Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Na cesty s prenosnou tlačiarňou Canon Selphy CP 1300

Prepojenosť sociálnych sietí a tlačiarní je čoraz väčšia. Užívatelia Facebooku, Instagramu a iných sociálnych sietí radi zdieľajú  svoje fotografie. Výrobcovia tlačiarní rýchlo pochopili, kde ešte majú prázdne miesto a akými produktmi ho môžu zaplniť. Malé, prenosné, rýchle fototlačiarne s možnosťou bezdrôtového pripojenia a pohodlná mobilná tlač priamo zo sociálnych sietíboli odpoveďou pre tento druh užívateľov. A nie len pre nich. Chcete si rýchlo vytlačiť spomienkovú fotografiu z osláv narodenín, z vynikajúcej party a zachytiť neopakovateľné okamžiky a zvečniť ich na fotografiu? Malé prenosné fototlačiarne splnia vaše požiadavky. Jedným z výrobcov, ktorý doplnili svoje portfólio aj takýmto produktom je spoločnosť Canon. Tá ponúka ďalšiu generáciu malej fototlačiarne Canon Selphy CP. Po modeloch s označením Shelpy CP 1000 a 1200 sa dostlala na trh aj tlačiareň Shelpy CP 1300. Modelová rada Selphy obsahuje tlačiarne aj s iným označením 810, 900 a 910. Nie všetky modely sú určené pre európsky trh. My sme si vybrali novší model Canon Selphy CP 1300, ktorý sme podrobili krátkemu testu. Ide o malú kompaktnú tlačiareň, ktorá dokáže tlačiť fotografie v profesionálnej kvalite nielen doma, ale aj na cestách. A to je hlavnou výhodou. 

Stručná charakteristika

Termosublimačná fotografická tlačiareň/ Farebná tlač/ 10 x 15 cm/ USB/ LAN/ Wi - Fi/ PictBridge/ Apple AirPrint/ ID Photo Print

Rozmery a hmotnosť 

Hĺbka 63 mm/ šírka 137 mm/ výška 180 mm/ hmotnosť 0,9 kg

Štýlový dizajn

 

 

Veľkosť tlačiarne má kompaktné rozmery a prekvapila nás aj nízka hmotnosť. Celé zariadenie váži menej, ako kilo soli alebo cukru. Po vybalení z krabice dostanete okrem tlačiarne ajnapájací adaptér a napájací kábel, kazetu na papier, používateľskú príručku a štartovaciu sadu papiera a kazety s fóliou. Dokúpiť si môžete pekné puzdro pre tento model. To sa určite hodí pri prenášaní tlačiarne. Na testovanie sme dostali čiernu verziu, ktorá je vyzerá štýlovo. Tento model sa predáva aj v bielej farbe a vo veľmi zaujímavej  farbe Rose. Tá je naozaj pekná, jemne staroružová. Ak ste si zakúpili rúžový smartfón, ktoré sú tiež v poslednej dobe populárne vo verzii takzvaná rúžové šampanské môžete k nemu doladiť aj mini tlačiareň. Na trhu sú štyri verzie úpravy povrchu tohto modelu. Na výber máte lesklú verziu a tri verzie s pololesklou  úpravou. Tlačiareň má príjemne zaoblené telo. Ovládacie prvky sú umiestnené na vrchnej strane spolu s grafickým LCD displejom s uhlopriečkou 8,1 cm (3,2 “). Čelná strana obsahuje vyklápací panel za ktorým sa ukrýva slot pre vloženie kazety s papierom o veľkosti  fotografií 10 x 15 cm a slot na SD kartu. Na pravej bočnej strane sa ukrýva pod zatváracím krytom priestor pre vloženie kazety s fóliou. Na ľavej strane zase nájdete USB port. V zadnej časti sa nachádza už iba konektor na pripojenie napájacieho kábla. Tlačiareň má kvalitné továrenské spracovanie a nenašli sme na nej ani najmenšiu chybu materiálu alebo spracovania. Na dotyk je materiál prijemný a tlačidlá na ovládanie majú dostatočnú citlivosť. Diagonálny LCD displej sa dá vyklopiť v určitom uhle a keď zariadenie nepoužívate sklopíte ho jednoducho k telu zariadenia. Displej zobrazuje menu zariadenia, ovládacích prvkov a tiež náhľad pred tlačou z SD karty.

Funkcie nesklamú

Hľadanie extra funkcií na tejto mini tlačiarní by bolo zbytočné, ale predsa  ich pár ponúka. Okrem rýchleho pripojenia k Wi-Fi môžete samozrejme pripojiť zariadenie aj pomocou USB kábla. Komfortnejším riešením je bezdrôtové pripojenie a možnosť mobilnej tlače. Pre tento spôsob tlače budete potrebovať jednoduchú aplikácia výrobcu Canon. Tlačiareň tlačí farebne a na výber vám ponúkne viac možností. Tlač celej fotografie v maximálnom podporovanom formáte 10 x 15 cm. Viac fotografií na jeden papier formou koláže, ale aj tlač fotografií na osobný preukaz. Okrem mobilnej tlače, kedy si obrázok respektíve fotografiu zvolíte priamo v mobilnom zariadení, môžete tlačiť aj z USB flashdisku, pripojeného fotoaparátu (podpora rozhrania PictBridge) alebo priamo z SD karty. Podporu majú aj mini SD a micro SD karty s použitím adaptéra. Čítačka pamäťových kariet po vložení karty zobrazí náhľad fotografie priamo na displeji zariadenia. Nechýba ani funkcia automatického podávania papiera z kazety.

Rýchlosť tlače za menej, ako minútu v najvyššej kvalite

Maximálne rozlíšenie tlače je 300 x 300 Dpi a pri rozmere 10 x 15 cm ja kvalita veľmi dobrá. Nanášanie jednotlivých farieb na papier prebieha postupne. Po vložení papiera do tlačiarne a výbere konkrétneho obrázky, fotografie si môžete urobiť ešte rýchle nastavenie a spustiť tlač. Papier dostáva najprv žltú vrstvu na celú plochu (okrem bočných  asi 1 cm pásikov po stranách), potom rúžovú, azúrovú a nakoniec ochrannú vrstvu. S odporúčaným papierom garantuje výrobca vysokú odolnosť a trvácnosť výtlačku. Rýchlosť tlače sa pohybuje od 27 sekúnd (veľkosť kreditnej tlače) do 45 sekúnd (veľkosť pohľadnice) v závislosti od zvolenej veľkosti výtlačku. S touto tlačiarňou dokážete dosiahnuť maximálnu pracovnú záťaž až 1 000 str. mesačne (pri priemernej rýchlosti tlače 47 str./min).

Plusy tlačiarne

- štýlový dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- pohodlné ovládanie
- tri farebné prevedenia (čierna, biela, rúžová)
- kvalitná trvácna tlač a odolnosť výtlačku
- výber úpravy lesku výtlačku
- možnosť tlače s okrajmi aj bez okrajov 
- Wi - Fi (podpora tlače z mobilných zariadení)
- funkcia tlač fotografií na doklady 
- viac možností rozvrhnutia obrázkov, snímkou na výtlačok (koláž)
- vstavaná batéria s výdržou tlače 54 výtlačkov 
- vhodná na prenášanie 
- kompatibilná s mobilným zariadením s operačným systémom Android aj iOS

Mínusy tlačiarne

- užívateľské rozhranie menu neobsahuje CZ a SK jazyk (eng a iné jazyky)
- cena sady materiálu pre termosublimačná tlačiareň (papier, fólie Ink.)

Náplne do tlačiarne

Prenosná tlačiareň Canon Selphy CP 1300 tlačí termosublimačnou technológiu, ktorá využíva tepelný prenos farieb. Používa k tlači tri farby:  žltá, rúžová - magenta a azúrová - modrá (256 úrovni každej farby) a ochrannú vrstvu. Označenie sady do tlačiarne: Canon KP-108IN a Canon RP-108.

Kamkoľvek na cesty

Malá prenosná tlačiareň nás milo prekvapila nielen dizajnom, ale aj kvalitou tlače fotografií. Veľmi jednoduchá inštalácia a pohodlné ovládanie si zaslúžia kladné hodnotenie. Malé rozmery a nízka hmotnosť ju predurčujú, ako mobilnú tlačiareň. So vstavanou batériou vydrží viac, ako 50 výtlačkov. Ak si dokúpite veľkokapacitnú batériu nemusíte sa obávať, že nevydrží celú party. Jej prenášanie, vám nebude robiť žiadne problémy a v ponuke nájdete aj vhodné originálne puzdro pre tento typ zariadenia. Celkom slušné možnosti nastavenia tlače a grafický displej s možnosťou náhľadu tlače sme ocenili. Okrem tlače fotografií veľkosti pohľadníc a formátu kreditných kariet, môžete tlačiť aj formát malých samolepiek. Čo by sme mohli vytknúť modelu Canon Selphy CP 1300 je cena sady pre tlač a v nastaveniach užívateľského prostredia chýbala podpora slovenského alebo českého jazyka. To však nie je,až taký problémom, lebo ovládanie je intuitívne a tých pár anglických výrazov zvládne každý. 

Tip pre vás

Ako tip vám odporúčame prenosné puzdro k tomuto modelu. Na prenášanie je ideálne a okrem samotného zariadenia sa do neho vojde aj príslušenstvo.