Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Lexmark C2425DW

Rýchly test výkonnej tlačiarne

Reklamný slogan pre tento model znie: „Začnite cestu svetom farebnej tlače spolu s tlačiarňou pre malé pracovné skupiny Lexmark C2425DW, ktorá vám pomôže regulovať náklady na farebný výstup s rýchlosťou až 25 strán za minútu“. To je všetko, čo potrebujete vedieť, ak hľadáte výkonné zariadenie do malej alebo strednej firmy s dizajnom, ktorý zaručuje dlhú trvácnosť zariadenia a veľmi dobré možnosti zabezpečenia.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 442 mm
Hĺbka: 421 mm
Výška: 308 mm
Hmotnosť: 21 kg

Dizajn s pevnými základmi

Hneď na začiatok musíme pochváliť stabilnú konštrukciu zariadenia, ktorej pevné jadro tvorí oceľový rám. Systém podávania papiera je robustný, čo prispieva k dobrej odolnosti pri tlači akéhokoľvek papiera aj s vyššou gramážou. Hoci tlačiareň celkove pôsobí masívnejším dojmom, má pomerne malý pôdorys a nezaberie veľa miesta. Ergonómia zariadenia je príjemná, vďaka jemne zaobleným hranám. Farebná kombinácia bielej, tmavosivej a čiernej dodáva zariadeniu moderný vzhľad. Na prednej strane nájdete logo výrobcu. Hornej časti dominuje prehľadný ovládací panel na ktorom sa nachádza farebný 2,4 cm LCD displej, ovládacie tlačidlá a numerická klávesnica. Ovládanie je intuitívne a veľmi pohodlné, zásluhou polohovateľného panelu. Hneď vedľa nájdete USB port, pre priamu tlač. Znovu treba pochváliť bezproblémový prístup. Konektory pre pripojenie USB kábla, ethernet kábla a kábla k elektrickej sieti sa nachádzajú na zadnej strane zariadenia. Nechýba ani ventilátor pre chladenie zariadenia v plnej prevádzke. Celkove dizajnu nie je, čo vytknúť. Keďže je tlačiareň určená do firemného prostredia tento vzhľad a veľkosť budú vyhovovať.

Funkcie 

V prvom rade ide o kvalitnú laserovú tlač v čiernobielom aj farebnom režime. Tlačiareň Lexmark C2425DW podporuje okrem klasického pripojenia USB káblom na pevno k pc aj bezdrôtovú tlač a všetky výhody s tým spojené. Konektivita je rozšírená o pripojenie pomocou ethernet kábla do LAN siete. Nechýba podpora tlače z mobilných zariadení a AirPrint. Zabudnúť nesmieme, ani automatickú obojstrannú tlač. Okrem toho ponúka výrobca komplexný prístup k bezpečnosti a to nie len dizajnom a pevnou konštrukciou, ale aj zabezpečením dokumentov pri tlači.

Rýchlosť a kvalita tlače

Model Lexmark C2425DW tlačí farebne, laserovou technológiou rýchlosťou 23/25  strán za minútu a to v čiernobielom aj farebnom režime. V režime duplex dokáže vytlačiť 12 strán vo formáte A4 obojstranne a to čiernobiele aj farebne. Rýchlosť tlače prvej strany je približne 10,1 sekundy v oboch režimoch.  Rozlíšenie tlače je 1 200 x 1 200 Dpi. Kvalita farebnej tlače je v rozlíšení 2 400 x 600 Dpi. Maximálny formát papiera je A4. Tlačiareň dokáže tlačiť na široké spektrum médií, od bežného kancelárskeho papiera po kartón, vinylové štítky, papierové štítky a obálky. Vstupná kapacita papiera je štandardne 250 + 1 hárok. Voliteľná maximálna kapacita dosahuje až 900 strán. Výstup papiera je 125 listov. Mesačná záťaž odporúčaná výrobcom je 800 až 6 500 strán. Ale maximálne vyťaženie tejto tlačiarne je ďaleko  vyššie a to až 75 000 strán. Môžeme povedať, že tento model je mimoriadne zdatný pracant a poradí si aj s vysokým pracovným tempom.
 
Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- pevná, stabilná konštrukcia
- rýchlosť a kvalita tlače
- duplex
- konektivita (LAN, Wi-Fi)
- prehľadný ovládací panel s LCD displejom
- hostiteľský USB konektor s funkciou priamej tlače
- jednoduché ovládanie
- úsporná prevádzka

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena
- maximálny formát papiera A4
- cena originálnych náplní

Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne Lexmark C2425DW idú štyri tonerové kazety. Majú trochu atypický tvar a ľahko si ich pomýlite s atramentovými kazetami. Originálne tonerové kazety majú označenie C232HK0 pre čiernu s kapacitou 3 000 strán alebo označenie C242XK0 pre čierny veľkokapacitný toner s kapacitou 6 000 strán. Štandardná kapacita farebných tonerov je 2 300 strán a pre veľkokapictné farebné náplne je to až 3 500 strán. Tento údaj je optimalizovaný pre 5 % pokrytie tlače. Spoločnosť Lexmark využíva aj zdarma zber prázdnych kaziet pre účel recyklácie v rámci programu vrátenia prázdnych kaziet. 

Zhodnotenie

Tlačiareň Lexmark C2425DW nás prekvapila vysokou kvalitou tlače a to nielen čiernobielych dokumentov, ale aj farebných obrázkov, ktoré vďaka kalibrácii PANTONE, vyzerajú skvele. Nerobí jej problém dlhá doba činnosti a dokonca aj hlučnosť je v norme a nijako nás nerušila. Tento model zvládne vysoké tempo a prekvapivo sa ani pri veľkom objeme tlače nezadýcha a netrasie sa, ako iné zariadenia. Plusom je oceľový rám, ktorý pridáva zariadeniu aj pri vysokom vyťažení na stabilite a svoje robí aj pevný podávač papiera. Trochu nás miatol vzhľad tonerových kaziet, majú dizajn, ako bežné atramentové kazety a mali sme obavy o ich vyťaženosť, ale tie boli zbytočné. Veľmi sa nám pozdáva inštalovateľné bezpečnostné riešenie využívajúce platformu Smart MFP Lexmark na zvýšenie bezpečnosti, ako aj Lexmark Print Management a Confidential Print, ktoré pomáhajú chrániť tlač. Za nás veľmi slušná tlačiareň s veľmi kvalitnou tlačou vhodná pre malé a stredné firmy. Využitie takáto tlačiareň nájde aj v kancelárií podnikateľa alebo vo veľkej domácnosti, kde sa tlačí vysoký objem tlače. Ale naozaj vysoký.