Kancelária

Brother HL-1223WE Toner Benefit

Túto tlačiareň by sme pokojne mohli nazvať malý bojovník. S nenápadným vzhľadom a kompaktnou veľkosťou dokáže v malej kancelárii alebo domácnosti rýchlo a kvalitne tlačiť. Ak nevyžadujete množstvo funkcii a je pre vás priorita, čo najjednoduchšie ovládanie a tlač vo vysokej kvalite tlačiareň vás nesklame. Napriek jednoduchosti podporuje bezdrôtovú tlač pomocou Wi-Fi a pochváliť sa môže aj zníženou spotrebou energie s certifikáciou Energy Star.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : malá firma, domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: Brother Print
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: nie (iba manuálne)
Displej: nie

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 340 mm
Hĺbka: 238 mm
Výška: 189 mm
Hmotnosť: 4,6 kg


Minimalistický, kompaktný dizajn 

Model Brother HL-1223WE Toner Benefit zaujme svojím jednoduchým vzhľadom v dvojfarebnom prevedení svetlej a tmavo-sivej. Márne by ste hľadali displej, ovládací panel a množstvo tlačidiel. Na tele zariadenia sa nachádza iba jediné tlačidlo pre zapnutie/ vypnutie a 3 stavové diódy (zapnutie, signalizácia chyby, pripojenie WLAN). Horná časť, ktorá je v kontrastnej tmavej farbe patrí výstupu papiera s vyklápacou, podpornou lištou. Po otvorení celej vrchnej časti sa dostanete k priestoru na tonerovú kazetu. Výmena je jednoduchá a zvládne ju každý. Na čelnej časti sa nachádza logo výrobcu a označenie modelu. Predná časť po otvorení krytu odhalí vstupný zásobník papiera. V zadnej časti je port pre kábel zapojenia do elektrickej siete a port pre USB kábel. Ten využijete pre prepojenie tlačiarne s počítacom alebo notebookom. Ergonómia zariadenia je prijemná vďaka jemne zaobleným hranám. Továrenské spracovanie je kvalitné a použité plasty sú dostatočne pevné. Napriek menším rozmerom je tlačiareň pri prevádzke stabilná a pomerne tichá.


Funkcie, skôr funkcia tlač

Výpočet funkcii by sme zvládli na prstoch jednej ruky a to s rezervou. Ide o monochromatickú tlačiareň, ktorá vám poskytne tlač v laserovej kvalite v čiernobielom režime. Jedinou vymoženosťou je pripojenie k Wi-Fi a podpora tlače z mobilných zariadení. Automatickú obojstrannú tlač budete musieť oželieť, ale s vhodným ovládačom môžete tlačiť obojstranne ručne. Plusom tej strohosti funkcií je maximálne jednoduché ovládanie.

Rýchlosť a kvalita tlače

Vôbec nepovažujeme tento model za slabý, len preto, že nemá množstvo funkcii. Práve naopak je to jeho silnou stránkou, že tlačí rýchlo s jednoduchým štartom tlačových úloh. Tlačiareň tlačí v monochromatickom režime v rozlíšení tlače 2 400 x 600 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 20 strán v ISO/IEC 24734. Maximálny formát tlače je A4. Prvú stranu vytlačíte za necelých 10 sekúnd. Kapacita papiera na vstupe je 150 hárkov a na výstupe je to 50 hárkov lícom dole. Vstavaná pamäť tlačiarne je 32 MB, čo pomáha svižným reakciám. 

 

Plusy tlačiarne

- kvalitná čiernobiela tlač
- rýchlosť tlače 
- svižný chod
- kvalitné továrenské prevedenie
- nízka hlučnosť
- certifikácia Energy Star
- jednoduché ovládanie
- dostupná cena

Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač
- jednofunkčná tlačiareň 
- minimum funkcii
- neobsahuje displej ani ovládací panel
- nedá sa tlačiť bez zapnutého pc alebo pripojeného mobilu


Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne ide iba jedna kazeta s čiernym tonerom. Originálna náplň s označením Brother TN-1090 má vyťaženosť 1 500 strán v najvyššej kvalite s 5 % pokrytím. Plusom  je, že tento model podporuje aj alternatívne náplne, ktorými si môžete znížiť náklady na spotrebný materiál a tým celkove cenu za tlač 1 strany.

Pár viet na záver 

Ak ste zvyknutý tlačiť priamo s ovládaním na zariadení, bez zapnutého počítača alebo pripojeného mobilu, tu vás musíme sklamať. Keďže nemá tlačiareň ovládací panel a ani žiaden displej, počítač musíte zapnúť alebo aspoň byť pripojený z mobilu. Žiadne funkcie navyše nahľadajte, pretože tento model je predurčený pre rýchlu tlač s tým najjednoduchším zadaním tlačovej úlohy a ovládaním. Automatickú obojstrannú tlač môžete nahradiť manuálnym zvolením obojstrannej tlače. Ak sa s tým všetkým zmierite, bude vám odmenou vysoko kvalitná tlač na výstupe v čiernobielom režime. Získate výbornú spoľahlivosť zariadenia s kvalitnými súčiastkami pre dlhú životnosť a ušetríte vďaka nízkej cene za tlačiareň. Tlačiareň Brother HL-1223WE Toner Benefit je vhodná do domácnosti, kde nechcete každému vysvetľovať, ktorá funkcia na čo je, ale potrebujete kvalitnú, rýchlu a bezproblémovú tlač dokumentov. Do malej kancelárie na tlač bežných dokumentov, ale aj užívateľom, ktorí majú radi minimalizmus v každom smere. Ak je pre vás prioritou čiernobiela, kvalitná tlač dokumentov, tak s týmto modelom ušetríte množstvo času. Žiadne zbytočné funkcie, žiadne zdĺhavé nastavovanie a absolútne jednouché ovládanie. Plus 3-ročná záruka po zaregistrovaní zariadenia a nízke prevádzkové náklady.