Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Top 3 - laserové tlačiarne

Časy, keď sa laserové tlačiarne objavili v obchodoch len sporadicky sú preč. Dnes sú laserové tlačiarne a multifunkcie najžiadanejšími zariadeniami pre tlač. Prinášajú efektívny výkon pre veľké tlačové úlohy s výbornou rýchlosťou a súčasne prinášajú tonery s vysokým objemom, ktoré dokážu spracovať 8 000 alebo viac vytlačených strán. Nechýba im vo väčšine prípadov praktické bezdrôtové pripojenie, ktoré umožňujú viacerým užívateľom pohodlnú rýchlu tlač dokumentov. Pri nákupe laserovej tlačiarne je dôležité spýtať sa, či potrebujete a využijete farebnú tlač, alebo si vystačíte len s monochromatickou tlačiarňou. Medzi modely, ktoré sa dobre predávajú vďaka výbornému pomeru výkonu, kvality tlače a prijateľnej cene patria tieto modely.

Samsung SL-M2026W

 

Monochromatická laserová tlačiareň Samsung SL-M2026W je model vhodný do malej kancelárie, domácnosti a veľmi obľúbeným modelom je aj medzi študentmi. Vo výbornom pomere výkonu a ceny získate pomerne rýchlu tlačiareň, ktorá tlačí laserovou technológiou vo veľmi dobrej kvalite s rozlíšením 1 200 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí 20 strán v maximálnom formáte papiera A4 a čas tlače prvej strany je zhruba  8,5 sekúnd. Nechýba podpora manuálnej obojstrannej tlače, ktorou môžete znížiť spotrebu papiera. Malé kompaktné rozmery 215  x 331 x 178 mm (hĺbka, šírka, výška), zariadeniu neubrali na veľkosti zásobníkov. Tie sú: na vstupe 150 listov a pre výstup je to 100 listov, čo je pre domácnosť a menšie kancelárie dostačujúce. Mesačné zaťaženie je až 10 000 strán. Kvalita tlače je výborná a ak tlačíte čiernobiele dokumenty a nenáročnú  čiernobielu grafiku nebudete sklamaný. Na jeden čierny laserový toner (MLT-D111S)dokáže vytlačiť 1 000 strán. Tlačiareň má podporu laserovej technológie Easy Eco Driver na zníženie nákladov tlače. Čo sa týka konektivity, tá je bohatá a nechýba jej nič pre pohodlné používanie, ako aj tlače z mobilných zariadení. Okrem klasického pripojenia USB káblom, môžete zariadenie pripojiť pomocou Wi-fi a pre zrýchlenie disponuje aj WPS tlačidlom. Tlač z mobilu nebola nikdy jednoduchšia a pohodlnejšia, ako pomocou technológie NFC, ktorú tento model samozrejme má.  Kompaktné rozmery, príjemný dizajn, úsporná a kvalitná čiernobiela tlač, výborná konektivita a dostupná cena radia tento model laserovej tlačiarne medzi veľmi obľúbený. Tento model sa predáva aj vo verzii bez Wi-Fi s označením Samsung SL-M2026.

Plusy

- kvalitná čiernobiela tlač 
- jednoduché ovládanie
- bohatá konektivita
- malé rozmery 

Mínusy 

- rýchlosť tlače (pre domácnosť dostačujúca)

Brother HL-L2365DW

Ďalším modelom pre monochromatickú laserovú tlač je tlačiareň Brother HL-L2365DW. Ak potrebujete rýchlu a kvalitnú tlač s nízkymi nákladmi pre menšiu alebo stredne veľkú pracovnú skupinu do firmy, prípadne do domácnosti pre viac užívateľov a nepotrebujete farebnú tlač je model Brother HL-L2365DW jedným z vhodných kandidátov. Medzi užívateľmi je tento model obľúbený vďaka kompaktným rozmerom a výbornej rýchlosti tlače vo vysokej kvalite. Tlač s rozlíšením 2 400 x 600 Dpi v maximálnom formáte A4 zvládne rýchlosťou 30 strán za minútu. Čas prvého výtlačku sa pohybuje okolo 8,5 sekúnd. Mesačné zaťaženie pre tento model je až 10 000 strán. Nechýba automatická obojstranná tlač a vstupný zásobník s kapacitou 250 listov pre efektívnu tlač bez častého dokladania papierov. Tlačiareň Brother HL-L2365DW používa pre tlač čierny laserový toner s označením (TN-2310/TN-2320) s kapacitou 1 200/2 600 strán. Okrem pripojenia k počítaču káblom cez USB, môžete zariadenie pripojiť Ethernet káblom do siete alebo pomocou Wi-Fi. Laserová monochromatická tlačiareň model Brother HL-L2365DW ponúka pohodlné ovládanie, kompaktné rozmery, dobrý výkon a vysokú kvalitu tlače za prijateľnú cenu. 

Plusy

- jednoduchá inštalácia
- kvalitná tlač
- malé rozmery
- nízka hlučnosť v ECO módu
- výborná konektivita 

Mínusy 

- trochu pomalšia automatická obojstranná tlač

HP Color LaserJet Pro M252DW

Farebná laserová tlačiareň HP Color LaserJet Pro M252DW pre tlač čiernobielych a farebných dokumentov vo vysokej kvalite s nízkymi nákladmi na tlač prekvapí rýchlym štartom tlače po prebudení z režimu spánku. Na výtlačok prvej strany potrebuje 13 sekúnd pre farebnú tlač a 11,5 sekúnd pre čiernobielu tlač. Za minútu dokáže vytlačiť 18 strán vo formáte papiera A4 čiernobiele aj farebne. Kvalita tlače s rozlíšením 600 x 600 Dpi prekvapí výbornou ostrosťou. Viacúčelový vstupný zásobník má kapacitu 150 listov a na výstupe je to 100 listov. Samozrejmosťou je automatická obojstranná tlač. Dostatočná pamäť pomáha zvládaní tlačových úloh. Ani konektivita nesklame. Pripojenie k počítaču USB káblom je doplnené o možnosť pripojením Ethernet káblom do siete a dnes už očakávame aj bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi, ktorým tento model disponuje. Pohodlné ovládanie tlače z mobilu alebo jednoduché intuitívne ovládanie pomocou farebného dotykového displeja sú plusmi tejto tlačiarne. Ak potrebujete vytlačiť dokumenty priamo z USB kľúča využiť môžete rýchly USB port pre vstupná USB zariadenia. Odporúčaný mesačný objem tlače je 250 až 2 500 strán a maximálna mesačná vyťaženosť dosahuje až 30 000 strán. Tlačiareňdokáže tlačiť na papier (kancelársky, brožúrový, farebný, lesklý, ťažký, hlavičkový, ľahký, fotografický, obyčajný, predtlačený, dierovaný, recyklovaný, drsný), priehľadné fólie, štítky, obálky, a kartón. K tlači využíva čierny toner (CF400A/CF400X) a farebné laserové tonery (CF401A/CF402A/CF403A). Tento model laserovej tlačiarne má príjemný moderný dizajn, dobrý výkon a pohodlné ovládanie. Ponúka rýchlu a vysoko kvalitnú tlač s možnosťou bohatej konektivity a jediným mínusom je trochu vyššia cena.

Plusy

- kvalitná čiernobiela a farebná tlač
- výborná konektivita
- tlač z USB
- pohodlné ovládanie pomocou dotykového displeja (aj zobrazenie stavu náplní)

Mínusy 

- zásobník na papier (iba 150 listov)
- pomalšia tlač v Eco režime

Všetky tieto laserové tlačiarne patria medzi obľúbené modely, ktoré majú dobré hodnotenia od samotných užívateľov. Nepatria síce k tým najlepším a najrýchlejším, aké na trhu môžete nájsť, ale vedú v pomere výkonu, kvality, dostupnej ceny a spokojnosti užívateľov. 

Tip pre vás

Náklady na tlač si môžete znížiť používaním obojstrannej tlače, či už automatickej alebo manuálnej a taktiež používaním alternatívnych prémiových značkových tonerov