Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF

Rýchla multifunkcia pre malú a stredne veľkú pracovnú skupinu

Atramentová multifunkčná tlačiareň Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF, konkuruje rýchlosťou, nákladmi na tlač a vyťaženosťou náplní laserovým tlačiarňam. Zvládne veľmi náročné pracovné nasadenie v menšej alebo stredne veľkej skupine s 5 až 10 užívateľmi. Veľkým plusom je vysoká produktivita. Zariadenie dokáže efektívne tlačiť v čiernobielom aj farebnom režime úspornou atramentovou technológiou. Nielen rýchlosť tlače, ale aj bohatá konektivita a funkcie 4 v 1, sú hlavnou devízou v konkurencii s laserovými zariadeniami v podnikovom segmente, ale aj v domácej kancelárii. 
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 425 mm
Hĺbka: 535 mm
Výška: 357 mm
Hmotnosť: 18,7 kg
 

Masívny dizaj

Masívnym vzhľadom a rozmermi dáva tento model najavo, že patrí do pracovného prostredia, kde sa vyžaduje spoľahlivosť a rýchlosť tlače. V kombinácii kancelárskej bielej a sivej farby pôsobí príjemne a dizajnom zapadne do modernej kancelárie. Vďaka zaobleným hranám je dodržaná dobrá ergonómia. Zariadenie má logicky usporiadané časti, vďaka ktorým je obsluha pohodlná. Predná časť, ku ktorej sa pri ovládaní pristupuje už klasicky patrí ovládaciemu panelu, vstupnému zásobníku pre papier a špeciálnemu vstupu pre systém vreckových, samostatných atramentových náplní (rips -replaceable ink pack systems). Po otvorení krytu sa dostanete k samostatným priečnikom pre zasúvacie boxy s vreckom atramentu. Tento model obsahuje aj zámok pre prístup ku kazetám, ktorý zabráni nepovolenému prístupu k spotrebnému materiálu. V spodnej časti zariadenia sa nachádza vstupný, vysúvací zásobník na 250 listov papiera (štandardne). V zadnej, hornej časti zase môžete využiť zadný voliteľný podávač papiera s kapacitou 80 hárkov papiera. Okrem toho môžete tlačiareň vybaviť prídavným, voliteľným zásobníkom na 500 listov papiera formátu A4. Celková kapacita sa tak vyšplhá až na 830 listov. Veľmi veľkoryso vyriešil výrobca aj ovládaciu časť na prednej strane. Tá pozostáva z vyklápacieho ovládacieho panela na ktorom je veľký, prehľadný displej s uhlopriečkou 10,9 cm. Ten je farebný a ovláda sa komfortne dotykom. Okrem displeja je na ovládacom paneli umiestená numerická klávesnica a niekoľko ovládacích tlačidiel. Pod panelom sa nachádza výstup pre papier a vedľa nájdeme ešte hostiteľský USB port, pre priamu tlač z USB kľúča. Horná časť zariadenia patrí plochému skeneru s obojstranným automatickým podávačom papiera. V zadnej časti nájdete okrem konektorov pre pripojenie pomocou USB kábla, port pre ethernet kábel a zapojenie do elektrickej siete. Nesmieme zabudnúť, ani na odpadový box pre údržbu a zvyškový atrament. Celé zariadenie napriek masívnemu dizajnu pôsobí moderne a pri prevádzke oceníte jeho stabilitu a komfortné ovládanie.
 

Funkcie profesionála

Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF používa systém podobný ovládaniu mobilných telefónov gestami na dotykovom displeji, s prístupom k základným funkciám, ako je kopírovanie, skenovanie, fax a ďalšie rýchle predvoľby. Ide o multifunkčnú tlačiareň s funkciami: farebná tlač, kopírovanie, skenovanie a fax v jednom zariadení. Tlačiť môže pohodlne a úsporne s funkciou automatická obojstranná tlač. Pri skenovaní je dobrým pomocníkom obojstranný automatický podávač na 50 listov papiera. Nechýba pokročilá integrácia skenovaných dokumentov, ktorá umožňuje skenovanie do počítača (Epson Document Capture Pro), do e-mailu, FTP, do sieťového priečinka alebo priamo do pripojeného USB kľúča. Výstup skeneru podporuje formáty JPEG, TIFF, PDF. Pre používanie faxu v zariadení, nie je nevyhnutné zapínať počítať. Rýchla voľba faxu podporuje max. 200 mien a čísiel pre rýchle vytáčanie. Konektivita je zastúpená niekoľkými spôsobmi. Prepojením tlačiarne a počítača pomocou USB káblu, zapojením zariadenia do siete LAN ethernet káblom. Pre tlač z mobilných zariadení môžete zase využiť podporu Wi-Fi a NFC technológie. Dostanete sa tak k tlači podporovaných Cloud služieb Apple AirPrint, Google Cloud Print, Epson Connect. Keďže ide o multifunkciu, ktorá spadá do sféry podnikovej tlače, veľmi dôležitá je bezpečnosť. Zariadenie obsahuje bezpečnostné prvky, ktorými môžete obmedziť prístup k funkciám pomocou softvéru výrobcu Epson Web Config. Bezpečnosť tlače má podporu spúšťania pomocou PIN kódu. Nechýba overenie totožnosti serveru a režim správcu serveru. Okrem toho je priamo na zariadení zámok pre prístup k spotrebnému materiálu. Čo sa týka funkcií tlačiarni niet, čo vytknúť. 
 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlači farebne, atramentovou technológiou a používa tlačovú hlavu PrecisionCore, ktorá je používaná vo všetkých kancelárskych zariadeniach Epson. Jej životnosť je garantovaná životnosťou samotného zariadenia. Za minútu dokáže tlaciareň vytlačiť 34 strán vo farebnom aj čiernobielom režime, v štandardnej kvalite. Tlač podľa ISO v najlepšej kvalite je 24 strán za minútu v oboch režimoch a približne 15 strán obojstranne vo formáte A4. Rozlíšenie tlače je 4 800 x 1 200 Dpi. Odporúčaný mesačný objem tlače je 500 - 2 500 strán. Zariadenie je skonštruované na maximálne zaťaženie až 45 000 strán za mesiac. Multifunkcia dokáže skenovať rýchlosťou 24 strán za minútu v rozlíšení 1 200 x 2 400 Dpi (horizontálne x vertikálne). Pri obojstrannom skenovaní je to 8 strán za minútu. Ide o jedno z najrýchlejších farebných skenovaní. Skopírovať zvládne 22 strán za minútu. Výborná je aj doba vytlačenia prvej strany, ktorá je 5,3 sekundy farebný výtlačok a 4,8 sekúnd čiernobiela tlač. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a vďaka pigmentovým atramentom sú farby dostatočne sýte a tlač ostrá. Najlepšie výsledky dosahuje tlač dokumentov a grafiky, oproti tomu tlač fotografií trochu v kvalite zaostáva. 
 
 
Plusy 
 
- rýchlosť tlače prvej strany (menej ako 5 sek. zo spánku) 
- rýchlosť tlače 24 strán za minútu podľa ISO
- max. 35 strán za minútu 
- stabilita pri prevádzke 
- nízke náklady na tlač a prevádzku
- funkcie 4 v 1
- ovládanie pomocou komfortného dotykového displeja
- možnosť rozšírenia kapacity na vstupe pomocou prídavného zásobníka
- bezpečnostné funkcie 
- vreckové atramentové náplne (pigmentové)
- vysoká vyťaženosť atramentu (na jednu výmenu)
- ekologická,  nízka spotreba energie
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický obojstranný podávač (50 ks)
 
Mínusy 
 
- masívny vzhľad a rozmery
- cena originálnych náplní
- max. formát A4
- kvalita farebných fotografií
 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa 4 farebné (CMYK) pigmentové atramenty, ktoré majú označenie Epson DURABrite Pro. Výhodu týchto atramentov je vodostálosť, svetlostálosť a odolnosť voči väčšine zvýrazňovačov. Multifunkcia podporuje dve veľkosti atramentových náplní. Štandardne 3 000 strán formátu A4, s veľkokapacitnými XL náplňami 5 000 strán vo farebnom režime alebo 10 000 strán v čiernobielom režime. Na jednu výmenu náplní je táto kapacita viac, než veľkorysá. Inovatívny systém vreckových samostatných náplní RIPS - replaceable ink pack systems, má oproti klasickým kazetám niekoľko výhod. Väčšia kapacita, jednoduchá, pohodlná výmena a nezanedbateľným faktorom je aj ekologickosť. Cena originálnych náplní je vyššia, napriek tomu v pomere s vyťaženosťou sa tlač dostane na veľmi dobrú cenu za 1 stranu a zariadenie dokážete prevádzkovať s nízkymi nákladmi na tlač. Tie je možné ešte stlačiť smerom dole pomocou používania alternatívnych náplní
 
 
 
                                                                                                                                    
 
Multifunkcia tlačí na max. formát papiera A4. Podporuje média podľa zásobníka: kancelársky obyčajný papier, recyklovaný papier, hlavičkový papier, farebný papier, fotopapier, obálky, pohľadnice a štítky.

Zhodnotenie

Multifunkcia Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF dokáže konkurovať laserových zariadenie, nielen kvalitou tlače, rýchlosťou, ale aj nízkymi nákladmi na tlač a prevádzku. Masívny dizajn a výkon ju predurčujú do podnikov pre pracovné skupiny do 10 užívateľov. Vďaka vysokej vyťaženosti náplní a kapacite papiera na vstupe (max. 830 listov) dokáže zariadenie pracovať efektívne, bez prerušenia aj v náročnom pracovnom nasadení. Možno by sme očakávali od takého zariadenia podporu formátu A3, ktorý by spolu s kvalitnými pigmentovými atramentmi zaujal aj menšie grafické štúdia. Model Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF patrí k veľmi zaujímavým zariadeniam s dobrým pomerom výkonu, kvality a ceny.

Tip pre vás

Aj pri tomto modeli výrobcu Epson môžete získať predlženú záruku a službu CoverPlus. Po registrácii zariadenia získate 12 + 24 mesiacov záručný servis.