Kancelária

Pantum M6500NW

Pantum je mladá medzinárodná spoločnosť sídliaca v Čine, založená v roku 2010 Jacksonom Wangom. Na európsky trh priniesla cenovo dostupné laserové, atramentové tlačiarne a multifunkcie. Nás zaujala zaujímavá univerzálne tlačiareň typu všetko v jednom zariadení. Veľmi kompaktná veľkosť tejto monochromatickej laserovej multifunkcie zaujme na prvý pohľad. Toto je zariadenie, ktoré zaberá tak minimálne miesta, že sa zmestí aj na malý konferenčný stolík v domácnosti.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office/ malá kancelária

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: nie

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 417 mm

Hĺbka: 305 mm

Výška: 244 mm

Hmotnosť: 7,5 kg

 

Dizajn

Multifunkcia Pantum M6500NW napriek kompaktnej veľkosti prekvapí hmotnosťou. Tá je skoro 8 kg. K tejto poctivej váhe prispieva vnútorný kovový rám, aby sa zabezpečila odolnosť a stabilita tlačiarne. Horná časť patrí plochému skeneru s pevným vekom. Po otvorení celej hornej časti sa dostanete k tonerovej kazete. Na prednej strane nájdete vysúvaciu lištu pre výstup papiera (100 listov) a otváraciu časť ktoré slúži po vytiahnuté spodnej lišty, ako vstupný zásobník (150 listov papiera). Na ľavej strane vpredu sa nachádza naklápací panel s ovládacími tlačidlami a 2-riadkovým informačným displejom. Tlačidlo zapnutia sa nachádza na pravej strane. Na čelnej strane nájdete aj logo výrobcu. Zariadenie vyzerá zaujímavo a je to trochu zmena oproti iným výrobcom. Továrenské spracovanie je veľmi kvalitné.

 

zdroj foto: pantum.com

Funkcie 3v1

Tento model ponúka tri plnohodnotné funkcie tlač, kopírovanie a skenovanie. Konektivita je zastúpená pomocou ethernetovej siete a bezdrôtovej siete, priameho pripojenia Wi-Fi. Vďaka tomu možno jednoducho využiť tlač z mobilných telefónov, tabletov a počítačov na viacerých zariadeniach a využívať voľný štýl kancelárskej práce. Aplikácia Pantum podporuje priamu tlač dokumentov balíka Office. Inštalácia ovládača je jednoduchá a ovládanie zariadenia je pohodlné. Tlačiareň podporuje obojstranné kopírovanie a 4 druhy spôsobov usporiadania funkcie automatickej korekcie. Skenovanie je možné do emailu, PC, FTP alebo do zariadení s iOS a Android. Bohužiaľ oželieť musíte automatickú obojstrannú tlač. Tá je možná v manuálnom režime.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Pantum M6500NW tlačí v monochromatickom režime v rozlíšení tlače 1 200 x 1 200 Dpi. Čas na vytlačenie prvej strany je necelých 8 sekúnd. Za minútu vytlačíte 22 strán vo formáte A4. Odporúčaný mesačný objem tlače je 2 000 strán a maximálne mesačné vyťaženie je 20 000 strán. Kvalita čiernobielej tlače je na veľmi dobrej úrovni a aj menšia veľkosť písma je dostatočne ostrá. Multifunkcia podporuje tlač na širokú škálu papiera od obyčajného, tenkého, hrubého, priehľadného až po kartón, štítky a obálky.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť

- pevný kovový rám

- kvalita a rýchlosť tlače

- funkcie 3 v 1

- bohatá kolektivita

- obojstranné kopírovanie ID karty

- jednokroková inštalácia ovládača

- balenie obsahuje USB kábel

- podpora priamej tlače dokumentov Office  (Pantum aplikácia)

 

Mínusy tlačiarne

- iba čiernobiela tlač

- manuálny duplex

- malý displej

 

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne ide jedna tonerová kazeta s čiernym tonerom  s označením P-210. Jej vyťaženosť je 1 600 strán čiernobielej tlače pri 5 % pokrytí.

Zhodnotenie

Laserová multifunkcia Pantum M6500NW je malé zariadenie s univerzálnym zameraním na tlač v malej firme alebo pre domácu kanceláriu. Tlačí, skenuje a kopíruje všetko, čo potrebujete doma alebo vo firme. Zvláda tlač obchodných listov, obálok alebo pozvánok. Navyše môžete kopírovať a skenovať aj netradičné formáty, ako sú rôzne ID karty alebo účtenky, priamo bez ďalších úprav. Ovládanie je jednoduché a po vybalení a jednokrokovej inštalácii ovládača môžete hneď tlačiť svoje dokumenty. Výrobca vám dokonca pribalil USB kábel. Cena tejto multifunkcie je približne 140 €, co je asi najnižšia cena za laserovú multifunkciu, pokiaľ nenájdete niečo v akciovej cene. Ak by vám chýbal automatický podávač dokumentov, tak má Pantum v ponuke model M6550NW, ktorý obsahuje aj ADF.