Kancelária a škola

Najlacnejšia a najjednoduchšia skartovačka do malej kancelárie alebo domácnosti

Stále si myslíte, že používať skartovacie zariadenie v malej kancelárii alebo domácnosti nemá význam? Ste presvedčení, že takéto zariadenie stojí veľa a jeho používanie je zložité? Ak ste na tieto otázky odpovedali áno, tak s najväčšou pravdepodobnosťou stále hádžete papierový odpad do koša a citlivejšie dokumenty s osobnými údajmi, staré výpisy z bánk, fotografie, na ktorých ste vy alebo vaši príbuzný, striháte nožnicami na malé kúsky. Nebolo by lepšie si to zjednodušiť? Máme pre vás riešenie, ktoré vašu peňaženku nezaťaží viac, ako návšteva kina pre dve osoby.

Peach PS400-00 automatický skartovací nástavec

Tento model Peach PS400-00, na prvý pohľad nevyzerá, ako klasické skartovacie zariadenie.Je to veľmi praktický jednoduchý nástavec, ktorý môžete umiestniť na akýkoľvek okrúhly alebo štvorcový kôš s priemerom 28 - 35 cm. Zapája sa do zásuvky, ako akékoľvek iné zariadenie. Rozmery 29,5 x 11,0 x 6,5 cm sú veľmi príjemné na skladovanie. Ak skartovací nástavec nepoužívate môžete ho uložiť aj do zásuvky v písacom stole. Hmotnosť  je vynikajúca a nepresiahne 1 kg, presne 0,87 kg. Napriek jednoduchosti môžete očakávať od skartovačky Peach PS400-00, slušný výkon skartovania pozdĺžnym rezom (rezanie pásov). Na domáce dokumenty, ktoré nie sú, tak citlivé, stupeň utajenia P1 postačí. Výhodou zariadenia je automatické zapnutie a tlačidlo spätného chodu. Keďže ide o jednoduché zariadenie neočakávajte od neho vysoký skartovací výkon. No napriek tomu dokáže skartovať 6 listov (80g/m2) rýchlosťou 2,2 m/min. Okrem kancelárskeho papiera a iných papierových dokumentov zvládne aj skartáciu plastových kreditných kariet. Nechýba ani ochrana proti prehriatiu. Hlučnosť pri skartácii je síce trochu vyššia, ale keďže je táto skartovačka určená pre menší objem,nie je problémom to chvíľu vydržať. 

Plusy

- malé rozmery a nízka hmotnosť
- zaberie minimálny priestor (umiestnenie na bežný kôš)
- funkcia automatické zapnutie
- tlačidlo spätný chod
- ochrana proti prehriatiu 
- jednoduchá obsluha
- bezkonkurenčne nízka cena 

Mínusy

- skartuje pozdĺžnym rezom (iba pásy)
- trochu vyššia hlučnosť 
- priemerný výkon 

Najväčším plusom skartovačky alebo presnejšie skartovacieho nástavca Peach PS400-00 je nízka cena, jednoduché ovládanie a minimálny priestor pre skladovanie. Vhodná je do domácnosti pre skartáciu bežného papierového odpadu alebo do malej kancelárie, kde nepotrebujete likvidovať veľký objem a vaše dokumenty neobsahujú príliš citlivý obsah.

Peach PS300-21 manuálne skartovacie zariadenie

Ďalším zariadením na skartovanie v nízkej cene je model Peach PS300-21.Táto skartovačka je výnimočná tým, že nepotrebuje k chodu napájanie do elektrickej siete. Skartujete manuálne za pomoci jedinej kľuky, ktorou ručne otáčate. Tento trochu sparťanský spôsob ovládania má svoje výhody. Žiadna spotreba elektriny, skoro žiadna hlučnosť a maximálna prenosnosť vďaka menšiemu 3,6 l košu. Skartácia prebieha krížovým rezom, čo zároveň zmenšuje celkový objem odpadu. Okrem papiera môžete týmto zariadením skartovať aj CD/DVD nosiče a kreditné karty. Maximálny počet listov, ktorý skartovačka zvládne sú 3 hárky formátu A4. Z vlastnej skúsenosti však odporúčame skartovať radšej po jednom liste. Pre skartovanie modelom Peach PS300-21 platí stupeň utajenia P3. Vďaka rezaniu krížovým rezom na ňom môžete skartovať aj citlivejšie dokumenty. Rozmery tohto modelu sú 340 x 140 x 175 cm a hmotnosť aj s košom 2 kg.

Plusy

- malé rozmery a nízka hmotnosť
- jednoduchá manipulácia a prenášanie
- skartácia krížovým rezom 
- možnosť skartovania CD/DVD nosičov a platobných kariet
- bez potreby elektrickej energie
- žiadna hlučnosť
- nízka cena

Mínusy

- prácnejšia manuálna skartácia
- nižší výkon (max. 3 listy)

Táto skartovačka je vhodná do domácnosti a s prižmúreným okom aj do malej kancelárie, kde sa likviduje veľmi malý objem odpadu. Je nenáročná na priestor, nepotrebujete k nej žiadne káble, ani elektrinu a pri práci je tichá. Tento model niektorí domáci kutily vylepšili tak, že namiesto kľuky na ručný pohon, zapojili vŕtačku a na nízkych otáčkach skartovali. To vám samozrejme neodporúčame. Každopádne patria tieto dva modely medzi najlacnejšie a najjednoduchšie skartovacie zariadenia, ktoré nájdete. Získate tak nenáročné a cenovo najdostupnejšie skartovanie do domácnosti.