Kancelária

Šikovné skartovacie zariadenie Fellowes 60Cs

Hromadia sa vám papiere plné informácií, ktoré by nemali skončiť v odpadkovom koši? Únik citlivých údajov v papierovej podobe je veľmi častým bezpečnostným rizikom vo firmách. Osobné údaje sa dajú zneužiť na rôzne účely. Preto treba byť zvlášť opatrný, ako zaobchádzate s nepotrebnými papiermi, na ktorých sa takéto alebo iné citlivé informácie nachádzajú. Veľké podniky majú pre skartáciu svoje programy a spolupracujú so spoločnosťami, ktoré realizujú veľkoobjemovú skartáciu. Pre menšiu firmu, kanceláriu živnostníka, ale aj do domácnosti sú zase vhodné kompaktné skartovacie zariadenia. Jedným z takých je obľúbený model Fellowes 60Cs

 

Stručná charakteristika

Metóda rezu: krížový rez
Vstupná šírka: 230 mm
Kapacita skartácie: 10 listov
Objem koša skartovačky: 22 litrov
Skartovací materiál: papier, spony, kreditné karty

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 230 mm
Hĺbka: 370 mm
Výška: 410 mm
Hmotnosť: 5,8 kg

Dizajn a veľkosť

Moderný štíhly dizajn zariadenia zapadne do akéhokoľvek pracovného prostredia. Použité sú pevné plasty a skartovačka je na trhu v čiernej matnej farbe. Zariadenie pozostáva z dvoch častí a to: koša s priehľadným okienkom a vrchnej časti s otvorom na skartovací materiál, tlačidlami a indikátormi stavu. V zadnej časti sa nachádza konektor pre pripojenie do siete. Zberná nádoba alebo inak kôš, má kapacitu 22 litrov skartovaného materiálu, čo pokryje objem odpadu v malej kancelárií alebo domácnosti. Pre rýchlu kontrolu stavu zaplnenia koša slúži prehľadné okno na koši. Vrchná časť sa jednoducho odoberá a vyprázdnenie obsahu spodnej nádoby je pohodlné.

Výkon a funkcie

Skartovačka dokáže zoskartovať 10 listov papiera (70 g) naraz cez 230 mm vstup. Skartovanie prebieha dosť rýchlo metódou krížového rezu na častice 4 x 50 mm. Okrem kancelárskeho papiera si poradí aj so skartáciou plastových kreditných kariet a kancelárskych spôn zo zošívačiek. Odpadá vám tak odstraňovanie spôn pred skartáciou. Tento model obsahuje funkciu automatický štart-stop, spätný chod a je vybavený bezpečnostným systémom Safe Sense, pre automatické zastavenie pri dotyku rukou v oblasti otvoru pre vstup. Skartácia týmto modelom, vám zabezpečí skartovanie materiálu so stupňom utajenia DIN P -3, do ktorého spadajú dôverné dokumenty. Pre štandardné použitie je to najvyšší stupeň ochrany, ktorý je postačujúci. Vyšší stupeň utajenia je určený pre tajné a prísne tajné  dokumenty.

 

Plusy

- kompaktné rozmery a štíhly dizajn
- rýchlosť skartovania
- možnosť skartovať viac listov naraz
- skartácia papiera, kreditných kariet, spôn
- ochrana Safe Sense
- objem koša
- jednoduchá manipulácia


Mínusy

- trochu vyššia hlučnosť
- nie je vhodná pre intenzívne nepretržité používanie

Zaver

Skartovacie zariadenie Fellowes 60Cs je veľmi dobrým pomocníkom v domácnosti pre príležitostné skartovanie odporučených materiálov alebo do malej kancelárie. Skartovací proces je dostatočné rýchly m/min 4 a kvalitný. Maximálna nepretržitá doba počas ktorej sa dá skartovať je približne 6 minút. Potom je vhodné skartovačku na dobu 20 minút vypnúť, aby ste predišli prehriatiu. Ovládanie a vyprázdňovanie je jednoduché. Výborne reaguje senzor Safe Sense, ktorý pri dotyku rukou v oblasti vstupu okamžite preruší činnosť.