Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Xerox B215DNI

Spoločnosť Xerox má v svojom portfóliu bohatú ponuku tlačiarní a multifunkčných zariadení pre menšie pracovné skupiny, ale aj pre veľké kancelárie v podnikoch. Model Xerox B215DNI patrí do modelovej rady monochromatických laserových multifunkcií pre malé, stredne veľké kancelárie, ale aj do domácnosti s väčším počtom používateľov. Tlačiareň kompaktnej veľkosti v efektívnom stolovom dizajne ponúka 4 plnohodnotné funkcie v jednom zariadení. S dostupnou cenovkou je vhodná aj pre malých a začínajúcich podnikateľov, ktorí hľadajú zariadenie pre rôzne tlačové úlohy v rámci malej pracovnej skupiny od jedného do piatich ľudí.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá, stredne veľká pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 401 mm
Hĺbka: 396,8 mm
Výška: 365 mm
Hmotnosť: 11,45 kg

Dizajn v kompaktnom dizajne

Napriek tomu, že model Xerox B215DNI patrí do kancelárie, za dizajn sa výrobca nemusí hanbiť. Má príjemné línie s jemnou ergonómiou, kompaktnú veľkosť s pohodlným prístupom k ovládaniu a manipulácii s papierom. V bielej farbe v kombinácii s tmavomodrou pôsobí moderne. Horná časť zariadenia patrí plochému skeneru s podávačom predlôh. Pod ním sa nachádza časť, ktorá patrí výstupu papiera. Vpravo je umiestený 3,5“ kapacitný dotykový LCD displej. Ten sa dá naklápať v 45 stupňovom uhle. Pravá časť pod displejom obsahuje port USB pre priamu tlač z pripojených USB zariadení. Spodná časť je vyhradená pre zasúvací vstupný zásobník papiera. Nad ním sa ešte nachádza vstup pre 1 ks voliteľné média. Predná čelná časť má otvárací kryt, za ktorým sa nachádza tonerová kazeta. Porty pre zapojenie do elektrickej siete, do LAN siete a pre pripojenie USB káblom sú v zadnej časti. Továrenské spracovanie je kvalitné a zariadenie je aj počas náročnej prevádzky stabilné. Vďaka príjemnému štýlovému dizajnu zapadne multifunkcia do každej modernej kancelárie.

 

 

Funkcie All-in-One

Model Xerox B215DNI ponuka 4 plnohodnotné funkcie v jednom kompaktnom zariadení. Okrem čiernobielej tlače využijete zariadenie na skenovanie, kopírovanie a dokonca aj faxovanie. K tomu si môžete prirátať automatickú obojstrannú tlač, ktorou ušetríte nielen papier, ale aj čas. Skener síce obsahuje ADF, ale iba manuálne. Umožňuje však skenovanie do emailu a Cloudu. Používateľ si môže konfigurovať, ovládať a vykonávať tlačové úlohy pohodlne pomocou dotykového LCD displeja. Konektivita je zabezpečená štandardným prepojením pomocou USB káblu, ethernetovým káblom do LAN siete a bezrodovým pripojením Wi-Fi. Bohužiaľ chýba Wi-Fi Direct na vytváranie sieťových pripojení peer-to-peer k mobilným zariadeniam. Z podporovaných možností mobilného pripojenia môžete využiť Apple AirPrint, Google Cloud Print, pripojenie Mopria, ale aj doplnok Xerox Print Service Plug-in pre zariadenia s Androidom. Ten vám umožní tlačiť obojstranné dokumenty a dokumenty zabezpečené pomocou PIN kódu. Ďalšiu možnosťou rozšírenej konektivity je tlač z pripojených USB zariadení pomocou postu USB host. V rámci funkcie zabezpečenia je možné automatické vytváranie certifikátov s vlastným podpisom, dôveryhodné certifikačné autority pre zabezpečenú tlač, filtrovanie IP adries, deaktiváciu USB portov, overenie softvéru, ale aj zabezpečenie a filter nevyžiadaných faxov. Bezpečnostné funkcie sú na veľmi dobrej úrovni. 

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Laserová multifunkcia tlačí v rozlíšení tlače 600 x 600 Dpi a skenovanie je v 1 200 x 1 2000 Dpi. K výkonu dopomáha hardwarová konfigurácia zostávajúca z 600 Mhz procesora a štandardnej 256 Mb pamäte. Prvú stranu dokáže vytlačiť za 8,5 sekundy. Za minútu dosiahnete s týmto modelom  výsledok v podobe 30 strán tlače vo formáte A4. Odporúčané mesačné zaťaženie je 3 000 strán. Maximálne vyťaženie až 30 000 strán tlače. Spracovanie médií pozostáva s automatického podávača dokumentov pre 40 hárkov predlohy. Vstupný podávač s manuálnym podávaním pre 1 list a vysúvací zásobník pre vstup papiera s kapacitou 250 hárkov. Výstupná kapacita je 120 hárkov papiera. Tlačiareň podporuje tlač na širokú škálu papierov. Tlač textových dokumentov je nielen rýchla, ale aj konzistentná a presná. Čiernobiele fotografie vyzerajú prekvapivo realisticky a ich kvalita je dobrá. Pri jednoduchých grafikách alebo grafoch je kvalita o poznanie ešte lepšia a tlač je dostatočne ostrá. Skenovať môžete aj farebné predlohy a odosielať ich do pc, po nakonfigurovaní SMTP servera priamo na email, do Cloudu alebo do pripojeného USB kľúča.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktný dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- multifunkcia All-in-One (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- kapacitný dotykový LCD displej
- kvalita laserovej tlače
- nízke náklady na tlač
- rýchlosť tlače
- automatická obojstranná tlač
- bohatá konektivita
- USB host


Mínusy tlačiarne

- ADF iba manuálne
- iba jednostranné automatické kopírovanie
- chýba Wi-Fi Direct
- iba čiernobiela tlač

Náplne do tlačiarne

Do tejto multifunkcie ide jedna čierna tonerová kazeta s označením toner Xerox 106R04347/48 s vyťaženosťou 3 000 strán pri 5 % pokrytí tlače. V ponuke je aj výhodnejšie dvojbalenie s označením toner Xerox 106R04349 (2 x 3 000 strán). Tlačový valec s označením Xerox 101R00664 má životnosť 10 000 strán. Približne po tomto období bude nutná jeho výmena.

Krátky záver

Model Xerox B215DNI má všetky základné funkcie, ktoré môže malá, až stredne veľká kancelária potrebovať. Medzi plusy patrí automatická obojstranná  tlač (duplex), Wi-Fi a port pre USB flash disk. To čím sa táto tlačiareň odlišuje od väčšiny multifunkčných zariadení v tejto cenovej kategórii, je vynikajúci kapacitný displej s dotykovým ovládaním. Škoda, že rozlíšenie tlače nie je vyššie a doba prebudenia o niečo rýchlejšia. Vzhľadom na rýchlosť a kvalitu tlače textových dokumentov je tento model vhodný aj do náročnejšieho pracovné prostredia, kde sa tlačí väčší objem tlače. Ako mínus môže pre niekoho byť iba čiernobiela tlač. Multifunkcia má certifikáciu pre energetickú účinnosť Energy Star a ekologické hodnotenie EPEAT.