Kancelária a škola

Pantum BM5100ADW

Tlačiarne Pantum sa veľmi rýchlo dostali do povedomia európskych používateľov. Bohatú ponuku modelov nájdete aj u našich predajcov. Hlavným lákadlom je výborný pomer ceny, výkonu a kvality tlače. Multifunkcia Pantum BM5100ADW je vhodná do malej kancelárie, ale aj do domácnosti, kde sa tlačí väčší objem tlače. Využitie nájde všade tam, kde potrebujete nielen rýchlu, ale aj kvalitnú a spoľahlivú tlač.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: monochromatická laserová

Použitie firma/ domácnosť : malá kancelárie, Home Office, domácnosť

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC

Mobilná konektivita: AirPrint/ Mopria/ app Pantum iOS, Android

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia – tlač, kopírovanie, skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 415 mm

Hĺbka: 365 mm

Výška: 370 mm

Hmotnosť: 12,5 kg 

Praktický dizajn

Tlačiareň nevybočuje príliš z radu klasických kancelárskych zariadení. Výrobca vsadil na overený praktický dizajn s dobrou ergonómiou. V bielom farebnom prevedení s tmavosivými akcentmi pôsobí multifunkcia príjemne. Horná strana patrí masívnejšiemu skeneru s automatickým podávačom dokumentov na 50 listov. Na pravej strane hornej strany skenera je umiestená integrovaná NFC čítačka. Pod skenerom je výstup papiera na 150 výtlačkov. Ľavá strana časti pod skenerom patrí ovládaciemu panelu, na ktorom sa nachádza malý 2-riadkovy LCD displej, smerová tlačidlo a ovládacie tlačidlá. Tlačidlo pre zapnutie je umiestené na prednej strane zariadenia. Pod ovládacím panelom je hostiteľské USB. Vstupný zásobník s kapacitou 250 hárkov papiera sa nachádza v spodnej časti tlačiarne. Tento model podporuje prídavné vstupné zásobníky pomocou ktorých si môžete rozšíriť vstupnú kapacitu o 2 x 550 hárkov papiera. Multifunkcia má kompaktný dizajn, kvalitné továrenské spracovanie a je zostavená na spoľahlivej kovovej konštrukcii.

 

zdroj foto: Pantum

Funkcie 3 v 1

Tento model tlačí pomocou laserovej technológie v monochromatickom režime. Je to univerzálne zariadenie 3 v 1 pre tlač, kopírovanie a skenovanie. Podporuje automatickú obojstrannú tlač, ktorá uľahčuje prácu a šetrí čas aj náklady. Vďaka bohatej konektivite môžete tlačiť pripojený USB kábelom, pomocou rozhrania LAN alebo bezdrôtovo cez dvojpásmové pripojenie Wi-Fi (2,4 GHz, 5GHz). Navyše má model aj NFC rozhranie. Ak potrebujete rýchlo tlačiť z mobilného zariadenia aj tento spôsob tlačiareň podporuje pomocou Air Print, certifikácie Mopria a aplikácie Pantum pre iOS a Android. Plusom je automatický obojstranný podávač dokumentov a skenovanie priamo do e-mailu. 

zdroj foto: Pantum

Rýchlosť a kvalita tlače

Monochromatická multifunkcia Pantum tlačí v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi vo formáte A4. Za minútu vytlačí 40 strán a tlač prvej strany trvá 6,9 sekúnd. Rýchlosť obojstrannej tlače je 20 strán za minútu a skenuje rýchlosťou 24 strán za minútu. Odporúčaný mesačný objem tlače je 750 až 4 000 strán. Maximálny mesačný pracovný cyklus je 100 000 strán. Kvalita tlače je vďaka laserovej technológii výborná.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie

- kovová konštrukcia

- rýchlosť a kvalita tlače

- automatická obojstranná tlač (duplex)

- automaticky podávač dokumentov (ADF)

- bohatá konektivita USB, LAN, Wi-Fi, NFC

- podpora dvojpásmového Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz)

- funkcie 3 v 1

- pomer výkon a cena

- nízke náklady na tlač

 

Mínusy tlačiarne

- iba čiernobiela tlač

- malý 2-riadkový displej

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa k tlači nákladovo efektívnu tonerovú kazetu s vysokou výťažnosťou s označením Pantum toner TL-5120X, ktorá má vyťaženosť 15 000 strán tlače. V balení je predkonfigurovaná bubnová jednotka s kapacitou 30 000 strán a tonerová kazeta s kapacitou 3 000 strán. Náhradné náplne si môžete vybrať medzi voliteľnými vysokokapacitnými tonerovými kazetami s kapacitou 3 000, 6 000 a 15 000 strán. S týmto výberom si dokážete splniť rôzne tlačové potreby a znížiť náklady na výtlačok. 

Zhodnotenie

Pantum BM5100ADW je výkonná multifunkčná monochromatická tlačiareň, skener a kopírka. Bezkonkurenčná rýchlosť vo svojej triede (tlač viac ako 40 strán za minútu) poskytuje vašej práci potrebný výkon. Kopírovanie, skenovanie a následné spracovanie dokumentov je jednoduché. Ak tlačíte, skenujete alebo kopírujete veľké objemy dokumentov a potrebujete to urobiť rýchlo, je to kandidát pre vás. Vďaka automatickému podávaču (DADF) a variabilite vstupných zásobníkov je práca s multifunkciou Pantum flexibilná a jednoduchá. Náklady na tlač sú nízke. Kapacitu na vstupe si môžete rozšíriť prídavnými zásobníkmi papiera a to až 1 100 hárkov. Ako mínus vidíme malý 2-riadkový displej a stále ide iba o čiernobielu tlač dokumentov. Ak však berieme do úvahy parametre zariadenia je to nákup v dobrom pomere ceny, výkonu, funkcií a kvality tlače.