Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Recenzia Epson Expression Premium XP-630

Epson Expression Premium XP-630

Medzi fotografickými tlačiarňami je pár modelov, ktoré stoja za to. Multifunkcia Epson Expression Premium XP-630 je jednou z nich. Ponúka veľmi dobrú kvalitu tlače, spoľahlivo plní multifunkčné úlohy a stále je vo výbornom pomere výkonu, kvality a ceny. Túto multifunkciu sme otestovali počas niekoľkých dní a s výsledkom sme celkom spokojný. Napriek tomu sa, že sa našlo pár múch je táto multifunkcia vhodná pre stredne náročného užívateľa do domácnosti, ale aj do malej firmy, kde sa tlačí propagačný materiál a fotografie.

 

Stručná charakteristika 

Multifunkčné zariadenie/ atramentová farebná tlač/ skener/ kopírka/ Duplex/ A4/ USB/ PictBridge/ Wi-Fi/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print/Epson Connect

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 341 mm/ šírka 390 mm/ výška  138 mm/ hmotnosť  6,7 kg

Dizajn

Jednou vetou, dizajnu niet, čo vytknúť. Model Epson Expression Premium XP-630 má príjemné línie, kompaktné rozmery a štýlový dizajn. Prekvapením je výklopný, dostatočne veľký ovládací panel s farebným 6,8 cm LCD displejom  a intuitívnym dotykovým ovládaním. Na čelenej strane nájdete USB port pre pripojenie USB média (priama tlač) a slot pre pamäťovú SD kartu. 

Funkcie

Máme tu multifunkciu, ktorá dokáže produktívne pracovať nielen v domácnosti ale zastane aj miesto v menšej kancelárií. Čo sa týka funkcií okrem kvalitnej tlače farebných fotografií a dokumentov, zvláda samozrejme aj čiernobielu tlač,  kopírovanie a skenovanie. Výnimočnú kvalitu dosiahnete vďaka  5 samostatným farebným kazetám s atramentom Claria Premium. Ten je kombináciou pigmentového atramentu a atramentu na báze farbív. Veľkú zásluhu na kvalite fotografií má aj kazeta s čiernym atramentom Photo Black. Okrem klasického pripojenia USB káblom môžete tento model pripojiť aj pomocou Wi-Fi. A tu už sa dostanete ku komfortnejšiemu zadávaniu tlačových úloh nielen z notebooku ale aj z mobilného zariadenia. Nechýba podpora Apple AirPrint, Google Cloud Print a Epson Connect. Výborne pracuje multifunkcia aj s mobilným zariadením pomocou aplikácií Epson Email Print, ktoré odošle dokumenty e-mailom priamo do tlačiarne a tiež aplikácia Creative Print. Možnosti tlače sa tým zďaleka nekončia, pripojením USB kľúča k tlačiarni dokážete z neho priamo tlačiť fotografie alebo dokumenty. Nachádza sa na prednej strane zariadenia s veľmi pohodlným prístupom. Hneď nad týmto USB portom nájdete aj slot na SD kartu. Možnosti, ako si rýchlo vytlačiť fotografie alebo dokumenty sú naozaj bohaté.  Nechýba samozrejme možnosť bezokrajovej tlače a automatická obojstranná tlač a navyše má táto multifunkcia aj podporu potlače na CD/DVD/BD média. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Epson Expression Premium XP-630 tlačí farebne atramentovou technológiou na maximálny formát papiera A4. Ku kvalite tlače prispieva tlačová hlava s technológiou Micro Piezo a atramenty Claria Premium Ink. Rozlíšenie tlače je 5 760 x 1 440 Dpi a pri skenovaní  je to 1 200 x 2 400 Dpi (horizontálne x vertikálne). Rýchlosť tlače je 13 strán za minútu čiernobiele alebo 10 strán za minútu farebne (ISO/IEC24 734). To je pri najvyššej možnej kvalite. Pri štandardnom nastavení tlače dosiahnete však oveľa vyššiu rýchlosť. Je to zhruba 32 strán za minútu farebne alebo čiernobiele na obyčajný papier vo formáte A4. Veľmi prekvapivo tlačí táto multifunkcia fotografie klasických rozmerov 10 x 15 cm. Necelých 20 sekúnd potrebovala na vytlačenie takejto farebnej fotografie na lesklý fotopapier Epson. Otestovali sme tlač farebných  aj čiernobielych fotografií na fotopapieri. Kvalita bola výborná a fotografie boli krásne čisté so živými farbami . Čierna bola naozaj čiernou a nejavila známky sivej, ako to pri niektorých tlačiarňach býva. Treba však podotknúť, že záleží aj na kvalite fotopapiera a najlepšie výsledky sme dosiahli s prémiovým lesklým fotopapierom. Čo sa týka tlače na klasický kancelársky papier, veľmi príjemne výsledky dosiahli farebné dokumenty. Neboli síce až tak výnimočné, ako tlač fotografií, ale stále vo výbornej kvalite. To sa týka aj čiernobielych dokumentov. Táto multifunkcia vám najväčší kvalitatívny úžitok prinesie s farebnou tlačou, kde naplno využijete jej potenciál. Plusom sú aj dva zásobníky papiera, jeden na papier formátu A4 (100 listov)a druhý na fotografický papier (20 fotopapierov). 

 

Plusy tlačiarne

- elegantný dizajn
- kompaktné rozmery
- výborná kvalita farebnej tlače
- samostatné atramentové kazety (plus fotografická čierna)
- funkcie tlač/ kopírovanie/ skenovanie
- veľmi dobrá konektivita
- možnosti mobilnej tlače
- príjemné ovládanie vďaka veľkému farebnému displeju

Mínusy tlačiarne

- chýba možnosť pripojenia do siete LAN
- bez automatického podávača
- trochu vyššia hlučnosť
- vyššia cena originálnych náplní 

Náplne do tlačiarne

Do multifunkcie Epson Expression Premium XP-630 ide 5 samostatných atramentových náplní Claria Premium Ink., kde okrem klasickej čiernej je aj fotografická čierna. Originálne náplne nájdete s označením:

Epson T3331 (čierna - black)
Epson T 3341 ( fotografická čierna - Photo black)
Epson T3342 (azúrová - cyan)
Epson T3343 ( purpurová - magenta)
Epson T3344 (žltá - yellow)

Kapacita týchto náplní je 300 strán (s výnimkou čiernej fonografickej). Okrem štandardnej veľkosti náplní môžete siahnuť aj po XXL náplniach, ktorých kapacita je 530 čierna a 650 strán farebná náplň. Náklady na tlač fotografií si môžete znížiť aj používaním alternatívnych atramentových náplní alebo značkovými náplňami Toner Depot Premium, ktoré pri tlači dosahujú vysokú kvalitu.

Zhodnotenie

Po niekoľkodňovom používaní v rámci testovania sme s touto multifunkciou boli spokojný. Veľmi dobre vyzerá, nezaberá veľa miesta a všetko ohľadom ovládania má umiestnené tak, aby používanie bolo čo najkomfortnejšie. Ovládací panel, ktorý sa vyklápa a krásny dotykový farebný displej v dostatočnou veľkosťou môžeme hodnotiť iba kladne. Kvalita tlače hlavne fotografií nás milo prekvapila a sťažovať sme sa nemohli ani na pripojenie pomocou Wi-Fi. To bolo bezproblémové. Ak zhrnieme kvalitu tlače, celkový výkon multifunkcie a cenu stále je to dobrý nákup. Ušetriť môžete automatickou obojstrannou tlačou, ale aj nákupom alternatívnych náplní, ktoré pre tento model na trhu nájdete vo výbornej cene.

Tip pre vás

Pre vybrané modely spoločnosti Epson môžete využiť  službu Cashback. Stačí nákup tlačiarne, multifunkcie (iba vybrané modely) alebo tlačiarne spolu s náplňami. Do 30 dní od nákupu požiadať on-line vyplnením formulára, spolu s kópiou dokladu o nákupe o Cashback. Po overení žiadosti vám spoločnosť Epson zašle späť určitú časť peňazí. Táto ponuka je časovo obmedzená a vzťahuje sa na vybrané modely.