Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson SureColor SC-T3100x

Veľkoformátová tlač v kompaktnom tele

Spoločnosť Epson chce týmto modelom v svojom portfóliu osloviť hlavne menšie pracovné tímy inžinierov a architektov. Pre ich potreby zostavila veľkoformátovú tlačiareň v kompaktnejšom tele, ktorá nezaberie veľa miesta v pracovnom priestore. V prevádzke môže byt v stojanovom prevedení (stojan nie je v balení), ale aj ako klasická stolová tlačiareň, čo je jednou z ďalších výhod jej kompaktnosti. Tlačiareň by mohla osloviť aj grafikov a malé reklamné štúdia, ktoré potrebujú tlačiť veľkoformátové plagáty a reklamné dokumenty. Táto atramentová tlačiareň s výbornou tlačovou hlavou Piezo Epson  sa objavila na trhu už minulý rok a v súčasnosti má celkom priaznivú cenu. Dokáže tlačiť až do veľkosti formátu 24“ (61 cm).

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : menšia architektonická firma, reklamné štúdio, menšie pracovné týmy
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlačiareň – veľkoformátová tlač
Maximálny formát tlače: A3/ A1 (24“ rolovaný papier)
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 970 mm
Hĺbka: 570 mm
Výška: 245 mm
Hmotnosť: 38 kg


Štýlový dizajn v kompaktnom tele

Napriek skoro metrovej šírke zariadenia sa jedná o kompaktnú tlačiareň s moderným dizajnom. Oproti iným veľkoformátovým zariadeniam ide o menší model, ktorý môžete postaviť na pracovný stôl. V sviežom bielom prevedení s tmavými akcentmi pôsobí štýlovo. Táto atramentová veľkoformátová tlačiareň upúta na prvý pohľad svojím vyváženým, minimalistickým vzhľadom a ergonómiou. Zadná časť zariadenia s prístupom z hora patrí vstupu pre papier. Po otvorení krytu sa do priestoru pre kotúčové média vkladá rolka papiera alebo po vytiahnutí líšt na pravej strane do podávača klasický formát listového papiera A3/ A4. Na prednej strane nájdete strieborné logo výrobcu a pod ním úzky slot pre výstup papiera. V ľavej hornej časti zariadenia je umiestený dotykový vyklápací displej s uhlopriečkou 10,9“. Na ráme displeja sa nachádza tlačidlo pre zapnutie a stavová dióda. Pravá predná strana je vyhradená pre tankový zásobník so 4 samostatnými nádržkami pre atrament. Konektory pre pripojenie sú už štandardne v zadnej časti zariadenia. Dizajn a ergonómia zariadenia sú výborné a prístup k ovládaniu, ale aj práca s médiami a dopĺňanie atramentu je pohodlné. Továrenské spracovanie je na vysokej úrovni. Pevné plasty a kovové vystuženie zariadenia prispievajú k výbornej stabilite počas prevádzky. Kompaktné rozmery a čisté línie robia z tohto modelu štýlovú tlačiareň do pracovného priestoru.

 

Funkcie, ktoré nájdu využitie pri tlači technických výkresov

Zamerania tlačiarne Epson SureColor SC-T3100x je široké a uplatnenie nájde všade tam, kde sa tlačia presné CAD výkresy väčších formátov, propagačné a reklamné prospekty. Vďaka vysokej kvalite na výstupe je tlač na profesionálnej úrovni. Prispieva k tomu kvalitná tlačová hlava Epson Piezo-PrecisionCore, technológia kontroly trysiek NVT a vysoká ochrana proti prachu. Vďaka flexibilnému systému pre média dokážete efektívne tlačiť na zvolený formát papiera. Tlačiareň Epson SureColor SC-T3100x má výbornú konektivitu. Okrem klasického pripojenia k počítaču, podporuje aj zapojenie do LAN siete a bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi. Nechýba ani podpora tlače z mobilného zariadenia. Napriek tomu, že neobsahuje funkcie kopírovanie a skenovanie má veľmi dobrú kompatibilitu so samostatnými skenermi tretích strán. Ovládanie je vďaka farebnému dotykovému displeju pohodlné a intuitívne. Odozva je veľmi dobrá a menu je pekne graficky spracované. Bohužiaľ chyba lokalizácia do SK/ CZ jazyka.

Rýchlosť a kvalita tlače

Veľkoformátová tlačiareň Epson SureColor SC-T3100x tlačí v rozlíšení 2400 x 1 200 Dpi v monochromatickom alebo farebnom režime. Doba vytlačenia prvej strany je 34 sekúnd v oboch režimoch. Kvalita na výstupe je vo výbornej kvalite na profesionálnej úrovni. Vďaka čiernemu pigmentovému atramentu vyniknú čiernobiele návrhy a výkresy. Plusom je odolnosť tlače voči rozpíjaniu. Pomocou režimu HP-GL/2 alebo HP-RTL zase získate najlepšiu kvalitu CAD a GIS výkresov.

 


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- pevná konštrukcia 
- čisté línie a ergonomický dizajn
- kompaktná veľkosť
- kvalita tlače
- podpora formátu tlače do 24“
- bohatá konektivita
- podpora tlače z mobilných zariadení
- ovládanie pomocou dotykového displeja 10,9“
- protiprachová ochrana 
- tankový systém pre atramenty
- jednoduché dopĺňanie papiera a atramentu
- automatická kontrola a údržba tlačových hláv

Mínusy tlačiarne

- chýba lokalizácia menu SK/ CZ
- min. formát papiera je A4 (netlačí na menšie formáty)
- nemá hostiteľské USB na prednej strane


Náplne do tlačiarne a podporované média

Model Epson SureColor SC-T3100x tlačí do veľkosti 24"(61,0 cm). Podporované sú aj formáty: 17" (43,2 cm), B5, B4, B3, B2, B1, A4, A3, A3 +, A2 +, A2, A1. Tlačiť môžete na samostatné listy alebo na rolku papiera. Tlačiareň tlačí s 3 mm okrajmi hore a po stranách. Vhodné sú papiere s hrúbkou 0,05 mm - 0,27 mm. Zariadenie tlačí atramentovou technológiou a pre tlač využíva 4 samostatné atramenty systém CMYK. Tie sa dopĺňajú do dostatočne veľkých nádržiek integrovaného tankového zásobníka. Je to veľkou výhodou oproti modelom Epson SureColor SC-T3100 a SC-T3100N, ktoré používajú atramentové kazety. Atramentové fľaštičky pre model Epson SureColor SC-T3100x s objemom 140 ml majú inovovaný systém, vďaka ktorému môžete doplniť atrament aj počas tlače. V balení nájdete čierny pigmentový atrament s označením C13T49H100 a farebné atramenty na báze farbív: azúrový (C13T49H200), purpurový (C13T49H300) a žltý (C13T49H400).

 

 

Zhodnotenie

Medzi veľkoformátovými tlačiarňami ide o najmenšie a cenovo najdostupnejšie zariadenie. Malé firmy alebo pracovné skupiny,  ktoré potrebujú kvalitnú tlač technickej dokumentácie môže tento model osloviť. Získajú kompaktné moderné zariadenie s výbornou konektivitou, vysokou kvalitou a flexibilitou. Rovnako aj menšie grafické štúdia by mohli z tohto zariadenia vyťažiť. Veľkým plusom je jednoduché ovládanie a integrovaný tankový zásobník atramentov. Mínusom je absencia lokalizácie do jedného z jazykov SK alebo CZ. Tento nedostatok však celkom dobre kompenzuje intuitívne grafické rozhranie. Ako mínus môže niekto považovať aj obmedzenie tlače malých formátov pod A4. Pri veľkoformátových zariadeniach sa skôr vyžaduje tlač veľkých formátov, ako tých obálkových.

Tip pre vás

Spoločnosť Epson má v ponuke model Epson SureColor SC-T3100 v troch verziách. Modely SC-T3100 a SC-T3100N používajú k tlači atramentové kazety T40D140, T40D240, T40D340 a T40D440. Model SC-T3100 obsahuje navyše vlastný stojan so špeciálnym držiakom na rolku vytlačeného papiera. Model SC-T3100N je štandardná stolová tlačiareň (bez stojanu) a model SC-T3100x zase obsahuje pre zmenu integrovaný tankový zásobník atramentu.