Kancelária a škola

Canon Pixma TS7650i

Spoločnosť Canon rozšírila rad PIXMA o dve nové inteligentné a vysokokvalitné domáce tlačiarne typu všetko v jednom zariadení. Nové modely do radu inovatívnych riešení domácej tlače sú Canon PIXMA TS7650i a PIXMA TS7750i, ktoré by sa mali začať predávať od októbra 2023. Obe tlačiarne sú vysoko kvalitné, kompaktné a skutočne všestranné. Sú nastavené tak, aby optimalizovali pracovné postupy v pohodlí vášho domova.

 

 

My sa pozrieme bližšie na model Canon Pixma TS7650i, ktorý prináša rýchlu a vysokokvalitnú tlač s jednoduchým ovládaním a výsledkami. Tlačiareň je vybavená farebným 2,7-palcovým displejom, ktorý umožňuje jednoduché nastavenie a ovládanie. Canon Pixma TS7650i ponúka možnosť tlače, skenovania a kopírovania, čo ju robí všestranným zariadením pre domáce použitie. Navrhnutá je s ohľadom na praktickosť a jednoduché použitie, čo z nej robí ideálne riešenie pre každodenné tlačové potreby, aby posunula váš domáci, študijný, pracovný alebo kreatívny priestor na vyššiu úroveň.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office, malá kancelária

Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ Wi-Fi Direct

Mobilná konektivita: AirPrint/ Pixma Cloud Link/ Mopria/ Canon Print Service

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 374 mm

Hĺbka: 350 mm

Výška: 168 mm

Hmotnosť: 6,3 kg

Atraktívny dizajn v bielom prevedení

Tlačiareň Canon Pixma TS7650i je navrhnutá s ohľadom na praktickosť a jednoduché použitie. Obsahuje 2,7“ (6,7 cm) farebný dotykový LCD displej a naklápací panel s dotykovými tlačidlami a LED podsvietením. Panel môžete nastaviť vertikálne alebo do 45° uhla. Svojimi kompaktnými rozmermi šetrí tlačiareň vzhľadom na širokú škálu funkcií v jednom zariadení priestor a moderným dizajnom bez problémov zapadne do každej domácnosti alebo pracovného kúta. V bielom prevedení s jemne zaoblenými hranami vyzerá tento model štýlovo. Horná časť je vyhradená tenkému plastovému veku plochého skenera. V zadnej časti je vstup pre voliteľné média. Na prednej strane zariadenia nájdete veľký naklápací panel s displejom a pod ním výstup papiera a vstupný zásobník na papier. Konektory pre pripojenie sa nachádzajú na zadnej strane zariadenia. Továrenské spracovanie je kvalitné a plasty dostatočne pevné.

Funkcie All-In-One

Multifunkcia Canon Pixma TS7650i je univerzálne zariadenie s funkciou farebnej tlače, kopírovania a skenovania. Tlačiť môžete bezokrajovo do veľkosti A4. Tlačiareň podporuje automatickú obojstrannú tlač a novú funkciu, ktorá poskytuje kópiu vašej stránky jediným stlačením tlačidla. Kopírovať dokáže dokumenty a fotografie. Nechýba podpora bezokrajového kopírovania, obojstranné kopírovanie, kopírovanie 2 na 1 a 4 na 1, kopírovanie s vymazaním okrajov (len ploché sklo), kopírovanie preukazov totožnosti, nadrozmerné kopírovanie a kopírovanie dlaždíc.

Tlačiareň podporuje bezdrôtovú konektivitu pomocou Wi-Fi a pripojenie sa na Cloud. Toto je možné spustiť naskenovaním QR kódu a vytvorením priameho spojenia medzi mobilným zariadením a tlačiarňou. Na ďalšiu optimalizáciu pracovných postupov umožňuje táto tlačiareň používateľom skenovať dokument tak, že ho odošlú priamo do svojho mobilného zariadenia prostredníctvom funkcie QR kódu bez použitia akýchkoľvek ďalších aplikácií alebo alternatívnych riešení. Vďaka inteligentným funkciám a pomocou služieb Canon PRINT, Apple AirPrint a Mopria môžete tlačiť z celého radu mobilných zariadení. Ďalšie aplikácie a softvér rozširujú kreatívne možnosti o aplikácie Creative Park, Easy-Photo Print Editor, Easy-Layout Editor a PosterArtist Web.

Ovládanie je komfortné vďaka užívateľskému prostrediu Switch UI, ktoré uľahčuje tlačové úlohy prostredníctvom farebne odlíšenej ponuky s ikonami pre konkrétnu úlohu, či už ide o prácu, štúdium alebo kreatívnu činnosť. Používatelia môžu rýchlo prepínať medzi ikonami prostredníctvom ponuky v hornej časti obrazovky, prispôsobiť farbu pozadia a uzamknúť funkcie, ktoré nie sú potrebné. Rôzni členovia domácnosti si môžu vytvárať vlastné profily, čo uľahčuje a urýchľuje prístup k najčastejšie používaným nastaveniam. Užívateľské rozhranie podporuje 33 jazykov vrátane slovenského a českého jazyka.

 

Rýchlosť a kvalita tlače 

Canon PIXMA TS7650i tlačí atramentovou technológiou pomocou kvalitných kaziet FINE. Za minútu vytlačí 15 strán vo farebnom režime alebo 10 strán v monochromatickom režime. Tlač bezokrajových fotografií vo formáte 4 x 6“ trvá približne 19 sekúnd. Tlačiareň je navrhnutá tak, aby poskytovala vysokokvalitnú tlač dokumentov s vynikajúcou odolnosťou a odolnosťou voči zvýrazňovačom, treniu a vode. Výhodou je 2-smerné podávanie papiera pomocou predného vstupného zásobníka  s kapacitou 100 listov a zadného podávača papiera na 20 listov. Multifunkcia tlačí na širokú škálu papiera: Obyčajný papier (64 g/m2 – 105 g/m2), Canon Red Label Superior (WOP111) kancelársky farebný papier Canon Oce (SAT213) fotografický papier Pro Platinum (PT-101), fotografický papier Pro Luster (LU-101), fotografický papier Plus Semi-gloss (SG-201), lesklý fotografický papier na „každodenné používanie“ (GP-501) matný fotografický papier (MP-101), fotografický papier Plus Glossy II (PP-201) nažehľovacie fólie na tmavé tkaniny (DF-101), nažehľovacie fólie na svetlé tkaniny (LF-101). Maximálna  podporovaná veľkosť papiera je formát je A4.

 

Plusy tlačiarne

- moderný dizajn s dobrou ergonómiou

- kompaktná veľkosť

- kvalitné továrenské spracovanie

- veľký dotykový LCD displej

- multifunkčnosť 3 v 1

- farebná tlač

- kvalita a rýchlosť tlače

- bezdrôtová konektivita

- pripojenie na Cloud

- podpora tlače z mobilných zariadení

- jednoduché nastavenie pripojenia pomocou QR kódu

- pohodlné ovládanie (prívetivé užívateľské rozhranie s podporou 33 jazykov)

- pomer výkon, kvalita a cena

 

Mínusy tlačiarne

- neobsahuje pripojenia k LAN sieti

- chýba ADF

- tenšie veko skenera

Náplne do tlačiarne

Tento model tlačí pomocou dvoch atramentových kaziet FINE. Farebná kazeta tricolor s označením Canon CL-586 má vyťaženosť 180 strán v štandardnej veľkosti a 300 strán vo veľkokapacitnej verzii XL. Kazeta s čiernym atramentom Canon PG-585 má výťažnosť 180 strán alebo 300 strán v XL verzii.

 

 

PIXMA TS7650i je kompatibilná s PIXMA Print Plan, flexibilnou službou predplatného atramentu od spoločnosti Canon s viacerými mesačnými tarifami v závislosti od toho, koľko strán sa každý mesiac vytlačí. Závisí od podpory v danej krajine. 

Zhodnotenie

Táto tlačiareň prináša riešenie tlače, ktoré poskytuje kvalitné výtlačky s ľahkosťou a rýchlosťou, sľubuje revolúciu a zjednodušenie práce doma. Či už ste študent, ktorý potrebuje tlačiareň pre svoju prácu na kurze, nadšenec umenia a remesiel prevádzkujúci malý podnik z domu alebo jednoducho niekto, kto oceňuje rýchle vysokokvalitné fotografické výtlačky, táto nová multifunkcia oživí vašu víziu na papieri.

Nové tlačiarne Canon PIXMA TS7650i a TS7750i budú vyššou modelovou radou, ako tlačiarne PIXMA TS5350a a PIXMA TS7450a a nižšou radou, ako Canon PIXMA TS6350a. Spoločnosť Canon prednedávnom oznámila novú tlačiareň Canon PIXMA TS8751, ktorá zastane miesto pre multifunkčnú domácu tlačiareň pre vysokokvalitnú tlač fotografií, ktorá bude na hornej hranici radu PIXMA.