Kancelária a škola

KYOCERA MFP MA2001w

Ak tlačíte väčší objem čiernobielej tlače a potrebujete univerzálne zaradenie, ktoré nezaberie veľa miesta s jednoduchým ovládaním, jedným z možných kandidátov je kompaktná multifunkcia Kyocera MFP MA2001w. Minimalistické zariadenie malých rozmerov sa zmestí aj na menší pracovný stôl. Vďaka bezdrôtovej konektivite nie je potrebný ani kábel pre pripojenie k pc alebo notebooku. Tlačiareň ponúka všetky štandardné funkcie pre tlač, kopírovanie a skenovanie v jednom zariadení.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá kancelária, Home Office

Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: nie (manuálne)

Displej: áno (informačný)

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 350 mm

Hĺbka: 233 mm

Výška: 177 mm

Hmotnosť: 4,5 kg

 

Jednoduchý dizajn

Tento model sa vyznačuje jednoduchým dizajnom a kompaktnou veľkosťou. Horná časť patrí tenkému krytu s textúrovaným povrchom pod ktorým je plochý skener. Súčasťou skenera je vysunutá brada s malým ovládacím panelom. Na ňom sa nachádza niekoľko ovládacích tlačidiel a malý informačný displej. Hneď pod touto častou je výstup papiera na 50 ks papiera a otvárací kryt pre výmenu tonera. V spodnej vyklápacej časti je vstupný zásobník papiera s kapacitou 150 hárkov. Konektory pre zapojenie sú na zadnej strane. Hoci toho veľa na tele zariadenia nenájdete a aj ovládacích prvkov je pomenej o to jednoduchšie je ovládanie tlačiarne.

                       

 

Funkcie

Malá ale univerzálna tlačiareň Kyocera MFP MA2001w ponúka tri plnohodnotné funkcie a to čiernobielu tlač, farbené skenovanie a kopírovanie. Multifunkcia síce nepodporuje automatickú obojstrannú tlač, ale pomocou ovládača môžete tlačiť obojstranne v manuálnom režime. Pretože tlačiareň sa môže pochváliť aj prítomnosťou bezdrôtového rozhrania Wi-Fi, ponúkne jednoduchú tlač z notebookov, tabletov, telefónov a ďalších zariadení s aplikáciou KYOCERA Mobile Print pre iOS alebo Android.  

 

        

Rýchlosť a kvalita tlače

Keďže ide o menšie kompaktné zariadenie do domácnosti, pre domácu kanceláriu alebo menšiu pracovnú skupinou, tak používateľ nebude vyžadovať maximálny výkon s vysokou vyťaženosťou. Tlačiareň poteší slušnou rýchlosťou použitia, keďže zahrievanie trvá približne 8 sekúnd, tak aj samotnou tlačou, ktorá je 20 strán za minútu a ďalej maximálne intuitívnou obsluhou. Tlačiareň tlačí laserovou technológiou v rozlíšení tlače 1 800 x 600 Dpi v monochromatickom režime. Kvalita tlače je veľmi dobrá.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť

- továrenské spracovanie, pevné plasty

- jednoduché ovládanie

- funkcie All-in-One

- bezdrôtová konektivita

- intuitívny panel

- tichý a energetický úsporný režim EcoPrint

- rýchlosť tlače

 

Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač

- malý displej

- manuálna obojstranná tlač

 

Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne sa používa jeden čierny  toner s označením  TK-1248 s kapacitou 1 500 strán A4.  V balení nájdete štartovací toner na 700 strán A4 a valec DK-1248 s vyťaženosťou 10 000 strán A4, pričom celková životnosť je až 50 000 strán.

 

Zhodnotenie

Monochromatická multifunkcia Kyocera MFP MA2001w patrí k cenovo dostupným zariadeniam s vysokou spoľahlivosťou a veľmi dobrým výkonom. Režim EcoPrint pomôže používateľovi ušetriť elektrickú energiu, čo sa pozitívne prejaví na prevádzkových nákladoch. Tlačiareň je navyše v takom nastavení oveľa tichšia, takže nebudete nijako rušiť svoje okolie. Plusom je bezdrôtová konektivita, bez ktorej si to už dnes nevieme predstaviť. Možno niekomu bude chýbať automatická obojstranná tlač, ale tá je možná manuálne s vhodným ovládačom. Kvalita a rýchlosť tlače patrí k tomu lepšiemu, čo na trhu nájdete.