Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Lexmark MX617de

Spoločnosť Lexmark pokrýva širokú škálu tlačiarní a riešení pre podniky a domácich používateľov. Aj keď nemá taký podiel na trhu s tlačiarňami, ako výrobcovia Canon, Hewlett Packard, Brother, Epson alebo OKI, brand Lexmark patrí k známym a dobre hodnoteným výrobcom. V portfóliu nájdete tlačiarne a multifunkcie pre malé, stredne veľké firmy a veľké podniky. Model Lexmark MX617de pokryje potreby pracovných skupín, ktoré tlačia mesačne 2 500 až 10 000 strán. Je zariadením zo špeciálnej rady vhodným do malej, až stredne veľkej firmy, kde sa vyžaduje vysoké pracovné nasadenie, spoľahlivá a kvalitná tlač. Spolu s rastom vašej firmy a zvýšenými požiadavkami je tento model pripravený sa pomocou rozšírení, prispôsobiť novým podmienkam a veľkosti firmy.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: laserová, monochromatická 
Použitie firma/ domácnosť : malé a stredne veľké podniky
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 489 mm
Hĺbka: 479 mm
Výška: 561 mm
Hmotnosť: 28 kg
 

Praktický moderný dizajn

 
Napriek rozmerom pôsobí multifunkcia príjemným moderným dojmom. Ergonomicky dizajn dopĺňa praktické umiestenie ovládacích prvkov, pre čo najpohodlnejšie ovládanie. Dominantným prvkom zariadenia je dotykový, farebný LCD displej na prednej strane. S uhlopriečkou 7“ (17,8 cm) prináša komfort ovládania, ako pri tablete. V bielo-sivom prevedení vyzerá multifunkcia decentne a určite nebude rušiť v priestore kancelárie. Predná časť má pekne navrhnuté predely. Spodná časť patrí vstupnej priehradke na 250 hárkov papiera, nad ňou sa nachádza integrovaný zásobník papiera s kapacitou 550 hárkov papiera. V strede vidíme predel, za ktorým sa po otvorení ukrýva tonerová kazeta. Jej výmena je jednoduchá a pohodlná. Nad vstupnými zásobníkmi je dizajnový otvor, ktorého hlavný účel je výstup papiera. Vrchná časť zariadenia patrí plochému skeneru s automatickým podávačom. Ovládací panel na prednej strane je mierne skosený a okrem dotykového displeja na ňom nájdete aj numerickú klávesnicu a pár základných tlačidiel. Nesmieme zabudnúť ani na USB port pod ovládacím panelom, ktorý je určený pre priamu tlač z USB kľúča. Súčasťou multifunkcie je aj interný slot na kartu. Celkový vizuálny dojem je veľmi príjemný a model LexmarkMX617de sa hodí do moderného pracovného prostredia.
 
 
 

Spoľahlivý výkon a funkcie na výbornú

 
Po funkčnej stránke tejto multifunkcii niet, čo vytknúť. Okrem monochromatickej tlače v max. formáte A4 ponúka aj kopírovanie, farebné skenovanie, sieťové skenovanie a fax. Bezproblémový chod a spoľahlivú tlač má na starosti procesor Dual Core 800 Mhz a štandardná pamäť 1 024 MB. Tá je rozšíriteľná až na 3 072 MB. Konektivita je zastúpená pripojením pomocou USB kábla a možnosťou zapojenia do LAN siete ethernet káblom. Tlačiť z mobilného zariadenia môžete vďaka aplikácií Lexmark mobile Print a nastavení v zariadení alebo pomocou voliteľného adaptéra do siete Wi-Fi. Multifunkcia tlačí v čiernobielom režime a nechýba automatická obojstranná tlač. Skenovať môžete farebne a aj tu môžete využiť duplex a automatický podávač. Okrem štandardnej výbavy je model Lexmark MX617de pripravený k rozšíreniu pomocou príslušenstva podľa potrieb vašej firmy. Okrem zväčšenia vstupnej kapacity papiera prídavným zásobníkom je možné rozšíriť vnútornú pamäť, ako aj úložný priestor pomocou harddisku alebo pamäťovej karty. Multifunkciu môžete obohatiť aj o integrovanú zošívačku, ktorá dokáže zošívať až 20 hárkov papiera naraz. V rámci bezpečnosti tlače je model Lexmark MX617de pripravený na inštaláciu kontaktného alebo bezkontaktného overovacieho zariadenia, ktoré sa pripojí k prednej časti zariadenia. Pomocou overenie bezkontaktnou kartou alebo zadaním prihlasovacích údajov je overený prístup k tlačiarni a tlačovým úlohám. Medzi príslušenstvom kompatibilným pre tento model nájdete aj nastaviteľný stojan a otočnú skrinku s úložným priestorom. Možnosti rozšírenia sú bohaté. Zo základného modelu v štandardnej konfigurácii pre malý podnik, dostanete rázom zariadenie pre stredne veľkú až veľkú pracovnú skupinu. 
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Keďže ide o multifunkciu pre podnikovú tlač, kvalita a rýchlosť úloh musia spĺňať určitý štandard pre náročnejšie pracovné nasadenie. Model Lexmark MX617de tlačí pomocou laserovej technológie v monochromatickom režime s rozlíšením tlače 1 200 x 1 200 Dpi. Štart prvej strany zvládne za necelých 6,5 sekúnd. Za minútu vytlačí alebo skopíruje 47 strán alebo 20 strán obojstranne (formát A4). Skener si  v monochromatickom režime poradí so 45 až 48 stranami A4 za minútu. Obojstranne to je 20 čiernobielych strán za minútu. Rýchlosť farebného skenovania je 30 strán jednostranne alebo 13 až 15 strán obojstranne za minútu. Dostatočná vstupná kapacita štandardne 650 hárkov papiera (max. rozšíriteľná na 2 300 hárkov) a rýchlosť tlače zabezpečia efektívne plnenie tlačových úloh vo veľkom objeme. Tlač na výstupe je na výbornej úrovni. Zobrazenie čiernej farby a odtieňov sivej poskytuje vynikajúcu kvalitu.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- moderny dizajn
- komfortné ovládanie pomocou dotykového displeja
- multifunkcia (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- konektivita
- výkon a rýchlosť tlače
- kvalita tlače
- automatická obojstranná tlač a skenovanie (duplex)
- automaticky podávač (ADF)
- voliteľné možnosti rozšírenia
- bohatá ponuka prídavného príslušenstva
- možnosť zvýšenia úrovne bezpečnosti
- vstupná kapacita papiera (max. 2 300)
 
Mínusy tlačiarne
 
- iba čb tlač
- bez integrácie Wi-Fi v štandardnej konfigurácii 
- cena originálnych náplní
 

Náplne do tlačiarne

 
Multifunkčná tlačiareň Lexmark MX617de používa pre tlač čierny toner Lexmark s označením 51B2000. Štandardná kapacita má vyťaženosť 2 500 strán s 5 % pokrytím. Multifunkcia je kompatibilná aj s veľkokapacitnými tonermi. Pre zníženie nákladov môžete používať aj alternatívne tonerové kazety, ktoré sú kvalitatívne porovnateľné s originálmi a spĺňajú medzinárodne štandardy. 
 

Zhodnotenie

 
Monochromatická multifunkcia Lexmark MX617de patrí medzi výkonné zariadenia pre podnikovú tlač. Jej najväčším plusom sú možnosti rozšírenia. Výrobca vyzdvihuje pri produktoch z tejto modelovej rady, že sú pripravené rásť s rastom vašej firmy. Môžete začať základným modelom v štandardnej konfigurácii v malej firme. Tak, ako sa bude vaša firma zväčšovať a objem, nároky na tlač narastať, môžete zariadenie prispôsobiť novým potrebám. Voliteľne môžete upraviť hardvér integráciou modulov a komponentami, ako aj prídavným príslušenstvom. Samozrejme, že rýchlosť tlače a jej kvalitu nezmeníte, ale tá je pre čiernobielu tlač výborná. Prekvapením je aj štartovací toner, ktorý ma vyváženosť 5 000 strán. Príjemný dizajn a ovládanie pomocou veľkého displeja sú ďalšími plusmi. Pomocou dotykového displeja a pripojenia k sieti môžete odosielať skenované dokumenty priamo na email. Okrem komfortného ovládania, vám displej zobrazí aj stav toneru a monitorovanie tlačiarne a jej prevádzky. Pre pracovnú skupinu, kde sa mesačný objem tlače pohybuje do 15 000 strán je to vhodné riešenie. Napriek tomu má model Lexmark MX617de na trhu dosť konkurentov. Multifunkcia Brother DCP-L6600DW, určená pre podnikovú tlač je výrazným konkurentom za nižšiu cenu. 
 

Tip pre vás

 
Ak si zariadenie Lexmark zaregistrujete do 90 dní od zakúpenia, vaša tlačiareň bude krytá až 4-ročnou rozšírenou zárukou. Tento benefit si môžete uplatniť na všetky produkty pre malé a stredne veľké podniky.