Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF

Pre menšie až stredne veľké pracovné skupiny vo firme, ktorá má tendenciu rastu je tento model dobrou voľbou. Už len kvôli výbornej možnosti rozšírenia. S rastom firmy sa zvyšujú požiadavky na tlač a práve takéto zariadenie môže rásť priamo-úmerne s vašou firmou. Tento model ponúka: výborný pracovný výkon, bohatú konektivitu, vysokú produktivitu, tlač až do formátu A3 a multifunkčnosť v podobe 4 plnohodnotných funkcií.


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 613 mm
Hĺbka: 755 mm
Výška: 493 mm
Hmotnosť: 45,8 kg

Štýlový dizajn do kancelárie

Ani tlačiareň pre podnikovú sféru nemusí trpieť uniformitou kancelárskych, strohých zariadení. Multifunkcia Epson WorkForce Pro WF-C890DWF je príkladom toho, ako pekné línie a výborná ergonómia môžu prispieť k celkom štýlovému dizajnu. V kombinácii bielej, skoro striebristej s tmavo sivými prvkami vyzerá zariadenie elegantne. Nemá žiadne ostré hrany, pretože všetky sú jemne zaoblené a dokonca aj časť výstupu papiera. Nejde o typickú lištu, ktoré sú často menej stabilné, ale o masívnejší otvárací systém, ktorý je zároveň aj lištou pre papier vychádzajúci z tlačiarne. Celý tento systém pôsobí pevne a veľmi celistvo aj vďaka zaobleniu tejto časti. Všetky časti a ovládacie prvky sú prakticky rozmiestnené, pre čo najkomfortnejšie ovládanie a prístup k spotrebnému materiálu. Vrchná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov pre 50 listov. Na ľavej strane skenera sa nachádza logo výrobcu. Predná časť je vyhradená ovládaciemu panelu, ktorý v miernom uhle vyčnieva. Nedá sa sklápať je napevno, ale prístup k nemu aj čitateľnosť displeja je výborná. Okrem farebného 12,7 cm veľkého, dotykového displeja sú na paneli ovládacie tlačidlá, stavové diódy a numerická klávesnica. Stred prednej časti zariadenia patrí zatváraciemu priestoru, kde sú 4 samostatné atramentové kazety. Hneď vpravo je hostiteľský USB konektor pre priamu tlač z pripojeného USB zariadenia. Spodná časť obsahuje vstupný zásobník papiera s vysúvacím šuplíkom. Dopĺňa ho zadný podávač papiera pre voliteľné média. Tento model je možné rozšíriť ďalšími pridávnymi zásobníkmi papiera, čím si celkovú kapacitu na vstupe dokážete zväčšiť až na 1 835 listov. Všetky potrebné konektory pre zapojenie do elektrickej siete, prepojenie s PC a do LAN siete sú v zadnej časti zariadenia. Celkove hodnotíme dizajn multifunkcie veľmi kladne. Páči sa nám ergonómia, elegantný vzhľad aj rozmiestnenie prvkov. Zariadenie je veľmi kvalitne továrensky spracované a počas prevádzky je stabilné. Konštrukcia je pevná a napriek masívnejšiemu vzhľadu môžeme zariadenie považovať za kompaktné. Do modernej kancelárie získate nielen výkonnú, vysoko produktívnu multifunkciu, ale aj štýlové zariadenie.

 

Funkcie na ktoré sa dá spoľahnúť

V jednom spoľahlivom zariadení získate 4 plnohodnotné funkcie, ktoré vám zabezpečia efektívnu prácu v kancelárii. Okrem farebnej tlače môžete kopírovať, skenovať a faxovať. To všetko dopĺňa množstvo nastaviteľných funkcií na komfortnom dotykovom displeji. Multifunkcia tlačí a skenuje, až do formátu A3. Pre čo najvyššiu produktivitu môžete využiť automatický podávač dokumentov, ale aj automatickú obojstrannú tlač. O bohatú konektivitu sa postará pripojenie pomocou rozhrania USB 3.0, LAN a Wi-Fi. Pomocou funkcie AirPrint môžete tlačiť rýchlo a pohodlne zo zariadení Apple. Nechýba ani podpora tlače z ostatných mobilných zariadení. Mobilná tlač a tlač pre cloudové služby je doplnená o Epson Connect (iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud) a Google Cloud Print. Ovládanie je jednoduché a na dotykovom displeji sa veľmi rýchlo zadávajú rôzne tlačové úlohy a nastavenia, ako aj kontrola stavu tlačiarne a hladina atramentu v náplniach. Výrobca navyše garantuje pre tento model nízku spotrebu energie, vďaka technológii atramentovej tlače s nulovým zahrievaním a nulovými emisiami ozónu. Pre podnikovú sféru zariadenie podporuje množstvo softvéru a nástrojov, ako aj správu tlače na diaľku. Multifunkciu Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF môžete navyše doplniť prídavným zariadením pre rozhranie NFC. Tým sa vám rozšíria možnosti pripojenia pomocou mobilných zariadení a získate aj bezpečnostný prvok pre identifikáciu a prístup pomocou kariet NFC.

Rýchlosť a kvalita tlače

V náročnom pracovnom prostredí sa môžete spoľahnúť na vysoký výkon tejto multifunkcie, ktorá tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Pre tlač používa technológiu DURABriteTM Pro a kvalitnú tlačovú hlavu PrecisionCoreTM. Tlač prvej strany zvládne pod 5,5 sekundy. Za minútu vytlačí multifunkcia 35 strán A4 v štandardnom rozlíšení. S nastavením najvyššej kvality podľa ISO/IEC 24734 je to 24 strán v monochromatickom aj farebnom režime alebo 16 strán A4 obojstranne v oboch režimoch. Multifunkcia zvládne mesačný objem tlače až 75 000 strán. Kvalita tlače je výborná v oboch podporovaných režimoch. Tento model je silnou konkurenciou pre laserové zariadenia.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- štýlový, ergonomický dizajn 
- podpora tlače formátu A3 (skenovanie A3)
- kvalita a rýchlosť tlače
- bohatá konektivita
- multifunkčnosť (4 v 1)
- úspora nákladov
- úspora času, vysoká produktivita
- ovládanie, prehľadný dotykový LCD displej
- 2 x vstupný zásobník papiera 
- možnosť rozšírenia

Mínusy tlačiarne

- žiadne podstatné (trochu vyššia cena)

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Epson WorkForce Pro WF-C8690DWF tlačí atramentovou technológiou v monochromatickom aj farebnom režime. Pre tlač využíva 4 samostatné atramentové náplne (CMYK). Tie sú k dispozícii pre tento model v 3 veľkostiach kaziet. Štandardná veľkosť L má kapacitu 2 900 strán pre čiernu náplň a 1 700 strán pre farebné náplne. Veľkosť XL má vyťaženosť 5 800 strán pre čiernu náplň a 4 600 strán pre farebné náplne (azúrová, purpurová a žltá). Najväčšia kapacita náplne sa ukrýva v kazete XXL, ktorou dokážete tlačiť 8 000 strán farebne alebo 11 500 strán čiernobiele. V pracovnej skupine, kde sa vyžaduje vysoká produktivita a efektívnosť práce dokážete s veľkokapacitnými náplňami tlačiť bez výmeny veľký objem tlače. Prispievajú k tomu aj vstupné zásobníky papiera v štandarde 335 hárkov s možnosťou rozšírenia až na 1 835 listov. To je už je pre prácu, bez zbytočných páuz na výmenu spotrebného materiálu veľmi dobrá hodnota.

 

Zhodnotenie

Menšia alebo stredne veľká pracovná skupina, v ktorej sa tlačí väčší objem tlače a vykonávajú sa rôzne tlačové úlohy bude s tým to modelom veľmi dobre pripravená. Veľkým benefitom tohto zariadenia je možnosť rozšírenia o prídavné zásobníky papiera a iné príslušenstvo. Ako sme už spomenuli, s rastom vašej firmy sa budú zvyšovať požiadavky na tlačové úlohy a v tomto prípade nemusíte meniť zariadenie. Stačí ho podľa potreby rozširovať príslušenstvom. Cena je vyššia, ale v porovnaní modelu s laserovou multifunkciou, ktorá podporuje farebnú tlač až do formátu A3 a má rovnakú konektivitu, sa tento model stále oplatí v pomere výkon, kvalita a cena.