Kancelária a škola

Recenzia LaserJet Pro MFP M127fn/ HP LaserJet Pro MFP M127fw

Praktické multifunkčné zariadenia, HP LaserJet Pro MFP M127fn a HP LaserJet Pro MFP M127fw, dokážu tlačiť, kopírovať, skenovať a faxovať  dokumenty vysokej kvality a vo výbornom pomere výkonu a ceny. Najväčšie využitie nájdu tieto zariadenia vo firmách s menšou pracovnou skupinou, kde sa tlačia marketingové materiály a dôležité dokumenty s potrebou tej najlepšej kvality.

 

Stručná charakteristika HP LaserJet Pro MFP M127fn

Multifunkčná laserová tlačiareň/ Čiernobiela tlač/ A4/ USB/ LAN/ HP ePrint

Stručná charakteristika HP LaserJet Pro MFP M127fw

Multifunkčná laserová tlačiareň/ Čiernobiela tlač/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ HP ePrint

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 365 mm/ šírka 420 mm/ výška 309 mm/ hmotnosť  9,1 kg/ (model M127fn)
Hĺbka 365 mm/ šírka 420 mm/ výška 309 mm/ hmotnosť  9,1 kg/(model M127fw)

Dizajn

Čo sa týka dizajnu obidve zariadenia nezaprú svoje zaradenie do pracovnej skupiny vo firme alebo domácnosti, kde sa vyžaduje efektívné pracovné nasadenie. Kompaktné rozmery a ergonomický tvar, to všetko v klasickej čiernej farbe s logom spoločnosti HP na prednej strane, dizajnu síce nijak zvlášť nepridávajú na originalite, ale ani tým výrobca nič nepokazil. Tieto modely môžeme považovať, čo sa týka dizajnu za klasický firemný štandard. Čo oceníte je veľmi dobrý prístup k ovládaciemu panelu na pravej strane. Medzi obomi modelmi si všimnete na prvý pohľad jeden rozdiel a to je displej na paneli. Kým model M127fn, má iba malý dvojriadkový displej, jeho príbuzný model má veľmi pekný prehľadný veľký LCD displej s dotykovým ovládaním.

Funkcie

Okrem tlače, kopírovania a skeneru môžete s týmto zariadením využívať aj fax.Vstavané rozhranie Ethernet vám dovolí zdieľať tlačiareň v sieti. Bohužiaľ bezdrôtovú Wi-Fi sieť využijete iba s modelom HP LaserJet Pro MFP M127fw, model M127fn túto funkciu neponúka. Za zmienku stojí aj možnosť vzdialenej tlače z mobilných zariadení pomocou riešenia HP ePrint.

Rýchlosť a kvalita tlače

Rozlíšenie tlače je 600 x 600 Dpi. Kvalita a ostrosť tlače je na dobrej úrovni a pre čiernobielu tlač predstavujú tieto modely veľmi dobrý pomer vysokej kvality a nízkych nákladov na tlač. Rozlíšenie skenera je 1 200 x 1 200Dpi. Maximálna veľkosť papiera je formát A4 s rýchlosťou vytlačenia prvej strany za 9,5 sekúnd. Za minútu môžete vytlačiť 20 strán,  pri mesačnej záťaži 8 000 strán tlače. Automatická obojstranná tlač pri modeli HP LaserJet Pro MFP M127fn chýba, manuálne však môžete obojstranne tlačiť.  Čo poteší je skenovanie priamo do emailu, rýchlosťou 7 strán za minútu. Vstupný zásobník papiera s kapacitou 150 listov papiera, dopĺňa výstup s kapacitou 100 listov. Model  HP LaserJet Pro MFP M127fw má podporu pre multitasking a tak zatiaľ čo budete spracovávať veľký kopírovací objem s automatickým podávačom dokumentov na 35 listov, môžete pracovať na ďalších pracovných úlohách.

 

Plusy tlačiarne

- kvalita tlače
- multifunkčné zariadenie (tlač, kopírovanie, skenovanie a fax)
- nízke náklady na tlač
- wi-fi (iba model M127fw)
- možnosť skenovania do emailu
- intuitívny ovládací panel
- veľký prehľadný dotykový LCD displej (iba model M127fw)

Mínusy tlačiarne

- iba čiernobiela tlač
- chýba automatická obojstranná tlač (iba manuálna)
- malý iba dvojriadkový panel ( model M127fn)

Náplne do tlačiarne

Obidve multifunkčné zariadenia  využívajú pre tlač totožný originálny čierny laserový toner s označením HP CF283A (83A), ktorý má kapacitu 1 500 strán. Ak tlačíte veľký objem a potrebujete znížiť náklady na tlač, môžete siahnuť po výbornom čiernom toneri, pre modely  HP LaserJet Pro MFP M127fn a HP LaserJet Pro MFP M127fw, ktorý patrí do rady značkových tonerov TonerDepot Premium. S rovnakou kapacitou 1 500 strán tlače a rovnakou kvalitou tlače dosiahnete za nižšiu cenu rovnaký výsledok, ako s originálnymi tonermi. Ďalšou možnosťou na zníženie nákladov je použitie alternatívnych tonerov, ktoré sú plne kompatibilné s obidvomi modelmi multifunkčných tlačiarní HP LaserJet Pro MFP M127fn/fw. Ušetriť tak môžete až 78 % oproti originálnym tonerom.  Všetky alternatívne riešenia sú odskúšané a prešli testom kvality. Spĺňajú medzinárodné štandardy, čím je zabezpečená vysoká kvalita tlače. 

Zhodnotenie

Obidva modely sú vhodné pre menšiu pracovnú skupinu vo firmách, ale aj pre študentov a domácností, kde sa tlači väčší objem čiernobielej tlače. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a zariadenia patria medzi modely známeho výrobcu HP, ktorý má s výrobou tlačiarní a multifunkčných zariadení bohaté skúsenosti a jeho produkty nesú značku vysokej kvality, čo sa týka spracovania a funkčnosti.

Tip pre vás

Na trhu  tieto modely pomaly nahrádzajú novšie modely : HP LaserJet Pro MFP M130fn a HP LaserJet Pro MFP M130fw. Skoro totožné parametre oproti starším modelom majú niekoľko vylepšení. Zrýchlil sa čas prvého výtlačku z 9,5 sekúnd na 7,3 sekundy. Za minútu vytlačíte 22 strán oproti straším modelom, ktoré tlačia 20 strán za minútu. Rovnako aj mesačná záťaž sa zvýšila z 8 000 strán na 10 000 strán. Dizajnovo sa zmenilo farebné prevedenie z čiernej na modernú bielu, čo však ostalo je menší dvojriadkový displej pre verziu modelu M130fn. Model M130fw má pekný prehľadný a dostatočne veľký dotykový LCD displej a nechýba mu samozrejme ani wi-fi, ako u jeho predchodcu M127fw. Cenovo je medzi obomi novými modelmi menší rozdiel, ale model HP LaserJet Pro MFP M130fw je v pomere výkon, kvalita tlače a cena, výhodným nákupom. Pre tlač využíva originálny toner s označením  HP CF217A (17A) s kapacitou 1 600 strán tlače formátu A4 v najvyššej možnej kvalite.