediné čo zariadenie má, je na vrchu umiestnený optický hľadáčik na orámovanie záberov. Ako pri každom fotoaparáte na okamžitú tlač, aj tu je nevyhnutná určitá miera pokusov a omylov, pretože konečný výsledok uvidíte až po vytlačení.

Na rozdiel od konkurenčných modelov Fuji Instax však tento model nemá na prednej strane žiadne „selfie“ zrkadlo na presnejšie usporiadanie záberu, keď držíte fotoaparát zdvihnutý na dĺžku paže a nasmerujete objektív smerom k vám. Okrem toho, aj keď je veľkoryso vybavený slotom na kartu MicroSD na zálohu záberov, pokiaľ je v ňom vložený papier, fotoaparát automaticky vytvorí tlač pri každom stlačení spúšte. Bohužiaľ chýba možnosť výberu ktoré zábery sa vytlačia a ktoré nie.

Čo sa týka otočnej trojice filtrov umiestnených pred objektívom, v návode sa uvádza, že ide o štandardné, retro a „hviezdne“ filtre  tie posledné sú skutočne účinné len vtedy, keď je v zábere veľa blikajúcich svetiel. Nechýba červenkastý odtieň záberov s retro filtrom. Rozdiel medzi nimi nie je výrazný a obrázky smerom k okrajom záberu strácajú na ostrosti.

Podpora spárovať fotoaparát so smartfónom pomocou rozhrania Bluetooth a v podstate používať Kodak Smile+, ako kompaktnú prenosnú tlačiareň pre obrázky z galérie mobilu je bezproblémová.

Keďže môžete vložiť MicroSD, teoreticky môžeme pokračovať vo fotografovaní, aj keď sa minie papier vo fotoaparáte. V praxi to znamená stlačenie tlačidla spúšte, keď vo fotoaparáte nie je papier, skutočne uloží obrázok na vymeniteľnú kartu, ale fotoaparát sa stále pokúša vytlačiť, doplnený o veľa mechanického bzučania a klikania.

 

        

 zdroj: Kodak

Krátky záver

Je jasné, že od žiadneho fotoaparátu na okamžitú tlač nikto neočakáva výsledky v profesionálnej kvalite. Je to viac o zábave a šťastných nehodách a prekvapivých momentoch, ako o sofistikovanosti. Deti a mladí ľudia však budú milovať skutočnosť, že zadnú stranu týchto mini výtlačkov možno odlepiť a premeniť obrázky na nálepky, ktoré možno umiestniť do zošitov, na steny a na chladničku. Cenovo dostupný Kodak Smile+ je spôsob, ako priblížiť mladým radosť z fotografovania a preto sa v konečnom dôsledku môže oplatiť práve kvôli nízkej cene. Keď si k tomu pripočítame, že zariadenie môžeme dodatočne použiť ako prenosnú tlačiareň na obrázky, ktoré nasnímame pomocou smartfónu je to naozaj dobrá voľba.

Ak sa vám páči reprodukcia takmer okamžitých samolepiacich výtlačkov fotografií alebo zdieľania prostredníctvom aplikácie v telefóne, tak vás toto zariadenie pravdepodobne zaujme. Všetky tieto možnosti ponúka Kodak Smile+. Prichádza za dostupnú cenu, ktorá ho stavia do priamej konkurencie s radom fotoaparátov Fujifilm Instax. Napriek tomu, že výtlačky nedosiahnu kvalitu fotografií vytlačených v profesionálnom fotolabe alebo na kvalitnej fotografickej tlačiarni je používanie tejto foto-tlačiarne zábavné, čo je ten hlavný benefit.