Kancelária

Brother MFC-J6955DW (Business Smart X Series)

Ak hľadáte výkonnú atramentovú tlačiareň do malej až stredne veľkej kancelárie je model Brother MFC-J6955DW série Business Smart jednou z možných volieb. Táto multifunkcia prevýši vaše očakávania o tom, ako pracuje kancelárska tlačiareň. Tento robustný model vyzerá, ako masívny spoľahlivý hardvér s objemnými zásobníkmi papiera, rýchlosťou tlače a zanecháva konkurenciu za sebou svojou schopnosťou skenovať a tlačiť až do veľkosti A3.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC

Mobilná konektivita: AirPrint/ Mopria/ Brother Print Service Plugin/ Mobile Connect

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie

Maximálny formát tlače: A3

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 576 mm

Hĺbka: 477 mm

Výška: 493 mm

Hmotnosť: 24 kg

 

Dizajn v robustnom tele

Multifunkcia Brother MFC-J6955DW je kvalitné zariadenie v robustnom tele s poctivou hmotnosťou 24 kg. Hrany tlačiarne sú jemne zaoblené. Horná časť je vyhradená plochému skeneru a masívnym automatickým podávačom predlôh na 50 strán. Predná časť patrí vyklápaciemu panelu s dotykovým 3,5“ LCD displejom, numerickou klávesnicou, tlačidlom zapnutia a stavovou LED diódou. Pod ovládacím panelom je výsuvná lišta pre vystúp tlače (100 listov) a pod ňou dva vstupné zásobníky papiera (2 x 250 listov). Na pravej strane vpredu nájdete port USB Host a na ľavej strane priestor pre štyri samostatné atramentové kazety. Tlačiareň má kvalitné továrenské spracovanie s pevnými plastami a kvalitným vnútorným mechanizmom.

 

                

Funkcie 4 v 1

Zariadenie obsahuje štyri plnohodnotné funkcie tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Farebná atramentová tlač je s podporou obojstrannej automatickej tlače. Vďaka bohatej konektivite je možno využívať pripojenie pomocou USB, k LAN sieti, bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi a technológie NFC. Multifunkcia podporuje tlač z mobilných zariadení pomocou AirPrint, Mobile Connect, Brother Print Service Plugin a Mopria. Mobilnú tlač je možné vykonať prostredníctvom aplikácie Brother Mobile Connect, ktorá je jednoduchá na používanie. To pridáva ďalšie funkcie, ako napríklad skenovanie prostredníctvom fotoaparátu mobilu a môžete vykonávať akúkoľvek činnosť, ktorú by ste inak mohli ovládať prostredníctvom dotykovej obrazovky tlačiarne. Okrem obojstrannej tlače môžete využívať aj obojstranné kopírovanie. Vďaka portu USB Host je možná aj tlač z externých USB zariadení. K rýchlemu zabezpečeniu tlače využíva zariadenie technológiu NFC. Model Brother MFC-J6955DW je navrhnutý pre menšie firmy, ktoré potrebujú spoľahlivú, rýchlu tlačiareň typu All-in-One pre formát A3 s nízkou spotrebou energie.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň pracuje s formátom A3 vo farebnom a monochromatickom režime. Tlačí v rozlíšení 1 200 x 4 800 Dpi. Prvú stranu vytlačí za menej ako 4,6 sekúnd. Za minútu vytlačí 30 strán vo formáte A4 alebo obojstranne 21 strán. Odporúčaný mesačný objem je 3 500 strán. Kvalita tlače dokumentov a fotografií je veľmi dobrá a dá sa v niektorých prípadoch porovnať s laserovou tlačou.

 

Plusy tlačiarne

- robustné stabilné zariadenie

- kvalitné továrenské spracovanie

- funkcie 4 v 1

- bohatá konektivita

- automatická obojstranná tlač (duplex)

- automatický obojstranný podávač (ADF)

- rýchlosť tlače

- kvalita tlače

- pomerne nízke prevádzkové náklady

- podpora A3 

 

Mínusy tlačiarne

- fotografie nedosahujú kvality fotografických tlačiarní

- trochu vyššia cena náhradných náplní

 

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa štyri kazety (čierna, azúrová, purpurová a žltá) a dodáva sa s dostatočným množstvom atramentu na vytlačenie 2 250 čiernobielych strán a 975 farieb. Potom sú náhradné kazety dostupné v štandardných a vysokokapacitných veľkostiach. Pretože ide o atramentový model, inštalácia atramentu je jednoduchá. Stačí otvoriť kryt na prednej strane a zasunúť kazety do označených zásuviek. Vytvorí sa testovacia strana, aby ste mohli skontrolovať, či všetky farby fungujú, a tlačiareň automaticky zvládne zarovnanie hlavy vytlačením strany a jej skenovaním.

 

Zhodnotenie

Ak hľadáte stabilnú tlačiareň formátu A3, ktorá si poradí s nástrahami a tempom kancelárskeho života, splní všetko, čo od nej požadujete, a jej prevádzka nie je príliš drahá, Brother MFC-J6955DW je prekvapivo dobrou voľbou. Je to veľmi rýchla tlačiareň, ktorá tlačí veľmi kvalitné výtlačky. Cena je trochu vyššia v porovnaní so základnými atramentovými tlačiarňami. Hlavnými plusmi je dostatočný objem papiera na vstupe v rôznych veľkostiach, tlač z akéhokoľvek zariadenia a fungovanie v rámci LAN a bezdrôtovej siete.