Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson WorkForce AL-M310DN

Výkonná tlačiareň pre malú, až stredne veľkú pracovnú skupinu, to je model Epson WorkForce AL-M310DN. Ide o monochromatickú laserovú tlačiareň zameranú na tlač čiernobielych dokumentov vo vysokej kvalite. Čo všetko, vám prinesie zariadenie do vašej kancelárie? V prvom rade je to výkon a rýchlosť tlače, bez zbytočnej straty času. Môžeme hovoriť o efektívnom riešení tlače, pre stredne veľkú skupinu v kompaktnom zariadení.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlačiareň - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 375 mm
Hĺbka: 393 mm
Výška: 285 mm
Hmotnosť: 14 kg

Jednoduchý dizajn

Tlačiareň Epson WorkForce AL-M310DN je kompaktné zariadenie s minimalistickým dizajnom v bielom farebnom prevedení s kombináciou čiernej. Vďaka tomu pôsobí dizajn moderne a sviežo. Horná časť, kde je výstup papiera a malý segmentový displej je čierna. Predná časť obsahuje otváraciu časť pre vstupný zásobník a časť pre prístup k tonerovej kazete. Tlačidlo zapnutie/ vypnutie sa nachádza na čelnej strane vpravo. Ovládacie tlačidla sú umiestené pod displejom na hornej strane zariadenia. Ovládanie je jednoduché pomocou krížových tlačidiel a potvrdzovacieho tlačidla OK, ktoré je uprostred. Bohužiaľ nikde nenájdete port pre hostiteľské USB a slot pre pamäťovú kartu.

Funkcie a výkon

Výpočet funkcií síce nie je veľký, ale to základne, čo potrebujete v náročnom pracovnom nasadení, tlačiareň obsahuje. Epson WorkForce AL-M310DN má dostatočný výkon o ktorý sa stará dvojjadrový procesor 2 x 750 MHz a 512 MB pamäť. Tlačové úlohy vykonáva rýchlo a bez problémov. Nechýba automatická obojstranná tlač a dostatočne veľký zásobník papiera. Konektivita je zastúpená dvomi spôsobmi. Priamo USB káblom k počítaču a ethernet káblom do LAN siete. Vďaka gigabitovému eternetovému pripojeniu umožňuje jednoduché zdieľanie siete a zabezpečí plynulejšiu prevádzku na pracovisku. Tlačiareň nemá možnosť bezdrôtového pripojenia k Wi-Fi. Ak by ste potrebovali tlač z mobilných zariadení, môžete prepojiť tlačiareň cez sieťový port do routru. Maximálne mesačné vyťaženie tlačiarne Epson WorkForce AL-M310DN je 20 000 strán. Samotná technológia tlače je prispôsobená tak, aby vyhovovala náročným požiadavkám neustále sa meniacej kancelárie. Vďaka podpore IPSec a SSL sa zlepšuje bezpečnosť pri tlači citlivejších dokumentov, zatiaľ čo emulácie PDL tlačiarní vrátane PCL6, PostScript 3 a PDF 1.7 poskytujú dokonalú podporu aj v podnikateľskom prostredí.

Rýchlosť a kvalita tlače 

Laserová technológia je zárukou výbornej tlače. Keďže ide o monochromatickú tlačiareň, na výstupe dostanete čiernobiele dokumenty vo vysokej kvalite. Za minútu dokáže spracovať zariadenie 35 strán v maximálnom formáte A4 a to v najvyššom možnom rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi. Prvú stranu vytlačí za 6,4 sekundy. Vstupný zásobník má kapacitu 350 listov papiera s možnosťou rozšírenia prídavným  zásobníkom. Kapacita na vstupe sa tak zvýši až na 850 listov. Výstupná kapacita je 250 listov. 

 

Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť a dizajn
- jednoduché ovládanie
- rýchlosť a kvalita tlače
- štart prvej strany
- LAN 
- podpora mobilnej tlače
- prídavný vstupný zásobník (zväčšenie kapacity na vstupe)
- duplex (automatická obojstranná tlač)
- podpora veľkokapacitných tonerov
- jednoduchá výmena tonera

Mínusy tlačiarne

- čb tlač
- bez integrovaného Wi-Fi modulu
- absencia hostiteľského USB
- malý iba informačný displej

Náplne do tlačiarne

Laserová tlačiareň Epson WorkForce AL-M310DN používa pre tlač kazetu s čiernym tonerom. V ponuke je tonerová kazeta s označením toner Epson C13S050690, ktorá má kapacitu 2 700 strán a veľkokapacitný toner s označením toner Epson C13S050691. Ten má vyťaženie až 10 000 strán tlače s 5 % pokrytím. Dobrou správou je, že pre tento model tlačiarne existujú aj alternatívne tonery a značkové tonery, vďaka ktorým si dokážete značne znížiť náklady. 

Zhodnotenie

Model Epson WorkForce AL-M310DN patrí k zariadeniam, ktoré majú výborný pomer výkon a cena tlače. Dokáže v malej až stredne veľkej pracovne skupine, efektívne spracovať tlačové úlohy s krátkym časom štartu prvej strany a dobrou rýchlosťou tlače za minútu. Veľkým plusom je možnosť používania veľkokapacitného toneru a rozšírenie pomocou prídavného zásobníka papiera na vstupe. Tlačiareň tak dokáže spracovať veľký objem tlače bez prerušovania. Okrem jednoduchého ovládania zariadenia hodnotíme, ako plus aj ľahkú výmenu toneru jednoduchým spôsobom. 

Tip pre vás

Náklady na tlač jednej strany sú pri použití štandardného originálneho tonera približne 0,036 € (bez prirátania ceny papiera a energie). S veľkokapacitným tonerom si náklady znížite na sumu 0,018 € za stranu tlače. Ak potrebujete väčšiu úsporu, môžete siahnuť po značkových toneroch TonerDepot, ktoré dosahujú vysokej kvality výstupnej tlače. Ušetríte tak 79,07 % oproti originálnemu toneru a kvalita tlače bude porovnateľná s originálmi. Pre internú tlač v rámci firmy môžete použiť alternatívne tonery, plne kompatibilné s ktorými znížite náklady ešte viac. Ekonomicky sa oplatí používanie veľkokapacitného tonera. Dostanete sa tak k veľmi nízkej cene za stranu tlače.