Kancelária

Brother MFC-L5750DW

Rýchla tlačiareň pre podnikovú tlač

Najväčším kritériom podnikovej tlače je rýchlosť a zvládnutie náročnejšieho pracovného tempa. S tým spojená efektivita a samozrejme, čo najnižšie náklady, pri čo najvyššom objeme tlače. Spoločnosť Brother má v svojom portfóliu veľmi dobrú ponuku tlačiarní a multifunkcií pre podnikovú tlač. Jedným z modelov, ktorý je vhodný do menšieho podniku alebo súkromnej firmy je aj monochromatická tlačiareň Brother MFC-L5750DW

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 435 mm
Hĺbka: 427 mm
Výška: 486 mm
Hmotnosť: 16,5 kg

Robustný dizajn

Už samotná hmotnosť napovie, že ide o zariadenie s robustným dizajnom a pevnou konštrukciou. Vkladanie a manipulácia s papierom je riešená veľmi dobrým spôsobom. Ovládanie je pohodlné vďaka dotykovému ovládaciemu panelu, na ktorom je tlačidlo zapnutia a vypnutia, numerická klávesnica a farebný LCD displej. S veľkosťou 12,3 cm ponúka komfortné ovládanie pomocou dotyku. Pod ovládacím panelom na prednej strane nájdete aj hostiteľský USB port pre priamu tlač z USB zariadení. Čelná strana zariadenia obsahuje výstup papiera, otvárací kryt, za ktorým sa nachádza tonerová kazeta a pod ním je vstupný zásobník. Ten je zasúvací, dostatočne pevný a stabilný s kapacitou 300 ks (250 + voliteľne 50 hárkov papiera). Tlačiareň je možné rozšíriť ďalšími vstupnými zásobníkmi a zvýšiť tak mnohonásobne kapacitu, až na 1 300 hárkov papiera na vstupe. Vrchná časť po odklopení ukrýva skener a automaticky podávač papiera s kapacitou 50 listov. Multifunkčná tlačiareň je veľmi kvalitne továrensky spracovaná. Plasty sú pevné a celé zariadenie je maximálne stabilné počas tlače. 

Tlačiareň nabitá funkciami

Model Brother MFC-L5750DW má bohatú konektivitu, vďaka ktorej dokáže tlačiť zo širokej škály zdrojov. Pomocou USB kábla ju pripojíte klasicky k akémukoľvek počítaču alebo notebooku. Ethernet káblom zase využijete zapojenie do LAN siete. Nechýba, ani podpora bezdrôtového pripojenia a tlače pomocou Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Tlač tak môžete realizovať z mobilných zariadení. Samozrejmosťou je podpora tlače AirPrint a tlač z cloudových služieb. Priamo na displeji nájdete ikony pre prístup k OneNote, OneDrive, Dropbox, Google Drive, Box alebo službe Evernote. Spoločnosť Brother kladie vysoký dôraz na bezpečnosť podnikovej tlače. Aj táto multifunkcia obsahuje bezpečnostné funkcie pre ochranu tlače autorizáciou a pritupom pomocou ID a hesla. Okrem tlače v maximálnom formáte A4, môžete s touto multifunkciou aj kopírovať, skenovať a využívať automatické obojstranné faxovanie.

Rýchlosť a kvalita tlače

Brother MFC-L5750DW tlačí s rozlíšením 1 200 x 1 200 Dpi pracuje rýchlosťou 40 strán za minútu. Nejde iba o papierový údaj, ale o reálne hodnoty, ktoré sme si overili tlačou dokumentu so 40-timi stranami A4. Multifunkcia to zvládla za skvelých 59 sekúnd pri rozlíšení nastavenom na 600 x 1 200 Dpi. K tomuto výsledku prispieva výkonný procesor Cortex-A9 s frekvenciou 800 MHz. Tlač prvej strany trvá tlačiarni necelých 8 sekúnd. Jediné, čo zamrzí je spomalenie v režime automatickej obojstrannej tlače. Rýchlosť tlače sa zníži o polovicu, z tlačiarne dostanete približne 18 - 20 strán obojstranne. Kvalita tlače je na vysokej úrovni a spolu s rýchlosťou ide o veľmi zaujímavý produkt do firmy.

 

Plusy tlačiarne

- robustný dizajn a pevná konštrukcia
- rýchlosť tlače a skenovania
- kvalita čiernobielej tlače 
- funkcie (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- možnosti pripojenia USB, LAN, Wi-Fi
- automatická obojstranná tlač
- pohodlné ovládanie
- veľký 12, 3 cm dotykový LCD displej
- kombinovaný vstup papiera
- podpora veľkokapacitných náplní 
 
Mínusy tlačiarne

- pomalšia rýchlosť obojstrannej tlače
- veľkosť zariadenia
- iba čb tlač 

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Brother MFC-L5750DW tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime a k tlači používa čiernu tonerovú kazetu s označením TN-3430. Originálny štandardný toner má kapacitu 3 000 strán a veľkokapacitný toner TN-3480 až 8 000 strán. Určite sa oplatí siahnuť po veľkokapacitnom toneri, s ktorým dokážete tlačiť nepretržite veľký objem tlače. Pre zníženie nákladov, vám odporúčame alternatívné, plne kompatibilné tonery alebo vysokokvalitný toner TonerDepot Premium.

Zhodnotenie

Model Brother MFC-L5750DW patrí medzi výkonné multifunkčné zariadenia, ktoré sú stavané pre podnikovú tlač. Táto multifunkcia dokáže spracovať veľký objem tlače vo vysokej kvality a krátkom čase. S tlačovými úlohami sa vysporiada veľmi efektívne aj v náročnom pracovnom nasadení. Je nabitá funkciami, má výbornú konektivitu a dobre riešenú bezpečnosť tlače. S dvomi prídavnými zásobníkmi a veľkokapacitným tonerom sa tak dostanete na úroveň nepretržitej tlače v dlhom časovom úseku, bez potreby dopĺňania papiera alebo toneru. Multifunkcia z tejto modelovej rady je navyše kompatibilná s ekologickými normami, Nordic Swan, Blue Angel a Energy Star. Dokáže efektívnejšie pracovať, šetriť energiu a znížiť tak dopad na životné prostredie.

Tip pre vás

Ak ste vymenili prázdnu, tonerovú kazetu za novú a stále vám tlačiareň indikuje varovanie pre výmenu toneru, môžete skúsiť opraviť tento problém. Najprv znovu vyberte tonerovú kazetu a skontrolujte, či ste ju dobre vložili a neostali na nej zvyšky fólie. Kazetu pretrepte zo strany do strany, aby sa tonerový prach rozložil v kazete. Znovu vypnite a zapnite tlačiareň. Ak sa na displeji stále objavuje varovanie pre výmenu toneru, môžete ešte skúsiť reset toneru. Ide o manuálne vynulovanie počítadla. Pre tlačiarne Brother modelovej rady MFC máme odskúšaný tento postup.

Reset toneru

- otvorte dvierka, kde sa nachádza tonerová kazeta 
- stlačte dlhšie  # (kým sa neobjaví na displeji reset menu)
- preklikajte sa šípkami na označenie toneru TNR-STR a potvrďte
- objaví sa výzva RESET? Potvrďte YES 
- objaví sa ACCPETED (potvrdené)
- zavrite dvierka, kde sa nachádza tonerová kazeta
- stlačte  ikonu Späť

Ak všetko prebehlo v poriadku po chvíli sa objaví klasická ponuka menu na displeji.