Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

Canon MF 729CX

Multifunkčné zariadenie výrobcu Canon, model MF729Cx zo série i-Sensys, spĺňa všetky požiadavky pre malé až stredne veľké pracovné skupiny v menšej firme. Je vhodným zariadením aj pre domáce podnikanie, kde je potrebný veľký objem farebnej tlače. Okrem kvalitnej tlače laserovou technológiu ponúka kopírovanie, skenovanie a fax. Parametrovo a funkčne sa vyrovná oveľa väčším podnikovým tlačiarňam.Veľkou výhodou pri tomto zariadení je, že silu výkonu a kvalitu tlače ukrýva v kompaktnom tele s menšími rozmermi. Tým ušetríte dostatok miesta v kancelárii. 

Stručná charakteristika

Multifunkčná laserová tlačiareň/ Farebná tlač/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC/ Duplex/ Google Cloud Print/ Secure Print/ AirPrint/ Canon Print Business/ uniFLOW

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 488 mm/ šírka 430 mm/ výška 479 mm/ hmotnosť 31 kg

Dizajn

Čo sa týka vzhľadu, pri kancelárskych zariadeniach sa tomu nevenuje až taká pozornosť a prioritou je výkon a funkcie. Ale výrobca Canon sa za svoje modely z rady i-Sensys hanbiť nemusí. Dizajn je príjemný, moderný a ergonomický. Kompaktné rozmery a výborne umiestnené ovládacie prvky na paneli s dostatočne veľkým farebným LCD displejom, ktorý ponúka jednoduché ovládanie všetkých dostupných funkcií ocenia aj menej zdatný užívatelia. Výborný prístup k ovládaniu a jednoduchosť vás milo prekvapia. Kladné hodnotenie si zaslúži aj USB vstup na prednej strane pre priamu tlač z USB zariadení. Nechýba ani numerická klávesnica a tlačidlá pre ovládanie faxu. 

Funkcie

S týmto zariadením získate okrem tlače, kopírovania aj kvalitný skener a fax. Vďaka výbornej konektivite môžete využívať nielen pripojenie pomocou USB a Ethernet kábla do siete LAN, ale aj bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi. Nechýba podpora Cloudových služieb a mobilných zariadení, ktoré vám uľahčia prácu. Ak vlastníte mobilný telefón alebo tablet s NFC môžete využívať aj túto funkciu. O bezpečnosť  tlače sa postará funkcia Secure Print, ktorá ochráni vaše citlivé dokumenty PIN kódom. 

Skenované dokumenty môžete odosielať priamo do emailu v rozlíšení skenera 600 x 600 Dpi, alebo v zdokonalenom skenovaní až 9 600 x 9 600 Dpi s farebnou hĺbkou24 bitov/24 bitov pre vstup/výstup. Okrem odosielania do emailu môžete skenovať do počítača, Cloudu, priamo na pamäťový USB kľuč alebo na FTP server. 

Fax síce v dnešnej dobe už nie je nevyhnutá funkcia v multifunkčnom zariadení, ak by ste však chceli využiť aj túto funkciu model Canon MF729Cx vám ponúkne fax s pamäťou  512 strán. Nechýba možnosť uloženia 281 rýchlych volieb a skupinové voľby. Zálohovať môžete pamäť Faxu pomocou flash pamäte.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tento model má rozlíšenie tlače 1 200 x 1 200 Dpi a podporuje tlač  max. formát papiera A4. Za minútu dokáže vytlačiť 20 strán čiernobielej aj farebnej tlače, alebo 10 strán obojstranne v oboch verziách tlače, čb aj farebne. Čas tlače prvej strany je približne 14,5 sekúnd. Vstupný zásobník má kapacitu 250 listov a výstupný 125 listov, čo vám ušetrí čas častým dokladaním papiera. Obojstranný podávač dokumentov zvládne bez problémov 50 listov papiera. Výrobcom odporúčaný mesačný objem tlače je 750 až 2 000 strán. Maximálne zaťaženie za mesiac je 40 000 strán. 

Plusy tlačiarne

- rýchlosť a kvalita tlače
- multifunkčné zariadenie (tlač, kopírovanie, skenovanie a fax)
- ergonomický dizajn
- kompaktné rozmery
- prehľadný dotykový LCD displej (farebný)
- priama tlač z USB
- LAN, Wi-Fi, NFC
- duplex
- funkcia Secure Print (ochrana PIN kódom)

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena
- tlač max A4
- trochu vyššia hlučnosť

Typ médií

Max. formát A4, obyčajný papier, recyklovaný papier, hrubý papier, priesvitná fólia, kriedový papier, etiketa, karta registra, obálka

Náplne do tlačiarne

V tomto zariadení sa využívajú štyri laserové tonery. Originálne náplne s označením Canon 718 (CRG 718 C/M/Y/K) s kapacitou 3 400 strán čierny toner a 2 900 strán farebné tonery: azúrová, purpurová a žltá. Ak hľadáte cenovo výhodnejšie riešenie, ktoré vám ušetrí nemalé náklady na nákup tonerov, dobrou voľbou sú značkové tonery TonerDepot Premium alebo alternatívne tonery plne kompatibilné so zariadením Canon MF729Cx.

Zhodnotenie

Tento model je šitý na mieru pre malé firmy aj menších súkromných podnikateľov, aby im zabezpečil rýchlu, vysokokvalitnú tlač, kopírovanie a skenovanie v jednom kompaktnom zariadení. Výhodou je jednoduché ovládaniea bonusom výborná konektivita, množstvo funkcií amožnosti zabezpečenia tlače. Jediné, čo sa dá tomuto modelu vytknúť je vyššia cena. Rovnako musíte rátať aj s vyššou cenou za originálne tonery Canon.

Tip pre vás

Multifunkčné zariadenia Canon MF729CX má podporu uniFLOW. S týmto riešením, ktoré zahŕňa vstavaný  evidenčný systém môžete mať prehľad o vašich výdavkoch vo firme, o tom, kto je za ne zodpovedný, ako aj o možnostiach obnovy nákladov a zvyšovania hospodárnosti. Obsahuje tiež bezpečnostný prvok nastavenia času tlače, keď sa fyzicky nachádzate pri nej a nikto sa tak nedostane k vašim vytlačeným dokumentom, ako aj možnosť administrátorovi stanoviť pravidlá, ako a kde sa budú citlivé dokumenty tlačiť.