Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

Brother MFC-J6955DW (Business Smart X Series)

Ak hľadáte výkonnú atramentovú tlačiareň do malej až stredne veľkej kancelárie je model Brother MFC-J6955DW série Business Smart jednou z možných volieb. Táto multifunkcia prevýši vaše očakávania o tom, ako pracuje kancelárska tlačiareň. Tento robustný model vyzerá, ako masívny spoľahlivý hardvér s objemnými zásobníkmi papiera, rýchlosťou tlače a zanecháva konkurenciu za sebou svojou schopnosťou skenovať a tlačiť až do veľkosti A3.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC

Mobilná konektivita: AirPrint/ Mopria/ Brother Print Service Plugin/ Mobile Connect

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie

Maximálny formát tlače: A3

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 576 mm

Hĺbka: 477 mm

Výška: 493 mm

Hmotnosť: 24 kg

 

Dizajn v robustnom tele

Multifunkcia Brother MFC-J6955DW je kvalitné zariadenie v robustnom tele s poctivou hmotnosťou 24 kg. Hrany tlačiarne sú jemne zaoblené. Horná časť je vyhradená plochému skeneru a masívnym automatickým podávačom predlôh na 50 strán. Predná časť patrí vyklápaciemu panelu s dotykovým 3,5“ LCD displejom, numerickou klávesnicou, tlačidlom zapnutia a stavovou LED diódou. Pod ovládacím panelom je výsuvná lišta pre vystúp tlače (100 listov) a pod ňou dva vstupné zásobníky papiera (2 x 250 listov). Na pravej strane vpredu nájdete port USB Host a na ľavej strane priestor pre štyri samostatné atramentové kazety. Tlačiareň má kvalitné továrenské spracovanie s pevnými plastami a kvalitným vnútorným mechanizmom.

 

                

Funkcie 4 v 1

Zariadenie obsahuje štyri plnohodnotné funkcie tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Farebná atramentová tlač je s podporou obojstrannej automatickej tlače. Vďaka bohatej konektivite je možno využívať pripojenie pomocou USB, k LAN sieti, bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi a technológie NFC. Multifunkcia podporuje tlač z mobilných zariadení pomocou AirPrint, Mobile Connect, Brother Print Service Plugin a Mopria. Mobilnú tlač je možné vykonať prostredníctvom aplikácie Brother Mobile Connect, ktorá je jednoduchá na používanie. To pridáva ďalšie funkcie, ako napríklad skenovanie prostredníctvom fotoaparátu mobilu a môžete vykonávať akúkoľvek činnosť, ktorú by ste inak mohli ovládať prostredníctvom dotykovej obrazovky tlačiarne. Okrem obojstrannej tlače môžete využívať aj obojstranné kopírovanie. Vďaka portu USB Host je možná aj tlač z externých USB zariadení. K rýchlemu zabezpečeniu tlače využíva zariadenie technológiu NFC. Model Brother MFC-J6955DW je navrhnutý pre menšie firmy, ktoré potrebujú spoľahlivú, rýchlu tlačiareň typu All-in-One pre formát A3 s nízkou spotrebou energie.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň pracuje s formátom A3 vo farebnom a monochromatickom režime. Tlačí v rozlíšení 1 200 x 4 800 Dpi. Prvú stranu vytlačí za menej ako 4,6 sekúnd. Za minútu vytlačí 30 strán vo formáte A4 alebo obojstranne 21 strán. Odporúčaný mesačný objem je 3 500 strán. Kvalita tlače dokumentov a fotografií je veľmi dobrá a dá sa v niektorých prípadoch porovnať s laserovou tlačou.

 

Plusy tlačiarne

- robustné stabilné zariadenie

- kvalitné továrenské spracovanie

- funkcie 4 v 1

- bohatá konektivita

- automatická obojstranná tlač (duplex)

- automatický obojstranný podávač (ADF)

- rýchlosť tlače

- kvalita tlače

- pomerne nízke prevádzkové náklady

- podpora A3 

 

Mínusy tlačiarne

- fotografie nedosahujú kvality fotografických tlačiarní

- trochu vyššia cena náhradných náplní

 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa štyri kazety (čierna, azúrová, purpurová a žltá) a dodáva sa s dostatočným množstvom atramentu na vytlačenie 2 250 čiernobielych strán a 975 farieb. Potom sú náhradné kazety dostupné v štandardných a vysokokapacitných veľkostiach. Pretože ide o atramentový model, inštalácia atramentu je jednoduchá. Stačí otvoriť kryt na prednej strane a zasunúť kazety do označených zásuviek. Vytvorí sa testovacia strana, aby ste mohli skontrolovať, či všetky farby fungujú, a tlačiareň automaticky zvládne zarovnanie hlavy vytlačením strany a jej skenovaním.

 

Zhodnotenie

Ak hľadáte stabilnú tlačiareň formátu A3, ktorá si poradí s nástrahami a tempom kancelárskeho života, splní všetko, čo od nej požadujete, a jej prevádzka nie je príliš drahá, Brother MFC-J6955DW je prekvapivo dobrou voľbou. Je to veľmi rýchla tlačiareň, ktorá tlačí veľmi kvalitné výtlačky. Cena je trochu vyššia v porovnaní so základnými atramentovými tlačiarňami. Hlavnými plusmi je dostatočný objem papiera na vstupe v rôznych veľkostiach, tlač z akéhokoľvek zariadenia a fungovanie v rámci LAN a bezdrôtovej siete.