Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Polaroid Now+ vaše okamžité fotografie

Dnešná instantná doba využíva vo veľkej miere instantné riešenia a jednou z nich sú fotoaparáty pre okamžité fotografie a malé insta-tlačiarne. Ako synonymum instantnej fotografie múžeme pokladať Polaroid, ktorý aj dnes ponúka používateľom nové modely založené na princípe okamžitého vytvorenia foto. Už v roku 1948 prišla spoločnosť s prvým fotoaparátom tohto druhu Polaroid Land Camera, model 95, ktorý sa predával za približne 90 dolárov v obchodnom dome Jordan Marsh v Bostone. Zisky z predaja dosiahli za prvý rok skoro 5 miliónov. Po nástupe digitálnej fotografie prechádzala spoločnosť ťažkými časmi, no jej instantná fotografia nestratila na obľúbenosti. Dnes ponúka spoločnosť niekoľko instantných modelov fotoaparátov.

Nový model Polaroid NOW+ nástupca Polaroid Now

Na rozdiel od iných fotoaparátov Polaroid Now+ si neláme hlavu s viacerými šošovkami alebo nadbytočnými funkciami pripojenia. Namiesto toho má systém automatického zaostrovania, ktorý rozpozná objekt a potom šikovne zasunie 35 mm alebo 40 mm objektív podľa toho, ako ďaleko je objekt od fotoaparátu. Polaroid tvrdí, že týmto spôsobom dokáže fotoaparát zachytiť správny objekt, či už ide o portrét alebo snímku krajiny. 

Ani dizajnom sa priveľmi Polaroid neodkláňa od svojej klasiky. Plastové telo, na prvý pohľad môže pôsobiť trochu lacno, ale fotoaparát je kvalitne továrensky spracovaný a plasty sú pevné. Na zadnej strane nájdete typický Polaroid hľadáčik a tri okrúhle tlačidlá. Žlté tlačidlo slúži pre zapnutie a vypnutie, čierne má funkciu indikátora zostávajúcich fotografii v kazete (štandardne je ich počet 8 ks v 1 kazete). Najmenšie z tlačidiel má funkciu zapnutia a vypnutia blesku a pri dvojitom stlačení prepína fotoaparát do režimu dvojitej expozície. Fotoaparát má vstavanú lítium-iónovú batériu, ktorá s plným nabitím vydrží približne pre 120 fotografií. Súčasťou balenia je samozrejme aj nabíjací kábel, ktorým sa fotoaparát nabíja pomocou micro-USB portu, ktorý je na bočnej strane. Rozmery zariadenia sú 150,16 mm x 112,2 mm x 95,48 mm a hmotnosť 457 gramov bez vloženej kazety s filmom. Pre lepšiu kreativitu pri vytváraní fotografií slúži doplnková sada 5 filtrov objektívu. Tie dokážu prehĺbiť kontrast alebo pridať nové efekty, ako napríklad hviezdny blesk, červená, modrá, žltá a oranžová vintácia.

 

zdroj foto: polaroid.com

 

Pomocou aplikácie Polaroid môžete priamo vo svojom mobilnom zariadení aktivovať ďalšie kreatívne nástroje s funkciami zaostrenia s prioritou clony, tvorby filmových fotografií s režimom statívu. Najnovšie sú to aj funkcie maľovanie svetlom, dvojitá expozícia, manuálny režim a ďalšie. Fotoaparát ponúka systém uzávierky1/ 200 - 1 sek., 1/ 200 - 30 sek. a režim Bulb pomocou aplikácie. Čas potrebný na vyvolanie fotografie po vyfotení je približne 10 – 15 minút pri farebnom filme a 10 minút pri čiernobielom filme.

 

K fotoaparátu Polaroid Now+ budete potrebovať instantné náplne, teda kazety, ktoré obsahujú samotný film pre vytvorenie fotografie. Pre tento model sú k dispozícii Color i-Type Film kazety, ktoré obsahujú 8 instantných fotografií rozmeru 88 x 108 mm s bielymi rámčekmi. Ak máte radi čiernobielu fotografiu, pre vás je k dispozícii aj kazeta B&W i-Type Film. Kazeta (či už farebná alebo čiernobiela) stojí približne 16 €. Týmto sa dostanete na cenu 2 € za jednu fotografiu, čo rozhodne nie je málo.

 

Ovládanie je intuitívne a naozaj veľmi jednoduché. Stačí na bočnej strane stlačiť tlačidlo, po ktorom sa predná hrana otvorí a v nej uvidíte voľný otvor. Následne vložiť kazetu s filmami, zavrieť a môžete fotiť. Tu nie je čo pokaziť. Spúšť je dvojkroková, takže miernym zatlačením sa fotoaparát najskôr automaticky zaostrí. Bohužiaľ tento krok signalizuje iba mierny zvuk. V hľadáčiku nevidíte, čo máte zaostrené (keďže nejde o digitálnu zrkadlovku). Toto naozaj potrebuje zvyk a doskúšanie si aj keď na úkor pokazených fotografií. Ak máte v prvom medzi-kroku spúšte zaostrené, stačí dotlačiť tlačidlom, pevne podržať 1-2 sekundy a fotografia vyjde z fotoaparátu. Následne sa spustí chemický proces a do 10 -15 minút uvidíte výsledok svojej snahy. Polaroidová fotografia využíva chemický proces na papier, kde fyzicky v reálnom čase vidíte vývoj fotografie.

 

Hodnotiť kvalitu vytlačených fotografií nebudeme. Pri rozsahu ohniska 35 – 40 mm si treba dať pozor na blízke objekty, ktoré strácajú trochu na ostrosti. Pri horších svetelných podmienkach sa nevyhnete používaniu blesku. Veľmi dobre na tom sú fotografie vyfotené v exteriéri za slnečného dňa. Tu si však treba uvedomiť, že instantné fotografie nemajú za účel vyzerať vysoko kvalitne, ale majú zachytiť ten správny moment pri rôznych príležitostiach. Ich čaro spočíva v okamžitej podobe originálnej štvorcovej Polaroid fotografie.

 

Polaroid Now+ je v ponuke v niekoľkých farbách a v rôznych variantoch balenia. Základné balenie obsahujúce iba fotoaparát vás vyjde na 149,99 €. Ak si priplatíte môžete získať v balení ku fotoaparátu balenie filmov, sadu kazeta s filmom a darčekový album alebo originál Polaroid popruh k fotoaparátu. Okrem základnej verzie je na výber štartovacia sada a rôzne cestovné balenia. Vyberať si môžete aj balenie filmov. Tie sú farebné, čiernobiele, s bielym a čiernym rámom alebo tematické edície (metallic nights, silver linings, keith haring, daydream, golden moments, spectrum).

 

Polaroid Now+ je okamžitý fotoaparát so sprievodnou aplikáciou na manuálne ovládanie expozície. Je to skvelý nástroj pre umelcov a tvorcov, ale za fotografiu zaplatíte viac, ako u konkurenčných fotoaparátov rovnakého typu. Napriek tomu krásny originálny retro dizajn fotoaparátu Polaroid si nájde svojich fanúšikov. Je nástupcom staršieho veľmi populárneho modelu Polaroid Now s nižšou cenovkou.