Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

ECO-solventné tlačiarne

Tlačiarne a multifunkčné zariadenia do domácností, ale aj tlačiarne pre použitie vo firmách, či už malých alebo veľkých nájdete na trhu v bohatej ponuke. Každoročne výrobcovia prinášajú na trh inovatívne riešenia týchto zariadení, ale aj novinky, ktoré rýchlo zaujmú. Trochu menší podiel na trhu si ukrajujú stále populárnejšie 3D tlačiarne a nezanedbateľné, ale významné miesto majú aj ECO-solventné veľkoformátové tlačiarne. Do domácnosti si síce taký model tlačiarne nekúpite, ale s produktmi vytlačenými na takejto tlačiarni ste sa už určite stretli. Vhodné sú do reklamných firiem, štúdii a rôznych kancelárií, kde potrebujete tlačiť rôzne reklamné plagáty, bannery alebo tapety a fólie.

Tieto tlačiarne sa využívajú na tlač rôzných podkladových materiálov od tých jednoduchých až po zložité v reklamnom priemysle. Bannery, samolepky, podlahové grafiky, lepiace potlače do výkladov, fólie na automobily, tapety, fotografické plagáty, to je iba časť toho čo môže takáto tlačiareň vyprodukovať.Najväčšou devízou je vysoká presnosť, kvalita a produktivita. Originálny systém manipulácie s podkladovými materiálmi je zárukou pre špičkovú tlač s bezkonkurenčnou presnosťou. Za pomoci vysokopokročilého systému automatickej regulácie prítlaku, podávacím valčekom so širokým priemerom spolu s antistatickým pružným prítlačným valčekom sa celý proces podávania médií optimalizuje pre, čo najväčšiu presnosť tlače. O kvalitu sa pri ECO-solventnej tlačiarni starajú tlačové hlavy a kvalitné atramenty. Medzi výrobcami, ktorí majú v svojom portfóliu ECO-solventné tlačiarne nechýbajú Epson, Oki ale aj japonská spoločnosť Mutoh. Niektoré z produktov týchto výrobcov si predstavíme. 

Epson SureColor,  rada SC–S (najpredávanejšie ECO-solventné tlačiarne)

Model Epson SC-S60610, ECO - solventná tlačiareň, výrobcu Epson s rozmermi 2 620 x 1 147 x 1 338 mm (šírka x hĺbka x výška) s hmotnosťou 291 kg, dokáže tlačiť na podkladový materiál do formátu 64“, čo je 162,6 cm. Pre tlač využíva zásobníky štyroch farieb, 2 x CMYK systém. Vďaka novej generácii duálnych hláv Epson PrecisionCore TFP, poskytuje tento model vynikajúci výstup s brilantnými farbami a vysokou kvalitou tlače. O širokú škálu maximálne presných farieb sa starajú atramenty Epson UltraChrome GS3. Spoločnosť Epson má na trhu spolu s týmto modelom aj model Epson SC-S40610, ktorý ma na rozdiel od modelu SC-S60610 iba jednu tlačovú hlavu a ide o základný model tejto modelovej rady SURECOLOR. Obidva modely majú atramentový zásobník s kapacitou 700 ml a minimálna veľkosť kvapôčky je 4,2 pl.
O niečo vyššie sa nachádza špičkový model Epson SureColor SC-S 80610, ktorého kľúčovými vlastnosťami sú:

- Precízna a presná tlač
- Špičkový systém AD-ATC a dômyselný mechanizmus podávania médií
- Vysokokvalitná tlač
- Najnovšia generácia tlačových hláv PrecisionCore TFP a atramentov UltraChrome GS3, zahŕňajúcich červený atrament
- Množstvo kreatívnych aplikácií
- Tlač na rôzne podklady vrátane transparentnej fólie, vinylu, plátna a fotopapiera
- Maximálna produktivita
- Automatizovaná údržba tlačových hláv, ochranný štít a systém zachytávania atramentovej hmly
- Rozhranie pripojenia  - USB 2.0 typu Mini B, USB 2.0 typu A, Ethernet (100 Base -T, Base -T)

Tieto ECO - solventné tlačiarne dosahujú skvelé výsledky na rôznych poťahových a nepoťahových médiách pre vnútorné aj vonkajšie použitie pre výstavnú grafiku, pútače, plagáty, podsvietené panely, POD materiály, tapety a fólie na autá. Vynikajúcimi výsledkami zaujali množstvo firiem, hneď po uvedení na trh. Vhodné sú pre firmy, ktoré očakávajú vysokú kvalitu, produktivitu, flexibilitu, jednoduché používanie a hlavne rýchlu návratnosť svojich investícii.

Mutoh ValueJet 1624X

Ani tento výrobca nie je, čo sa týka veľkokapacitných ECO-solventných tlačiarní na trhu neznámy. V portfóliu má niekoľko výborných a cenovo dostupných modelov. Model Mutoh ValueJet  1624X, patrí do profesionálnej rady veľkoformátových zariadení. Táto tlačiareň je skonštruovaná tak, aby zvládla vysokú záťaž tlače veľkoplošných bannerov, billboardov, reklamných fólií a inej veľkoplošnej tlače.

Mutoh ValueJet 1624X využíva výhody mikro-piezo tlačovej hlavy s variabilnými možnosťami. Hlava s 1 440 tryskami je rozdelená do štyroch farebných CMYK kanálov. Každá farba má k dispozícií variant: 360 trysiek alebo po dvoch radoch 180 trysiek na farbu. Práca v dvoch rôznych režimoch umožňuje tlačiť vo vysokom kontraste a kvalite. Tlačová hlava vie tlačiť vrstvou farby od 3, 5 pl do 35, 2 pl. Originálne atramenty Mutoh Eco Ultra sú vyrobené na bázi šetrných riedidiel, bez škodlivých výparov a látok s veľkým zreteľom na životné prostredie. Čo sa týka výkonu tlačiareň ValueJet 1624X dokáže pracovať v niekoľkých tlačových módoch a rýchlostiach. Pri kvalite rozlíšenia 720 x 720 Dpi je to  kvalitný mód 7, 5 m2/hod., alebo produktívny mód 720 x 720 Dpi, 14,5 m2/hod. S nastaveným módom Rýchla produktivita a billboard, pri rozlíšení 360 x 720 Dpi je to až 29, 1 m2/hod. Táto tlačiareň dokáže tlačiť na 50 m kotúč fólie s maximálnou šírkou 1 625 mm, z čoho samotná šírka tlače je maximálne 1 615 mm. Vďaka dostupnej cene a rýchlej návratnosti investície, celkovej nenáročnosti a jednoduchosti používania  je veľkokapacitná tlačiareň Mutoh ValueJet 1624X dobrou voľbou.

OKI ColorPainter E-64s

Aj spoločnosť OKI má na trhu niekoľko modelov  veľkokapacitných ECO-solventných tlačiarní. Zaujať by mohli model ColorPainter E-64s alebo ColorPainter M-64s, prípadne modely ColorPainter H3-104s a ColorPainter H2P-74s/H2P-104s.
Vysoký výkon, kvalitná tlač a ekologický atrament, ktorý umožňuje tlačiť na široké spektrum materiálov sú hlavné plusy ECO-solventnej  tlačiarne OKI ColorPainter E-64s. Pre tlač sa využíva ekologický solventný atrament SX ECO v 6 farbách s certifikáciou Greenguard Gold, schválený eko značkou Nordic Swan Ecolabel. Vysoké rozlíšenie 1 080 x 1 080 Dpi je zárukou fotorealistickej kvality. So šírkou tlače maximálne 1 616 mm, dokáže OKI ColorPainter E-64s tlačiť na PVC, vinyl, transparent, blockout, sieťovinu, polyesterové tkaniny, nasvietený, plagátový papier s modrou a bielou zadnou stranou, jasnú a priehľadnú fóliu pre exteriér. Pre interiér zvláda technické textílie, podsvietený, plagátový, fotografický papier, roll-up, pop-up, tapetu, plátno a iné médiá určené pre ECO-solventné tlačiarne. Vďaka ovládaciemu softvéru CP Manager, ktorý je dodávaný k modelovej rade ColorPainter dokážete zariadenia ovládať aj z notebooku, tabletu alebo smartfónu.