Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

Brother HL-1223WE Toner Benefit

Túto tlačiareň by sme pokojne mohli nazvať malý bojovník. S nenápadným vzhľadom a kompaktnou veľkosťou dokáže v malej kancelárii alebo domácnosti rýchlo a kvalitne tlačiť. Ak nevyžadujete množstvo funkcii a je pre vás priorita, čo najjednoduchšie ovládanie a tlač vo vysokej kvalite tlačiareň vás nesklame. Napriek jednoduchosti podporuje bezdrôtovú tlač pomocou Wi-Fi a pochváliť sa môže aj zníženou spotrebou energie s certifikáciou Energy Star.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : malá firma, domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: Brother Print
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (iba manuálne)
Displej: nie

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 340 mm
Hĺbka: 238 mm
Výška: 189 mm
Hmotnosť: 4,6 kg


Minimalistický, kompaktný dizajn 

Model Brother HL-1223WE Toner Benefit zaujme svojím jednoduchým vzhľadom v dvojfarebnom prevedení svetlej a tmavo-sivej. Márne by ste hľadali displej, ovládací panel a množstvo tlačidiel. Na tele zariadenia sa nachádza iba jediné tlačidlo pre zapnutie/ vypnutie a 3 stavové diódy (zapnutie, signalizácia chyby, pripojenie WLAN). Horná časť, ktorá je v kontrastnej tmavej farbe patrí výstupu papiera s vyklápacou, podpornou lištou. Po otvorení celej vrchnej časti sa dostanete k priestoru na tonerovú kazetu. Výmena je jednoduchá a zvládne ju každý. Na čelnej časti sa nachádza logo výrobcu a označenie modelu. Predná časť po otvorení krytu odhalí vstupný zásobník papiera. V zadnej časti je port pre kábel zapojenia do elektrickej siete a port pre USB kábel. Ten využijete pre prepojenie tlačiarne s počítacom alebo notebookom. Ergonómia zariadenia je prijemná vďaka jemne zaobleným hranám. Továrenské spracovanie je kvalitné a použité plasty sú dostatočne pevné. Napriek menším rozmerom je tlačiareň pri prevádzke stabilná a pomerne tichá.


Funkcie, skôr funkcia tlač

Výpočet funkcii by sme zvládli na prstoch jednej ruky a to s rezervou. Ide o monochromatickú tlačiareň, ktorá vám poskytne tlač v laserovej kvalite v čiernobielom režime. Jedinou vymoženosťou je pripojenie k Wi-Fi a podpora tlače z mobilných zariadení. Automatickú obojstrannú tlač budete musieť oželieť, ale s vhodným ovládačom môžete tlačiť obojstranne ručne. Plusom tej strohosti funkcií je maximálne jednoduché ovládanie.

Rýchlosť a kvalita tlače

Vôbec nepovažujeme tento model za slabý, len preto, že nemá množstvo funkcii. Práve naopak je to jeho silnou stránkou, že tlačí rýchlo s jednoduchým štartom tlačových úloh. Tlačiareň tlačí v monochromatickom režime v rozlíšení tlače 2 400 x 600 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 20 strán v ISO/IEC 24734. Maximálny formát tlače je A4. Prvú stranu vytlačíte za necelých 10 sekúnd. Kapacita papiera na vstupe je 150 hárkov a na výstupe je to 50 hárkov lícom dole. Vstavaná pamäť tlačiarne je 32 MB, čo pomáha svižným reakciám. 

 

Plusy tlačiarne

- kvalitná čiernobiela tlač
- rýchlosť tlače 
- svižný chod
- kvalitné továrenské prevedenie
- nízka hlučnosť
- certifikácia Energy Star
- jednoduché ovládanie
- dostupná cena

Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač
- jednofunkčná tlačiareň 
- minimum funkcii
- neobsahuje displej ani ovládací panel
- nedá sa tlačiť bez zapnutého pc alebo pripojeného mobilu


Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne ide iba jedna kazeta s čiernym tonerom. Originálna náplň s označením Brother TN-1090 má vyťaženosť 1 500 strán v najvyššej kvalite s 5 % pokrytím. Plusom  je, že tento model podporuje aj alternatívne náplne, ktorými si môžete znížiť náklady na spotrebný materiál a tým celkove cenu za tlač 1 strany.

Pár viet na záver 

Ak ste zvyknutý tlačiť priamo s ovládaním na zariadení, bez zapnutého počítača alebo pripojeného mobilu, tu vás musíme sklamať. Keďže nemá tlačiareň ovládací panel a ani žiaden displej, počítač musíte zapnúť alebo aspoň byť pripojený z mobilu. Žiadne funkcie navyše nahľadajte, pretože tento model je predurčený pre rýchlu tlač s tým najjednoduchším zadaním tlačovej úlohy a ovládaním. Automatickú obojstrannú tlač môžete nahradiť manuálnym zvolením obojstrannej tlače. Ak sa s tým všetkým zmierite, bude vám odmenou vysoko kvalitná tlač na výstupe v čiernobielom režime. Získate výbornú spoľahlivosť zariadenia s kvalitnými súčiastkami pre dlhú životnosť a ušetríte vďaka nízkej cene za tlačiareň. Tlačiareň Brother HL-1223WE Toner Benefit je vhodná do domácnosti, kde nechcete každému vysvetľovať, ktorá funkcia na čo je, ale potrebujete kvalitnú, rýchlu a bezproblémovú tlač dokumentov. Do malej kancelárie na tlač bežných dokumentov, ale aj užívateľom, ktorí majú radi minimalizmus v každom smere. Ak je pre vás prioritou čiernobiela, kvalitná tlač dokumentov, tak s týmto modelom ušetríte množstvo času. Žiadne zbytočné funkcie, žiadne zdĺhavé nastavovanie a absolútne jednouché ovládanie. Plus 3-ročná záruka po zaregistrovaní zariadenia a nízke prevádzkové náklady.