Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

CANON SELPHY CP1500

Upgrade jednej z najobľúbenejších fototlačiarní sa spoločnosti Canon maximálne vydaril. Nový model je rýchlejší a používanie je oveľa jednoduchšie. Canon Selphy CP1500 je tlačiareň pre tlač fotografií z rôznych zdrojov vo výbornej kvalite. Náklady na tlač nie sú síce ideálne, ale ak chcete tlačiť fotografie podľa seba v pohodlí domova, tento model má čo ponúknuť.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: systém tlače používajúci teplotný prenos sublimácie farbiva

Použitie firma/ domácnosť : osobné

Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ slot SD

Mobilná konektivita: Kompatibilné so zariadeniami so systémom iOS alebo Android

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač fotografií

Maximálny formát tlače: 10 x 15 cm

Napájanie: adaptér do siete, dobíjacia batéria

Displej: áno (8,9 cm)

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 182,2 mm

Hĺbka: 57,6 mm

Výška: 133 mm

Hmotnosť: 0,85 kg

 

Inovovaný dizajn

Vďaka malej kompaktnej veľkosti je tlačiareň ideálna aj na prenášanie. Dokáže tlačiť z pripojeného mobilu, počítača z SD karty, ale aj iného externého úložiska pomocou USB portu. Ide o nástupcu predošlého modelu Canon Selphy CP1300. Značnou zmenou prešiel dizajn. Oblé hrany oveľa viac zhranateli a displej sa posunul zo stredu na pravú stranu. Horná strana je textúrovaná, nachádza sa na nej grafický LCD displej a tlačidlá. Ovládanie je pomocou 4-smerového tlačidla s potvrdzovaním uprostred a tlačidiel späť a zapnutie/ vypnutie. Škoda, že 3,5“ LCD displej neponúka dotykové ovládanie, ale plusom je náhľad výtlačku. Po otvorení prednej strany nájdete slot na SD kartu a otvor na vloženie kazety na papier. Ľavá bočná strana obsahuje USB-C port pre pripojenie externých zariadení a zámok zariadenia. Na pravej strane sa po otvorení krytu vkladá kazeta. Konektor pre zapojenie do siete je na zadnej strane, kde sa nachádza aj odnímateľný kryt a miesto pre vyberateľnú dobíjaciu batériu. Prenosná fototlačiareň Canon Selphy CP1500 sa predáva v bielej, čiernej a rúžovej farbe.

 

 

 

Plusy tlačiarne

- príjemný dizajn  v troch farbách

- kompaktná veľkosť

- nízka hmotnosť

- vhodná na prenášanie

- kvalitná tlač fotografií

- pohľadnicový formát

- jednoduché ovládanie

- bohatá konektivita

- funguje aj bez pripojenia k elektrickej sieti

- odolné trvácne fotografie

- aplikácia Selphy Photo Layout

 

Mínusy tlačiarne

- displej sa nedá naklápať a nie je dotykový

- v balení nie je kazeta ani papier

 

Funkcie

Canon Selphy CP1500 je tlačiareň urečená primárne na tlač fotografií v maximálnej veľkosti  pohľadnice 100 x 150 mm. Nastaviť si môžete aj tlač iných formátov a to veľkosť kreditnej karty 54 x 86 mm alebo aj nálepky veľkosti kreditnej karty, štvorcovej nálepky 54 x 54 mm, mini-nálepky 22 x 17,3 mm. Tlačiareň podporuje aj tlač na lepiaci papier 72 x 85 mm. Tlač prebieha pomocou pripojenia USB-C káblom k počítaču, notebooku alebo pripojenia externého harddisku, fotoaparátu alebo mobilu. Pohodlnejším spôsobom je bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi a tlač priamo z mobilných zariadení alebo fotoaparátov. Tlačiareň podporuje bezdrôtovú tlač pomocou Apple Airprint pre iOS alebo Mac, ako aj Mopria pre Android, ale pre väčšinu funkcií a možností odporúčame použiť aplikáciu Canon SELPHY Photo Layout pre iOS alebo Android. Vďaka tejto aplikácií môžete tlačiť fotografie aj zo sociálnych sieti alebo podporovaných aplikácií. Okrem týchto možností obsahuje zariadenie aj slot pre pamäťové karty typu SD, SDHC, SDXC. Vstup pre média je riešený pomocou pridávnej kazety papiera s automatickým podávaním. Bezdrôtové pripojenie mobilného telefónu je jednoduchá záležitosť a spárovanie prebieha pomocou QR kódu na displeji tlačiarne.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

 Pri takom type tlačiarne neočakávajte vysokú rýchlosť, ale na osobné účely pre tlač fotografií je to v poriadku. Pohľadnicový formát fotografie vytlačíte za približne 41 sekúnd a menší formát veľkosti kreditnej karty asi za 23 sekúnd. Tlač prebieha v rozlíšení 300 x 300 Dpi a výtlačky dosahujú živé detaily a realistické odtiene. Celkovú kvalitu uvádzajú rôzne testy vo všeobecnosti, ako veľmi dobrú a zodpovedá kvalite fotografii vytlačených vo fotolaboch.

 

Náplne do tlačiarne

Do tejto tlačiarne sa používajú atramentové kazety typu tricolor pre sublimačnú tlač. Výhodné balenie 3 ks kaziet a papiera vás vyjde zhruba 27 €.

 

                     

 

Zhodnotenie

Canon Selphy CP1500 je veľmi výkonná tlačiareň v malom kompaktnom tele, ktorá ponúka kvalitnú tlač fotografií. Výborná konektivita spolu s veľmi intuitívnou aplikáciou z nej robia zariadenie s rýchlym nastavením a jednoduchým ovládaním. Vďaka kompaktnej veľkosti a nízkej hmotnosti je vhodná na prenášanie dokonca aj v dámskej kabelke. Veľkým plusom je množstvo rôznych zdrojov pre tlač a to či už z mobilu alebo úložiska, sociálnej siete alebo fotoaparátu, SD karty. Rovnako zaujímavým benefitom je podpora pripojenia niekoľkých zariadení pomocou Wi-Fi. Pri používaní vymeniteľnej batérie si túto malú fototlačiareň môžete vziať kamkoľvek. Nie ste obmedzený pripojením k elektrickej sieti. Ako mínus vidíme to, že veľmi pekný a dosť veľký displej neposkytuje komfort dotykového ovládania a oproti staršiemu modelu je pevný a nedá sa naklápať.