Kancelária a škola

Fototlačiareň Xiaomi 1S

Šikovná fototlačiareň Xiaomi 1S je výborným pomocníkom pre rýchlu instantnú tlač. Dokáže tlačiť fotografie v rôznych veľkostiach, ID fotografie a to všetko pomocou bezdrôtového pripojenia. Výrobca Xiaomi tvrdí, že sa dokáže jednoducho pripojiť k mobilnému telefónu a vytlačiť HD fotografie za menej než 1 minútu.

 

 

 

Inovatívny dizajn Xiaomi 1S

Xiaomi 1S sa vyznačuje štýlovým inovatívnym dizajnom. Dodáva sa v bielom farebnom variante. Na prednej strane je logo, vkladací vstupný zásobník na papier s maximálnou kapacitou 20 listov a stavové LED diódy. V hornej časti sú tlačidlá napájania a hot spotu. Na bočnej strane sa otvára malá priehradka, kam je potrebné vložiť kazetu. Xiaomi odporúča použiť 20 listov papiera naraz pre 6-palcovú veľkosť a 10 listov pre 3-palcovú veľkosť.

 

Tlačiareň podporuje papiere dvoch veľkostí a to:  6-palcové a 3-palcové. Xiaomi 1S pracuje pri napätí 24 V a 1,6 A. Obsahuje podporu Wi-Fi 802.11b /g/ n. Hmotnosť je 1,2 kg a rozmery sú 194 × 124,6 × 83,6 mm. Balenie obsahuje 1 x tlačiareň 1S, 1 x napájací adaptér, 1 x kazeta, balenie fotografických papierov, 1 x 3-palcový zásobník papiera.

 

 

Fototlačiareň dokáže tlačiť fotografie s rozlíšením 300 Dpi v dvoch veľkostiach. Fotografie môžu byť v klasickej 6-palcovej veľkosti 100 x 148 mm alebo v  3-palcovej veľkosti 86 x 102 mm. Okrem môžete tlačiť aj fotografie pre ID karty a preukazy.

Ďalšou výhodou tlačiarne je, že počas tlače automaticky aplikuje priehľadnú ochrannú vrstvu. Vďaka tomu sú obrázky vodotesné, odolné voči prachu, šmuhám od odtlačkov prstov atď. Fotografie tak môžu v priebehu rokov vydržať dlhšie bez vyblednutia a akéhokoľvek žltkastého odtieňa.

 

Inteligentné pripojenie pomocou aplikácie

Inteligentná tlačiareň tiež podporuje konektivitu s mobilnými telefónmi, tabletmi a počítačmi. Na priamu tlač fotografií môžete použiť aplikáciu Mi Home/ Xiaomi Home. Podporuje aj vzdialenú tlač, kde môžete byť kdekoľvek pri výbere fotografií cez aplikáciu a tlačiareň doma ich vytlačí za vás. Tlačiareň má aj hotspot a po zapnutí sa k nej mobil jednoducho pripojí a vytlačí fotografie aj bez App.

 

zdroj foto: xiaomi.com

 

Kvalita tlače

Výrobca garantuje veľmi dobrú kvalitu fotografií v HD. Výtlačky majú profesionálnu kvalitu technológie sublimačnej tlače, kde každý farebný bod má kapacitu vykresľovania 256 úrovní. Tlačiareň to robí s rozlíšením až 300 dpi, 16,7 milióna farieb so širším farebným gamutom.

Používatelia môžu použiť aj aplikáciu MIJIA na tlač ID fotografií. Má prednastavené šablóny bežne používaných ID fotografií, ako sú víza pre Japonsko, USA a EÚ. Aplikácia MIJIA má tiež funkcie úprav, použitie filtrov, rotáciu a orezanie.

 

Špecifikácie produktu

Technológia tlačiarne: Sublimácia farbivom

Farebná gradácia: 256

Rýchlosť tlače: 57s

Mopria Tlač: Áno

Wifi Direct Print: Áno

Air Print: Áno

Bezdrôtové pripojenie: Wi-Fi IEEE 802.11 b/ g/ n 2,4 GHz

Rozmery: 194 x 124,6 x 83,6 mm

Rozlíšenie tlače: 300 dpi

Veľkosť fotografického papiera:  6", 3"

Hmotnosť: približne 1,2 kg

 

Fototlačiareň Xiaomi 1S je zaujímavým produktom, ktorý je v ponuke aj na EU trhu za približne 140 €.