Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Brother MFC-L5750DW

Rýchla tlačiareň pre podnikovú tlač

Najväčším kritériom podnikovej tlače je rýchlosť a zvládnutie náročnejšieho pracovného tempa. S tým spojená efektivita a samozrejme, čo najnižšie náklady, pri čo najvyššom objeme tlače. Spoločnosť Brother má v svojom portfóliu veľmi dobrú ponuku tlačiarní a multifunkcií pre podnikovú tlač. Jedným z modelov, ktorý je vhodný do menšieho podniku alebo súkromnej firmy je aj monochromatická tlačiareň Brother MFC-L5750DW

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 435 mm
Hĺbka: 427 mm
Výška: 486 mm
Hmotnosť: 16,5 kg

Robustný dizajn

Už samotná hmotnosť napovie, že ide o zariadenie s robustným dizajnom a pevnou konštrukciou. Vkladanie a manipulácia s papierom je riešená veľmi dobrým spôsobom. Ovládanie je pohodlné vďaka dotykovému ovládaciemu panelu, na ktorom je tlačidlo zapnutia a vypnutia, numerická klávesnica a farebný LCD displej. S veľkosťou 12,3 cm ponúka komfortné ovládanie pomocou dotyku. Pod ovládacím panelom na prednej strane nájdete aj hostiteľský USB port pre priamu tlač z USB zariadení. Čelná strana zariadenia obsahuje výstup papiera, otvárací kryt, za ktorým sa nachádza tonerová kazeta a pod ním je vstupný zásobník. Ten je zasúvací, dostatočne pevný a stabilný s kapacitou 300 ks (250 + voliteľne 50 hárkov papiera). Tlačiareň je možné rozšíriť ďalšími vstupnými zásobníkmi a zvýšiť tak mnohonásobne kapacitu, až na 1 300 hárkov papiera na vstupe. Vrchná časť po odklopení ukrýva skener a automaticky podávač papiera s kapacitou 50 listov. Multifunkčná tlačiareň je veľmi kvalitne továrensky spracovaná. Plasty sú pevné a celé zariadenie je maximálne stabilné počas tlače. 

Tlačiareň nabitá funkciami

Model Brother MFC-L5750DW má bohatú konektivitu, vďaka ktorej dokáže tlačiť zo širokej škály zdrojov. Pomocou USB kábla ju pripojíte klasicky k akémukoľvek počítaču alebo notebooku. Ethernet káblom zase využijete zapojenie do LAN siete. Nechýba, ani podpora bezdrôtového pripojenia a tlače pomocou Wi-Fi a Wi-Fi Direct. Tlač tak môžete realizovať z mobilných zariadení. Samozrejmosťou je podpora tlače AirPrint a tlač z cloudových služieb. Priamo na displeji nájdete ikony pre prístup k OneNote, OneDrive, Dropbox, Google Drive, Box alebo službe Evernote. Spoločnosť Brother kladie vysoký dôraz na bezpečnosť podnikovej tlače. Aj táto multifunkcia obsahuje bezpečnostné funkcie pre ochranu tlače autorizáciou a pritupom pomocou ID a hesla. Okrem tlače v maximálnom formáte A4, môžete s touto multifunkciou aj kopírovať, skenovať a využívať automatické obojstranné faxovanie.

Rýchlosť a kvalita tlače

Brother MFC-L5750DW tlačí s rozlíšením 1 200 x 1 200 Dpi pracuje rýchlosťou 40 strán za minútu. Nejde iba o papierový údaj, ale o reálne hodnoty, ktoré sme si overili tlačou dokumentu so 40-timi stranami A4. Multifunkcia to zvládla za skvelých 59 sekúnd pri rozlíšení nastavenom na 600 x 1 200 Dpi. K tomuto výsledku prispieva výkonný procesor Cortex-A9 s frekvenciou 800 MHz. Tlač prvej strany trvá tlačiarni necelých 8 sekúnd. Jediné, čo zamrzí je spomalenie v režime automatickej obojstrannej tlače. Rýchlosť tlače sa zníži o polovicu, z tlačiarne dostanete približne 18 - 20 strán obojstranne. Kvalita tlače je na vysokej úrovni a spolu s rýchlosťou ide o veľmi zaujímavý produkt do firmy.

 

Plusy tlačiarne

- robustný dizajn a pevná konštrukcia
- rýchlosť tlače a skenovania
- kvalita čiernobielej tlače 
- funkcie (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- možnosti pripojenia USB, LAN, Wi-Fi
- automatická obojstranná tlač
- pohodlné ovládanie
- veľký 12, 3 cm dotykový LCD displej
- kombinovaný vstup papiera
- podpora veľkokapacitných náplní 
 
Mínusy tlačiarne

- pomalšia rýchlosť obojstrannej tlače
- veľkosť zariadenia
- iba čb tlač 

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Brother MFC-L5750DW tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime a k tlači používa čiernu tonerovú kazetu s označením TN-3430. Originálny štandardný toner má kapacitu 3 000 strán a veľkokapacitný toner TN-3480 až 8 000 strán. Určite sa oplatí siahnuť po veľkokapacitnom toneri, s ktorým dokážete tlačiť nepretržite veľký objem tlače. Pre zníženie nákladov, vám odporúčame alternatívné, plne kompatibilné tonery alebo vysokokvalitný toner TonerDepot Premium.

Zhodnotenie

Model Brother MFC-L5750DW patrí medzi výkonné multifunkčné zariadenia, ktoré sú stavané pre podnikovú tlač. Táto multifunkcia dokáže spracovať veľký objem tlače vo vysokej kvality a krátkom čase. S tlačovými úlohami sa vysporiada veľmi efektívne aj v náročnom pracovnom nasadení. Je nabitá funkciami, má výbornú konektivitu a dobre riešenú bezpečnosť tlače. S dvomi prídavnými zásobníkmi a veľkokapacitným tonerom sa tak dostanete na úroveň nepretržitej tlače v dlhom časovom úseku, bez potreby dopĺňania papiera alebo toneru. Multifunkcia z tejto modelovej rady je navyše kompatibilná s ekologickými normami, Nordic Swan, Blue Angel a Energy Star. Dokáže efektívnejšie pracovať, šetriť energiu a znížiť tak dopad na životné prostredie.

Tip pre vás

Ak ste vymenili prázdnu, tonerovú kazetu za novú a stále vám tlačiareň indikuje varovanie pre výmenu toneru, môžete skúsiť opraviť tento problém. Najprv znovu vyberte tonerovú kazetu a skontrolujte, či ste ju dobre vložili a neostali na nej zvyšky fólie. Kazetu pretrepte zo strany do strany, aby sa tonerový prach rozložil v kazete. Znovu vypnite a zapnite tlačiareň. Ak sa na displeji stále objavuje varovanie pre výmenu toneru, môžete ešte skúsiť reset toneru. Ide o manuálne vynulovanie počítadla. Pre tlačiarne Brother modelovej rady MFC máme odskúšaný tento postup.

Reset toneru

- otvorte dvierka, kde sa nachádza tonerová kazeta 
- stlačte dlhšie  # (kým sa neobjaví na displeji reset menu)
- preklikajte sa šípkami na označenie toneru TNR-STR a potvrďte
- objaví sa výzva RESET? Potvrďte YES 
- objaví sa ACCPETED (potvrdené)
- zavrite dvierka, kde sa nachádza tonerová kazeta
- stlačte  ikonu Späť

Ak všetko prebehlo v poriadku po chvíli sa objaví klasická ponuka menu na displeji.