Kancelária a škola

HP LaserJet Pro MFP M234sdw

Vysoko produktívna multifunkcia HP LaserJet MFP M234sdw sa môže pochváliť najrýchlejšou obojstrannou tlačou vo svojej triede, automatickým podávačom a prepracovanou aplikáciou HP Smart. Pre používateľa má dlhšie plusy, ako je spoľahlivé pripojenie a pohodlné, jednoduché nastavenie. Tento model laserovej multifunkcie HP je navrhnutý so zreteľom pre potreby jednotlivca alebo malé pracovné tímy, ktoré potrebujú cenovo dostupný a spoľahlivý výkon, univerzálnu funkčnosť v kompaktnom a ľahko použiteľnom stolnom zariadení. Práve verzia HP LaserJet Pro MFP M234sdw im to dokáže splniť.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office, menšia kancelária
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi (dual band)
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Mopria/ HP Smart
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 295 mm
Hĺbka: 308 mm
Výška: 418 mm
Hmotnosť: 9,5 kg

Moderný dizajn

Multifunkcia sa nesie v rovnakom dizajne, ako celá modelová rada LaserJet Pro MPF M200. Má veľmi pekné čisté línie v sviežom bielo-sivom prevedení v kompaktnej veľkosti. Hrany sú na rozdiel od minuloročných modelov tlačiarní hranatejšie. Horná časť patrí automatickému podávaču dokumentov s kapacitou 40 listov. Pod ním sa nachádza kvalitný plochý skener.na prednej strane zariadenia pod skenerom je výstup papiera s vysúvacou lištou. Žiadne ovládacie tlačidlá v hornej časti nehľadajte. Tie sú netypicky umiestené v spodnej časti priamo na vstupnom zásobníku papiera. Vyzerá to naozaj veľmi zaujímavo a musíme uznať prístup k ovládacím prvkom a malému LCD displeju je veľmi praktický a pohodlný. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a použité plasty sú pevné.

 

 

  

 

Funkcie All-in-One

Multifunkcia HP LaserJet Pro MFP M234sdw patrí do skupiny univerzálnych zariadení s funkciou tlače, kopírovania a skenovania. Pomocou aplikácie HP Smart dokáže odosielať dokumenty z akékoľvek miesta pomocou kontroly základného šifrovania a ochrany heslom. Podpora úloh z mobilných zariadení obsahuje aj skenovanie dokumentov z mobilného zariadenia priamo do emailu, cloudových služieb Dropbox, Disk Google a ďalších. K pohodlnému a rýchlemu skenovaniu a kopírovaniu prispieva aj automatický podávač predlôh, ktorým si zrýchlite prácu. Multifunkcia podporuje veľmi rýchlu automatickú obojstranné tlač. Plusom je možnosť pripojenia k LAN sieti a podpora dvojpásmovej Wi-Fi so samobnovením, ktoré automaticky zisťuje a rieši problémy s pripojením. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí pomocou laserovej technológie v monochromatickom režime s rozlíšením 600 x 600 Dpi. Za minútu vytlačí 30 strán jednotlivo alebo 20 strán obojstranne. Tlač prvej strany trvá približne 6,9 sekúnd. Odporúčané mesačné zaťaženie je 200 až 2 000 strán s maximálnym mesačným vyťažením až 20 000 strán tlače. Vstupná zásobník má kapacitu 150 hárkov papiera a výstupný 100 listov. Automatický podávač dokumentov je zostrojený pre 40 listov papiera. Kvalita tlače je veľmi dobrá s výbornou ostrosťou aj menšieho písma. Veľkým plusom je spoľahlivosť a rýchlosť tlače.

 

Plusy tlačiarne

- kompaktná veľkosť
- moderný dizajn
- kvalita čiernobielej tlače
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač predlôh (ADF)
- jednoduché ovládanie a nastavenie
- podpora inteligentnej HP Smart aplikácie
- bohatá konektivita, podpora tlače z mobilných zariadení
- Wi-Fi dual band (2,4 GHz a 5,0 GHz)
- Wi-Fi  funkcia automatický reset

Mínusy tlačiarne

- menší zásobník papiera
- iba monochromatická tlač
- neobsahuje host USB

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne ide čierna tonerová kazeta s označením HP 134A Black LaserJet toner s kapacitou 1 100 strán tlače. Zariadenie podporuje aj používanie veľkokapacitných tonerov s označením HP 134X Black LaserJet toner s vyťaženosťou až 2 400 strán s 5 %  pokrytím.

Zhodnotenie

Táto univerzálna tlačiareň sa hodí svojim výkonom a kompaktnou veľkosťou do malej kancelárie, domácnosti s viacerými používateľmi alebo pre Home Office. Podporuje pripojenie pomocou USB kábla, ethernet káblom alebo cez Wi-Fi. Nastavenie a samotné ovládanie je jednoduché a to hlavne vďaka aplikácii HP Smart. Pre jednoduché rýchle spustenie poslúži aj malý LCD displej s niekoľkými ovládacími tlačidlami. Model HP LaserJet Pro MFP M234sdw spĺňa požiadavky environmentálnej značky vrátane ENERGY STAR a BLUE ANJEL. Pomôže šetriť energiu až o 20 % menšou spotrebou, ako predchádzajúci model. Pomôžte šetriť energiu pomocou technológie HP Auto-On/Auto-Off – inteligencia, ktorá dokáže zapnúť tlačiareň, keď ju potrebujete, a vypnúť, keď ju nepotrebujete. Multifunkcia je nástupcom predchádzajúcich modelov HP LaserJet MFP M2334dwe. Obe tlačiarne majú skoro rovnaký dizajn. Novší model spoznáte podľa netypicky umiesteného displeja v spodnej časti na vstupnom zásobníku papiera.