Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Recenzia multifunkcie HP OfficeJet Pro 8730

Výkonný pracant do kancelárie

Multifunkcia výrobcu HP z modelovej rady OfficeJet Pro patrí k zariadenia, ktoré si poradia aj vo väčšej kancelárii. Ide o atramentovú, farebnú tlačiareň typu All-in-one. Aj keď tlačí atramentovou technológiou, náklady na tlač sú porovnateľné s veľkokapacitnou laserovou tlačou a v niektorých prípadoch dokonca nižšie. Môžete tak získať pre svoju pracovnú skupinu multifunkčnú tlačiareň s nízkymi nákladmi na tlač, výbornou funkčnosťou a konektivitou. Rýchlosť tlače obstojí aj v náročnom pracovnom nasadení a kvalita je na vysokej úrovni. Aby sme ju len nechválili, pozreli sme sa na ňu bližšie, aké sú plusy a mínusy tejto multifunkcie. 

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : firma, malá - stredne veľká pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/Fax/ HP ePrint/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 499 mm
Hĺbka: 503 mm
Výška: 327 mm
Hmotnosť: 15 kg

Mierne futuristický dizajn

Musíme povedať, že táto multifunkcia nás po vybalení prekvapila futuristickým vzhľadom s jemne zaoblenými hranami všade, kde len to bolo možné. Napriek tomu je dizajn atraktívny aj keď pôsobí robustnejšie. Farebné prevedenie bielej v kombinácií s tmavo sivou, skoro čiernou je elegantné. Práve čierna časť v ktorej je zasadený 10,9 cm veľký, dotykový displej je dominantným prvkom. Hoci stále môžeme hovoriť o kompaktnej veľkosti kancelárskeho zariadenia, nečakajte ľahko-prenosnú tlačiareň. Svojimi rozmermi na menšom kancelárskom stole, kde budete aj pracovať zaberie dosť miesta. Tlačidlo zapínania sa nachádza na prednej strane vľavo dole a zapnutie je indikované diódou. Hneď nad tlačidlom je hostiteľský USB port pre priame pripojenie USB zariadení. Po zapnutí multifunkcie sa všetko potrebné pre nastavenie a tlačové úlohy vykonáva na veľkom farebnom dotykovom displeji, čo je veľmi pohodlné. Nad displejom v hornej tmavšej časti je otvárací kryt pod ktorým sú atramentové kazety. Hneď po otvorení k ním máte jednouchý prístup. Sú označené farebne a nechýba ani nálepka s inštrukciami, ako kazety vložiť alebo vymieňať. Celý proces výmeny je preto veľmi rýchly a zvládne ho každý. Po zatvorení sa využíva priestor nad krytom na výstup papiera. V spodnej časti zariadenia sa nachádza vstupný zásobník na papier a horná časť patrí plochému skeneru. Aj napriek robustnému vzhľadu je multifunkcia HP OfficeJet Pro 8730, čo sa týka dizajnu veľmi zaujímavým zariadením s komfortným ovládaním. 

 

 

Funkcie na výbornú

Ak potrebujete výkonné kancelárske zariadenie, ktoré tlačí vo vysokej kvalite čiernobiele dokumenty, ale aj farebné grafy a obrázky, tento model vás nesklame. Ponúka toho viac. Okrem tlače obsahuje funkciu kopírovania, skenovania a faxu. Možnosti pripojenia sú bohaté a to nielen klasickým USB  káblom, ale aj bezdrôtovo a pomocou ethernet kábla do siete LAN. Využiť tak môžete rýchlu bezdrôtovú tlač pomocou Wi-Fi z mobilných zariadení a notebookov, ale aj zapojenie do siete v rámci pracovnej skupiny. Navyše má tento model aj podporu NFC. V rámci bezdrôtového pripojenia nechýba, ani možnosť tlače pomocou HP ePrint alebo Apple AirPrint. Multifunkcia obsahuje široké možnosti nastavenia tlače, podporuje multitasking a samozrejme aj automatickú obojstrannú tlač. Menu je zrozumiteľné a celé užívateľské rozhranie intuitívne a pohodlné. V rámci bezpečnosti firemnej tlače môžete s touto multifunkciu využívať aj službu HP JetAdvantage Private Print, ktorá je zadarmo pre všetky krajiny. 

Rýchlosť a kvalita tlače obstojí aj v kancelárii s vysokým vyťažením 

O spoľahlivý výkon sa stará procesor s frekvenciou 1,2 GHz a 512 MB pamäť. Multifunkcia tlačí atramentovou technológiou v maximálnom rozlíšení 2 400 x 1 200 Dpi. Rýchlosť farebnej tlače je 20 strán za minútu a v čiernobielom režime je to až 24 strán za minútu. Maximálny formát papiera je A4. Prvý čiernobiely výtlačok tlačiareň vyprodukuje za necelých 10 sekúnd a pri farebnej tlači je to 11 sekúnd. Doporučený mesačný objem tlače je 250 až 2 000 strán. Kapacita zásobníka papiera je 250 listov na vstupe a 150 listov papiera na výstupe. Podpora typu médií je široká a multifunkcia si poradí s papierom od 60 – 280 g/m2. Čo sa týka kvality tlače je výborná a niet jej čo vytknúť. Skener s rozlíšením 1 200 Dpi ponúka kvalitné skenovanie dokumentov a nechýba, ani automatický podávač papiera na 50 listov. Dokumenty dokáže zariadenie kopírovať rýchlosťou 36 kópií za minútu. Čo sa týka faxu, ten potrebuje 4 sekundy na 1 stránku. Náklady napriek atramentovej technológii sú nízke. Výrobca uvádza až o 50 % nižšie náklady na tlač jednej stránky v porovnaní s laserovou tlačou. 

 

Plusy 

- vysoký výkon pre náročné pracovné prostredie
- kvalita tlače
- rýchlosť tlače
- farebná tlač
- funkcie All-in-one (tlač, kopírovanie,obojstranné skenovanie, fax)
- moderný ergonomický dizajn
- bohatá konektivita (USB, Wi-Fi, LAN, NFC)
- duplex (automatická obojstranná tlač)
- komfortný dotykový displej
- užívateľské rozhranie a ovládanie
- rýchly systém výmeny kaziet

Mínusy

- rozbúšenejší vzhľad
- rozmery 
- trochu vyššia hlučnosť

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia HP OfficeJet Pro 8730 tlačí atramentovou technológiou a k tlači využíva 4 samostatné atramentové kazety (CMYK). Okrem štandardnej veľkosti kaziet HP 953 s kapacitou 1 000 strán pre čierny atrament a 700 strán pre farebné atramenty (žltá, purpurová, azúrová), môžete využívať aj veľkokapacitné kazety HP 953XL. Tie majú kapacitu 2 000 strán pre čierny atrament a 1 600 strán pre farebné atramenty. Tento model podporuje aj kazetu s čiernym atramentom s označením HP 957XL, s vysokou vyťaženosťou až 3 000 strán A4. Údaje sú samozrejme špecifikované pre vyťaženosť pri 5% pokrytí. Tlač s týmto atramentom  je odolná voči vode, rozmazaniu, vyblednutiu po čase a zvýrazňovačom. 

 

Zhodnotenie na záver

Multifunkcia HP OfficeJet Pro 8730 je výkonné zariadenie do náročného pracovného prostredia, kde sa tlačí väčší objem tlače, využíva sa kopírovanie, skenovanie a fax. Ten už v dnešnej dobe, nie je tak obľúbený, ako tomu bolo v minulom desaťročí, ale využitie v rámci firmy pre neho stále môžete nájsť. Kvalita výtlačkov je na vysokej úrovni a pochvalu si zaslúži aj konektivita. Hlavne rýchle pripojenie pomocou Wi-Fi a tlač z mobilných zariadení, ale aj jednoduché spárovanie mobilu alebo tabletu pomocou technológie NFC. Vytlačiť si môžete veľmi rýchlo dokumenty Word alebo PDF a to priamo z vášho USB kľúča. Zariadenie je kompatibilné s operačnými systémami Windows, Mac OS aj distribúcií USB Linux. Multifunkcia si poradí s maximálnym mesačným zaťažením až 30 000 strán tlače. Pre domácich užívateľov ju veľmi neodporúčame. Jej výkon a efektivita práce by nebola naplno využitá. Rovnako aj priestorovo, by zabrala dosť miesta. Ak by sme mali vypichnúť nejaké mínusy, tak trochu hlučnejšia tlač a väčšie rozmery. Dizajn sa nemusí každému páčiť, my však voči nemu nemáme výhrady.
Celkovo ide o rýchlu, vynikajúcu multifunkčnú atramentovú tlačiareň, ktorá má niektoré funkcie, ktoré vidíme v drahších laserových tlačiarňach. Výkon, rýchlosť, kvalita a rozsah možností prístupu k tlači sú ideálne riešenie pre malú až stredne veľkú firmu.

Tip pre vás

Ak používate v akejkoľvek multifunkcii Fax, dbajte na ochranu. Práve Fax v multifunkčných zariadeniach môže byť  najzraniteľnejším miestom zariadenia zapojeného do podnikovej siete.