Kancelária

Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF

Pre menšie až stredne veľké pracovné skupiny vo firme, ktorá má tendenciu rastu je tento model dobrou voľbou. Už len kvôli výbornej možnosti rozšírenia. S rastom firmy sa zvyšujú požiadavky na tlač a práve takéto zariadenie môže rásť priamo-úmerne s vašou firmou. Tento model ponúka: výborný pracovný výkon, bohatú konektivitu, vysokú produktivitu, tlač až do formátu A3 a multifunkčnosť v podobe 4 plnohodnotných funkcií.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 613 mm
Hĺbka: 755 mm
Výška: 493 mm
Hmotnosť: 45,8 kg


Štýlový dizajn do kancelárie

Ani tlačiareň pre podnikovú sféru nemusí trpieť uniformitou kancelárskych, strohých zariadení. Multifunkcia Epson WorkForce Pro WF-C890DWF je príkladom toho, ako pekné línie a výborná ergonómia môžu prispieť k celkom štýlovému dizajnu. V kombinácii bielej, skoro striebristej s tmavo sivými prvkami vyzerá zariadenie elegantne. Nemá žiadne ostré hrany, pretože všetky sú jemne zaoblené a dokonca aj časť výstupu papiera. Nejde o typickú lištu, ktoré sú často menej stabilné, ale o masívnejší otvárací systém, ktorý je zároveň aj lištou pre papier vychádzajúci z tlačiarne. Celý tento systém pôsobí pevne a veľmi celistvo aj vďaka zaobleniu tejto časti. Všetky časti a ovládacie prvky sú prakticky rozmiestnené, pre čo najkomfortnejšie ovládanie a prístup k spotrebnému materiálu. Vrchná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov pre 50 listov. Na ľavej strane skenera sa nachádza logo výrobcu. Predná časť je vyhradená ovládaciemu panelu, ktorý v miernom uhle vyčnieva. Nedá sa sklápať je napevno, ale prístup k nemu aj čitateľnosť displeja je výborná. Okrem farebného 12,7 cm veľkého, dotykového displeja sú na paneli ovládacie tlačidlá, stavové diódy a numerická klávesnica. Stred prednej časti zariadenia patrí zatváraciemu priestoru, kde sú 4 samostatné atramentové kazety. Hneď vpravo je hostiteľský USB konektor pre priamu tlač z pripojeného USB zariadenia. Spodná časť obsahuje vstupný zásobník papiera s vysúvacím šuplíkom. Dopĺňa ho zadný podávač papiera pre voliteľné média. Tento model je možné rozšíriť ďalšími pridávnymi zásobníkmi papiera, čím si celkovú kapacitu na vstupe dokážete zväčšiť až na 1 835 listov. Všetky potrebné konektory pre zapojenie do elektrickej siete, prepojenie s PC a do LAN siete sú v zadnej časti zariadenia. Celkove hodnotíme dizajn multifunkcie veľmi kladne. Páči sa nám ergonómia, elegantný vzhľad aj rozmiestnenie prvkov. Zariadenie je veľmi kvalitne továrensky spracované a počas prevádzky je stabilné. Konštrukcia je pevná a napriek masívnejšiemu vzhľadu môžeme zariadenie považovať za kompaktné. Do modernej kancelárie získate nielen výkonnú, vysoko produktívnu multifunkciu, ale aj štýlové zariadenie.

 

Funkcie na ktoré sa dá spoľahnúť

V jednom spoľahlivom zariadení získate 4 plnohodnotné funkcie, ktoré vám zabezpečia efektívnu prácu v kancelárii. Okrem farebnej tlače môžete kopírovať, skenovať a faxovať. To všetko dopĺňa množstvo nastaviteľných funkcií na komfortnom dotykovom displeji. Multifunkcia tlačí a skenuje, až do formátu A3. Pre čo najvyššiu produktivitu môžete využiť automatický podávač dokumentov, ale aj automatickú obojstrannú tlač. O bohatú konektivitu sa postará pripojenie pomocou rozhrania USB 3.0, LAN a Wi-Fi. Pomocou funkcie AirPrint môžete tlačiť rýchlo a pohodlne zo zariadení Apple. Nechýba ani podpora tlače z ostatných mobilných zariadení. Mobilná tlač a tlač pre cloudové služby je doplnená o Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud) a Google Cloud Print. Ovládanie je jednoduché a na dotykovom displeji sa veľmi rýchlo zadávajú rôzne tlačové úlohy a nastavenia, ako aj kontrola stavu tlačiarne a hladina atramentu v náplniach. Výrobca navyše garantuje pre tento model nízku spotrebu energie, vďaka technológii atramentovej tlače s nulovým zahrievaním a nulovými emisiami ozónu. Pre podnikovú sféru zariadenie podporuje množstvo softvéru a nástrojov, ako aj správu tlače na diaľku. Multifunkciu Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF môžete navyše doplniť prídavným zariadením pre rozhranie NFC. Tým sa vám rozšíria možnosti pripojenia pomocou mobilných zariadení a získate aj bezpečnostný prvok pre identifikáciu a prístup pomocou kariet NFC.


Rýchlosť a kvalita tlače

V náročnom pracovnom prostredí sa môžete spoľahnúť na vysoký výkon tejto multifunkcie, ktorá tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Pre tlač používa technológiu DURABriteTM Pro a kvalitnú tlačovú hlavu PrecisionCoreTM. Tlač prvej strany zvládne pod 5,5 sekundy. Za minútu vytlačí multifunkcia 35 strán A4 v štandardnom rozlíšení. S nastavením najvyššej kvality podľa ISO/IEC 24734 je to 24 strán v monochromatickom aj farebnom režime alebo 16 strán A4 obojstranne v oboch režimoch. Multifunkcia zvládne mesačný objem tlače až 75 000 strán. Kvalita tlače je výborná v oboch podporovaných režimoch. Tento model je silnou konkurenciou pre laserové zariadenia.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- štýlový, ergonomický dizajn 
- podpora tlače formátu A3 (skenovanie A3)
- kvalita a rýchlosť tlače
- bohatá konektivita
- multifunkčnosť (4 v 1)
- úspora nákladov
- úspora času, vysoká produktivita
- ovládanie, prehľadný dotykový LCD displej
- 2 x vstupný zásobník papiera 
- možnosť rozšírenia

Mínusy tlačiarne

- žiadne podstatné (trochu vyššia cena)


Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF tlačí atramentovou technológiou v monochromatickom aj farebnom režime. Pre tlač využíva 4 samostatné atramentové náplne (CMYK). Tie sú k dispozícii pre tento model v 3 veľkostiach kaziet. Štandardná veľkosť L má kapacitu 2 900 strán pre čiernu náplň a 1 700 strán pre farebné náplne. Veľkosť XL má vyťaženosť 5 800 strán pre čiernu náplň a 4 600 strán pre farebné náplne (azúrová, purpurová a žltá). Najväčšia kapacita náplne sa ukrýva v kazete XXL, ktorou dokážete tlačiť 8 000 strán farebne alebo 11 500 strán čiernobiele. V pracovnej skupine, kde sa vyžaduje vysoká produktivita a efektívnosť práce dokážete s veľkokapacitnými náplňami tlačiť bez výmeny veľký objem tlače. Prispievajú k tomu aj vstupné zásobníky papiera v štandarde 335 hárkov s možnosťou rozšírenia až na 1 835 listov. To je už je pre prácu, bez zbytočných páuz na výmenu spotrebného materiálu veľmi dobrá hodnota.

 


Zhodnotenie

Menšia alebo stredne veľká pracovná skupina, v ktorej sa tlačí väčší objem tlače a vykonávajú sa rôzne tlačové úlohy bude s tým to modelom veľmi dobre pripravená. Veľkým benefitom tohto zariadenia je možnosť rozšírenia o prídavné zásobníky papiera a iné príslušenstvo. Ako sme už spomenuli, s rastom vašej firmy sa budú zvyšovať požiadavky na tlačové úlohy a v tomto prípade nemusíte meniť zariadenie. Stačí ho podľa potreby rozširovať príslušenstvom. Cena je vyššia, ale v porovnaní modelu s laserovou multifunkciou, ktorá podporuje farebnú tlač až do formátu A3 a má rovnakú konektivitu, sa tento model stále oplatí v pomere výkon, kvalita a cena.