Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP Color Laser 150nw

Kompaktná multifunkcia do domácnosti

Ak hľadáte zariadenie vhodné do malej kancelárie alebo domácnosti, ktoré vám zabezpečí efektívnu tlač a navyše nezaberie veľa miesta, máme pre vás tip. Kompaktná laserová tlačiareň výrobcu Hewlett Packard, model HP Color Laser 150nw. Zariadenie má kvalitný výstup v čiernobielom aj farebnom režime, malé rozmery a jednoduché ovládanie. Môžeme povedať, že ide o tlačiareň v dobrom pomere kvality tlače a ceny. 
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: farebná laserová
Použitie firma/ domácnosť : malá kancelária, živnostník, domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: Apple AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlačiareň - tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: nie
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 382 mm
Hĺbka: 309 mm
Výška: 211,5 mm
Hmotnosť: 10,04 kg
 

Dizajn v jednoduchom kabáte

 
Plusom tohto modelu je, že vám nezaberie veľa miesta v kancelárii alebo doma na pracovnom stole. Rovnako aj jednoduchý dizajn a doslova sparťanské ovládanie prispieva k pohodliu používania. Minimalistický vzhľad v bielo-sivom farebnom prevedení ukrýva laserovú technológiu tlače vo farebnom režime. Na zariadení toho veľa nenájdete. Horná časť patrí výstupu papiera. Na pravej strane je umiestený dotykový ovládací panel s farebnými ikonami. Predná časť má jemný predel v spodnej časti, kde je vysúvací vstupný zásobník papiera a nad ním je otváracia čelná časť vyhradená na laserové tonery. V strede nájdete pekné logo výrobcu a označenie modelu. Na zadnej strane sú konektory pre zapojenie do elektrickej siete, pripojenie USB kábla k počítaču a konektor pre zapojenie eternetového kábla do LAN siete. Tlačiareň má veľmi jednoduchý dizajn s čistými líniami. Spracovanie je kvalitné a použité plasty sú pevné. Prekvapivo hmotnosť je poctivých 10 kg. Vďaka tomu je zariadenia stabilné aj počas náročnejšej prevádzky.
 
 

Funkcie - nevyhnutný základ

 
Napriek tomu, že sa jedná o základný model pre farbenú tlač na max. formát papiera A4, má dobrú konektivitu. Okrem klasického pripojenia káblom k počítaču alebo notebooku, môžete využiť zapojenie do LAN siete. Nechýba možnosť pripojenia pomocou Wi-Fi a samozrejme podpora tlače z mobilných zariadeni a cloudových služieb. Chýba automatická obojstranná tlač (duplex), ale využiť môžete manuálnu obojstrannú tlač. Zariadenie sa jednoducho ovláda pomocou niekoľkých tlačidiel, bez možnosti informácií na displeji. Ten môže niekomu chýbať. Užívateľ nemá prehľad o informáciách tlače a pre prvé nastavenie tlačiarne do siete Wi-Fi je potrebná aplikácia HP Smart Print. Zaobísť sa budete musieť aj bez funkcií kopírovanie a skenovanie. Tlačiarni chýba aj možnosť pripojenia pomocou USB kľúča pre priamu tlač z flashdisku.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Mať vysoké nároky na túto tlačiareň, ktorá je základným modelom zo série Color Laser by bolo prehnané. Treba ju vnímať, ako jednoduchú laserovú tlačiareň, pre domácu tlač s nízkymi nákladmi. Tlačí v rozlíšení tlače 600 x 600 Dpi. Za minútu vytlačí 18 strán v čiernobielom režime a 4 strany farebne podľa informácií výrobcu. Nám sa podarilo vytlačiť necelých 16 strán v čiernobielom režime a pri farebnej tlači bola doba prvého výtlačku tiež podstatne dlhšia, ako uvádza výrobca. V domácnosti, kde nepotrebujete tlačiť veľký obsah tlače to však nevidíme, ako problém. Vstupný zásobník má kapacitu 150 hárkov papiera a podporuje formáty A4, A5, A6, B5. Bohužiaľ bez adaptéra na obálky. Výstup má kapacitu 50 listov papiera. Maximálne mesačné zaťaženie je 20 000 strán. Tlačiareň je vhodná do domácnosti alebo malej kancelárie, kde sa mesačný objem tlače pohybuje do 1 500 strán. Kvalita čiernobielej tlače je veľmi dobrá. Dokumenty, ktoré obsahujú iba text sú ostré a čierna je prijateľne sýta. Celkom uspokojivé výsledky sme dosiahli aj s farebnou tlačou dokumentov, kde je zahrnutá aj grafika v podobe grafov. Na tlač kvalitných fotografií sa tento model už nehodí. Ak potrebujete tlačiť aj farebné foto zvoľte si iný model. Táto tlačiareň je vhodná skôr na bežnú tlač dokumentov. 
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské spracovanie
- minimalistický dizajn a kompaktné rozmery 
- jednoduché ovládanie
- bohatá konektivita
- podpora mobilnej tlače
- kvalita čiernobielej tlače
 
Mínusy tlačiarne
 
- bez displeja
- neobsahuje automatickú obojstrannú tlač (iba manuálne) 
- nepodporuje tlač na obálky
- žiadne hostiteľské USB
- obmedzené používanie alternatívnych náplní
 

Náplne do tlačiarne

 
Laserová tlačiareň HP Color Laser 150nw tlačí farebne pomocou 4 samostatných tonerových náplní. Čierny toner s označením (HP W2070A/ 117A) má kapacitu 1 000 strán. Farebné tonery purpurový (HP W2073A/ 117A), azúrový (HP W2071A/ 117A) a žltý /HP W2072A/ 117A) majú vyťaženosť 700 strán. Náklady na bežnú tlač dokumentov dostanete za celkom rozumnú cenu. Bohužiaľ tlačiareň nepodporuje všetky alternatívné náplne, ktorými by sa dali náklady na tlač znížiť. 
 

Zhodnotenie

 
Minimalistický dizajn, kvalitné továrenské spracovanie a príjemné kompaktné rozmery sú plusom tohto zariadenia. Tlačiareň tlačí dokumenty vo veľmi dobrej kvalite a jej výkon je pre domácnosť alebo malú kanceláriou dostačujúci. Výborná je konektivita. Po tejto stránke modelu HP Color Laser 150nw niet, čo vytknúť. Napriek jednoduchému ovládaniu nám chýbal informačný displej. Tlačiareň informuje o chybe s podávaním papiera blikaním červeného výkričníka LED. Preto je problém hneď rozoznať o akú chybu vlastne ide, či o zásek papiera alebo zariadenie upozorňuje na chýbajúci papier v zásobníku. Je potrebné si na chýbajúci displej zvyknúť. Ďalšia vec, ktorá by vás mohla od nákupu odradiť je absencia podpory automatickej obojstrannej tlače. Môžete ju nahradiť pomocou vhodného ovládača manuálnou obojstrannou tlačou. Pri niekoľkostranovom dokumente však budete musieť stáť pri tlačiarni a papier ručne otáčať, čo znižuje užívateľský komfort. Trochu obťažnejšie je aj používanie lacnejších alternatívnych tonerov. Nie všetky tlaťiareň povolí. Ak ste nenáročný užívateľ a hľadáte jednoduchú, kompaktnú tlačiareň na bežnú, prevažne čiernobielu tlač, je to dobrá voľba. Ak máte vyššie nároky poobzerajte sa po inej tlačiarni. Trochu viac si priplatíte za farebnú multifunkciu HP LaserJet Pro MFP M180n, ktorá síce nemá Wi-Fi, ale ponúka viac funkcií. 
 

Tip pre vás

 
Tlačiareň HP Color Laser 150nw neobsahuje integrovaný skener, ale pomocou aplikácie môžete využiť skenovanie a kopírovanie z mobilného zariadenia.