Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Canon i-SENSYS MF3010

Nie vždy je množstvo funkcií a najnovšie vychytávky v rámci tlače to, čo používateľ potrebuje a reálne využije. Preto je medzi klasickými multifunkciami do domácností a výkonnými podnikovými tlačiarňami ešte množstvo modelov, ktoré vykonávajú tie základné funkcie vo veľmi dobrej kvalite. Je to segment monochromatických tlačiarní a multifunkcií, kde sa kladie vysoký dôraz na kvalitnú, rýchlu tlač, nízke náklady a hlavne jednoduchú obsluhu. Práve do tejto kategórie spadá monochromatická multifunkcia Canon z modelovej rady i-SENSYS, model MF3010. Ide o cenovo dostupné zariadenie do domácnosti, ale aj do malej firmy, prípadne do kancelária živnostníka. Čo všetko táto multifunkcia ponúka, sme zhrnuli do krátkej recenzie.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: monochromatická laserová
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, menšia firma, živnostník
Rozhranie tlačiarne: USB
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: nie (1 ciferný LED)
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 372 mm
Hĺbka: 276 mm
Výška: 254 mm
Hmotnosť: 8,2 kg
 

Jednoduchý dizajn

 
Hneď po rozbalení nás prekvapil jednoduchý dizajn. Kompaktná veľkosť zariadenia v strohom, trochu hranatejšom dizajne, než sme u súčasných tlačiarní zvyknutý. Túto multifunkciu si dovolíme nazvať skôr klasickou, ako modernou tlačiarňou s nadčasovým dizajnom. Napriek tomu môžeme vyzdvihnúť jej plusy, rýchly prístup k ovládaniu a nič zbytočné, čo by používateľa rozptyľovalo. Hrany sú ostrejšie a celé zariadenie pripomína hranatý kváder. Horná časť patrí krytu, pod ktorým sa ukrýva plochý skener. Hneď pod ním na čelnej strane máme ovládací panel, ktorý je v lesklom čiernom prevedení. Zvyšok zariadenia je v čiernej matnej farbe. Panel obsahuje šesť ovládacích tlačidiel a jeden LED riadok pre ikony. Po stranách panelu nájdete logo výrobcu Canon a označenie modelu. Po otvorení vrchnej časti sme sa dostali k priestoru pre jednu čiernu tonerovú kazetu. Výmena je jednoduchá. Na prednej strane zariadenia nájdete výstup papiera s vysúvacou lištou a pod ním vstupný vysúvací zásobník pre papier. Na zadnej strane je konektor pre zapojenie do elektrickej siete a jediný konektor pre prepojenie tlačiarne s počítačom pomocou usb kábla. Po stranách sú úchytky na prenášanie. Spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a plasty sú dostatočne pevné. Počas prevádzky sa neprejavila zvýšená hlučnosť alebo vŕzganie. Napriek jednoduchému vzhľadu je zariadenie dostatočne stabilné a ovládanie je pohodlné. 
 
 
 

Funkcie 3 v 1

 
Napriek jednoduchému štýlu dokážete z tohto zariadenia vyťažiť 3 plnohodnotné funkcie. Monochromatickú laserovú tlač vo vysokej kvalite, kvalitné kopírovanie a skenovanie. Tlačiareň pripojíte k pc klasickým USB káblom, čo je jediné riešenie. Zariadenie je určené pre rýchlu a nekomplikovanú tlač dokumentov. Jednoduché nastavenia tlačových úloh, pohodlné ovládanie a možnosť kopírovania, skenovania s jedným zariadením je výpočet všetkého, čo môžete od tejto multifunkcie očakávať. Chýba automatická obojstranná tlač, ale pomocou vhodného ovládača môžete manuálne tlačiť aj obojstranne. 
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Začneme kvalitou tlače, tá je v rozlíšení 1 200 x 600 Dpi a automatickým zdokonalením obrazu. Pre dosiahnutie najvyššej rýchlosti tlače je možnosť nastavenia tlače v rozlíšení 600 x 600 Dpi, čo pre bežné dokumenty stačí. Čas prvého výtlačku sa pohybuje niekde na hranici 7 až 8 sekúnd. Za minútu dokáže tlačiareň vytlačiť 18 strán čiernobielej tlače vo formáte A4. Rovnako rýchlo sa dostanete ku kópiám dokumentu a za minútu ich môžete mať 18 ks. Plochý skener dokáže skenovať v optickom rozlíšení 600 x 600 Dpi. Naskenované média sa môžu ukladať do prehľadávateľných PDF, hi-kompresných PDF, bežných PDF, JPEG, PNG, TIFF a BMP. Vstupný zásobník papiera má kapacitu 150 hárkov a na výstupe je to kapacita 100 hárkov papiera. Maximálny formát papiera je A4. Zásobník podporuje média o gramáži 60 až 163 g/ m2. Model Canon i-SENSYS MF3010 je vhodný všade tam, kde si vystačíte s mesačným objemom do 8 000 strán. Tlač bežných dokumentov zvláda multifunkcia výborne, trochu horšie je to s grafikou. Zariadenie nie je vhodené na tlač fotografií a detailných obrázkov. 
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitné továrenské spracovanie 
- jednoduché ovládanie
- multifunkčnosť 3 funkcie v 1 zariadení (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- rýchlosť a kvalita tlače 
- farebné skenovanie
- nízke náklady na tlač
- podpora alternatívnych náplní
 
Mínusy tlačiarne
 
- iba čb tlač
- neobsahuje podporu Wi-Fi ani LAN pripojenia
- absencia automatickej obojstrannej tlače
- vyššia hlučnosť
 

Náplne do tlačiarne

 
Multifunkcia tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime a pre tlač používa jednu tonerovú kazetu s čiernou farbou s označením Toner Canon 725 (CRG725). Štandardne má kapacitu 1 600 strán pri 5 % pokrytí. Výhodou je, že multifunkcia podporuje aj alternatívne náplne, ktoré sú s tým to modelom kompatibilné. Náklady na bežnú tlač dokumentov, si viete týmto spôsobom  značne znížiť.
 

Zhodnotenie

 
Od tejto multifunkcie netreba nič špeciálné očakávať. Žiadne funkcie navyše, ani rozšírená konektivita a moderné smart vychytávky. Ide o jednoduché univerzálne riešenie pre tlač, kopírovanie a skenovanie v kompaktnom zariadení. Prioritou je rýchla, kvalitná monochromatická tlač, bez zbytočných prestojov a zdĺhavého nastavovania, to všetko s komfortným jednoduchým ovládaním v štýle: stlač a tlač. Výhodou sú nízke náklady na tlač a prevádzku. Túto multifunkciu môžeme odporučiť, ako spoľahlivý produkt za rozumnú cenu s nízkymi nákladmi na tlač do malej kancelárie alebo domácnosti. Je to dobrá voľba aj pre používateľov, ktorí nepotrebujú bezdrôtové pripojenie, farebnú tlač a prioritou je pre nich rýchlosť a pohodlné ovládanie.