Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson EcoTank ET-3850

Model Epson EcoTank ET-3850 je univerzálna atramentová tlačiareň, ktorá používa na dopĺňanie atrament Epson T502 priamo do nádržiek tankového zásobníka. Pripája sa pomocou Wi-Fi, USB alebo Ethernetu, podporuje Apple AirPrint a Mopria Print Service a je kompatibilná s mobilnou aplikáciou Epson Smart Panel. Plochý skener je vybavený automatickým podávačom, ale nepodporuje obojstranné skenovanie. Zariadenie neobsahuje funkciu faxu. Má vstupný zásobník na 250 listov a podporuje automatickú obojstrannú tlač. Ak sú toto presne požiadavky pre tlačiareň, akú hľadáte, tak je tento model jednou z možností pre vás.

 

Stručná charakteristika multifunkcie Epson EcoTank ET-3850

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : malá kancelária, Home Office, študent

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Mopria Print Service

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť zariadenia

Šírka: 374 mm

Hĺbka: 347 mm

Výška: 228 mm

Hmotnosť: 7,1 kg

Dizajn v kompaktnej veľkosti

Táto tlačiareň je zostavená pre potreby v malej kancelárii, domácnosti, pre študenta alebo Home Office a tomu zodpovedá aj kompaktná veľkosť a ergonómia. Zariadenie môžete postaviť na pracovný stôl a stále budete mať dostatok miesta. Prístup k ovládaniu a médiám je pohodlný a praktický. V predaji je v čiernom aj bielom prevedení. V bielej farbe je rozhodne zaujímavejšia do domáceho priestoru. Horná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov. Nie je extrémne robustný, ako to vidíme u niektorých iných tlačiarní. Predná časť zariadenia je rozdelená pre ovládací panel s LCD panelom (farebný 6,1 cm) a dotykovými tlačidlami. Pod ním je výstup papiera a vstupný zásobník pre papier. Vpravo nájdete tankový zásobník so štyrmi samostatnými nádržkami s priehľadnými okienkami a ryskou, pre rýchlu vizuálnu kontrolu hladiny atramentu. Porty pre pripojenie sa nachádzajú na zadnej strane. Tlačiareň má jemne zaoblené hrany a spracovanie je na veľmi dobrej úrovni. Plasty sú pevné a zariadenie má stabilnú konštrukciu. Ovládací panel sa dá nakláňať v určitom uhle pre pohodlný pristúp k ovládacím prvkom. Celkove pôsobí tlačiareň nielen kompaktne, ale aj moderne.

 

zdroj foto: Epson  

Funkcie 3 v 1

Pre tlačové úlohy v kancelárii alebo v domácnosti ponúka táto tlačiareň plnohodnotné funkcie tlače, kopírovania a skenovania v jednom zariadení. Podporuje automatickú obojstrannú tlač a automatický podávač dokumentov  na 30 listov (iba jednostranné skenovanie). Skenovať môžete do počítača, do Cloudu, do integrovaného zariadenia a pomocou WSD. Podporuje formáty pre skenovanie: BMP, JPEG, PICT, TIFF, multi-TIFF, PDF, PNG.

Pre efektívnejšie využívanie obsahuje široké možnosti pripojenia. Okrem klasického USB káblom k PC, môžete využívať aj pripojenie k LAN sieti ethernetovým káblom alebo bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi.

Ak si do mobilného zariadenia stiahnete aplikáciu Epson Smart Panel, môžete tlačiareň Epson EcoTank ET-3850 ovládať odkiaľkoľvek. Získate tak prehľad o svojich výtlačkoch a dokonca môžete tlačiť na cestách, monitorovať výkon svojho zariadenia, odstraňovať problémy. Spojením Apple AirPrint a aplikácie Epson Smart Panel môžete tlačiť a skenovať do z Cloudu, kedykoľvek to potrebujete.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí vo farebnom aj monochromatickom režime v rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi v maximálnom formáte A4. Okrem univerzálnych funkcií získate tlačiareň s rýchlosťou tlače prvej strany už za 9 sekúnd a špičkovou rýchlosťou tlače až 33 str./min čiernobielo a až 20 str./min. pri farebných dokumentoch. Znížia sa vám prestoje a zvýši efektívnosť vašej práce s tlačou. K tomu prispieva aj podpora ADFDuplex.

Pôsobivú kvalitu tlače získate pomocou technológie PrecisionCore Heat-Free Technology™ a vďaka pigmentovému čiernemu atramentu dosiahnete mimoriadne ostrý text, plus podmaňujúce farebné fotografie a grafiku na akomkoľvek type papiera. Kvalita a rýchlosť tlače je veľmi dobrá a spolu s vstupným zásobníkom papiera pre 250 listov a výbornou vyťaženosťou atramentu ušetríte nielen na nákladoch za tlač, ale aj čas pre menej časté dopĺňanie papiera a atramentu.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné spracovanie zariadenia

- kompaktná veľkosť

- funkcie 3 v 1 (tlač, kopírovanie, skenovanie)

- rýchlosť a kvalita tlače

- automatická obojstranná tlač (duplex)

- automatický podávač dokumentov (ADF)

- bohatá konektivita

- podpora tlače z mobilných zariadení a Cloudu

- náklady na tlač

 

Mínusy tlačiarne

-  neobsahuje USB host

- automatický podávač nepodporuje obojstranné skenovanie

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň Epson ET-3850 má štyri samostatné nádržky zásobníka atramentu, ktoré poskytujú veľké množstvo výtlačkov, vďaka čomu je skvelou voľbou pre veľkoobjemovú tlač. Hladiny atramentu môžete ľahko vidieť z prednej strany tlačiarne, čo je dobré, pretože táto tlačiareň nemá snímač hladiny atramentu. Spotreba atramentu sa tak monitoruje iba interne, aby ste mali odhad, čo znamená, že budete musieť monitorovať hladiny atramentu a manuálne ich resetovať v nastaveniach tlačiarne, keď dopĺňate zásobníky. Príliš nízka hladina atramentu alebo vyprázdnenie zásobníka môže zaviesť vzduchové bubliny do tlačových trubíc a tomu sa treba vyhnúť v podstate pri každej tlačiarni.

Čo sa týka výťažnosti farieb pre tento model, tak čierny pigmentový atrament s označením Epson T502 má vyťaženosť 7 500 strán a farebné atramenty (azúrový, purpurový a žltý) majú vyťaženosť 6 000 strán tlače.

 

zdroj foto: Epson

Zhodnotenie

Multifunkcia je vhodná pre malé alebo domáce kancelárie. Vytvára vysokokvalitné dokumenty a vďaka tankovému systému poskytuje neuveriteľné množstvo čiernych alebo farebných výtlačkov, čo je výhodne pre kancelárie, kde sa veľa tlačí. Čierne dokumenty tlačí pomerne rýchlo, ale pri farebných dokumentoch je to o poznanie pomalšie. Chýba aj obojstranné skenovanie. Integrovaný zásobník atramentu poskytuje veľmi veľký počet výtlačkov, dokonca aj v porovnaní s inými tlačiarňami s tankovým systémom vo svojej triede. Posúva to tuto tlačiareň na jednu z tých lepších možností pre veľkoobjemovú tlač. Model Epson EcoTank ET-3850 je celkovo efektívna moderná tlačiareň.