Kancelária

HP Smart Tank 580 All-in-One

Spoločnosť HP znovu ukázala, ako sa v jednoduchom štýle dizajnu ukrýva všetko potrebné pre tlačové úlohy do malej alebo stredne veľkej kancelárie. Univerzálne funkcie v jednom kompaktnom zariadení spolu s podporou smart funkcií a bezdrôtovým pripojením sú hlavné plusy farebnej multifunkcie HP Smart Tank 580 typu A-i-O. Navyše sa jednoducho používa je spoľahlivá. Prevádzka je vysoko efektívna s nízkymi nákladmi na tlač, vďaka veľkokapacitným zásobníkom atramentu.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná

Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, Home Office, malá pracovná skupina

Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ Bluetooth

Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Print Service Plugin/ Mopria

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: nie (manuálne s podporov ovládača)

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 435 mm

Hĺbka: 361,5 mm

Výška: 157 mm

Hmotnosť: 5,03 kg

 

Jemný minimalistický dizajn

Po vybalení vás prekvapí jemný minimalistický dizajn zariadenia a kompaktné rozmery. Tlačiareň má hranatý tvar, čisté línie a minimum ovládacích prvkov. Horná časť obsahuje plochý skener s tenkým krytom. Na ľavej strane sa nachádza ovládacia časť, ktorej súčasťou je malý informačný displej, päť  dotykových tlačidiel a tlačidlo zapnutia. Na prednej strane v strede je charakteristické logo výrobcu. Pod ním sa nachádza výstup a vstup papiera. Na ľavej starne sú priehľadné okienka pre kontrolu stavu hladiny atramentu. Na zadnej strane sa nachádza konektor pre zapojenie USB kábla k PC alebo notebooku a konektor do elektrickej siete. Po otvorení čelnej strany sa dostanete k mechanizmu pre založenie tlačových hláv a tankovému zásobníku so štyrmi samostatnými nádržkami na atrament. Továrenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a použité plasty sú pevné. Dizajn je minimalistický a veľmi príjemný vhodný do každého pracovného priestoru. Tlačiareň zapadne do modernej kancelárie, ale aj do domáceho pracovného kútika.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Funkcie Al-in One

Tento model je univerzálnym zariadením typu všetko v jednom. Okrem farebnej atramentovej tlače získate aj kvalitnú kopírku a skener. Pomocou aplikácie HP Smart môžete využívať ďalšie inteligentné funkcie. Nechýba podpora bezdrôtového pripojenia Wi-Fi s automatickou obnovou pripojenia a tlač z mobilných zariadení. Podporovaný je iOS aj Android. Tlačiareň nepodporuje automatickú obojstrannú tlač, ale pomocou ovládača viete využívať v manuálnom móde.

 

                

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia HP Smart Tank 580 All-in-One tlačí atramentovou technológiou v rozlíšení 1 200 x 1 200 Dpi pre najlepšiu kvalitu čiernobieleho výtlačku a 4 800 x 1 200 Dpi pre najlepšiu kvalitu farebného výtlačku. Za minútu vytlačí tlačiareň 22 strán v monochromatickom režime alebo 16 strán farebne. Prvú stranu vytlačí za 14 sekúnd čiernobiela strana alebo 21 sekúnd farebná strana. Odporúčaný mesačný objem je 400 až 800 strán a maximálny mesačný pracovný cyklus je 3 000 strán tlače. Kvalita  tlače je na veľmi dobrej úrovni v oboch režimoch. Na tejto tlačiarni sa vám podarí s vhodným fotopapierom vytlačiť kvalitné fotografie. Farby sú dostatočne sýte a text dokumentov je ostrý.

 

Plusy tlačiarne

- príjemný dizajn

- kompaktné rozmery

- funkcie 3 v 1

- bezdrôtová konektivita

- podpora tlače z mobilných zariadení

- inteligentné funkcie pomocou aplikácie

- kvalita tlače

- tankový systém náplní

- nízke náklady na tlač

- jednoduché ovládanie

- pomer výkon a cena

 

Mínusy tlačiarne

- iba manuálna obojstranná tlač

- neobsahuje pripojenie k LAN sieti

- nižšia kapacita papiera na vstupe a výstupe

 

Náplne do tlačiarne

Zariadenie využíva tankový systém dopĺňania atramentov so štyrmi samostatnými nádržkami pre farby systém CMYK. Náplne sú vo fľaštičkách s označením HP GT51 čierna s kapacitou 90 ml a HP GT52 (purpurová, azúrová, žltá) s kapacitou 50 ml. Náplne majú vyťaženie 8 000 strán farebné kombinácie alebo 5 000 čiernobielych strán. Súčasťou balenia sú aj dve vymeniteľné tlačové hlavy. Trojfarebná tlačová hlava HP 6ZA18AE a čierna tlačová hlava HP 6ZA17AE.

 

Zhodnotenie

Farebná multifunkcia HP Smart Tank 580 All-in-One je kvalitná tlačiareň s príjemným dizajnom a jednoduchým ovládaním. Inštaláciu zvládne každý pomocou sprevádzaných animácii s podrobným postupom. Pomocou inteligentných tlačidiel je vykonávanie tlačových úloh pohodlné a rýchle. Nízke náklady na tlače sú veľkým benefitom. Vďaka integrovaným snímačom nízkej hladiny atramentu si viete odsledovať a udržiavať množstvo atramentu. Nechýba ani bezdrôtová konektivita. Zamrzí absencia automatickej obojstrannej tlače, tú nahrádza manuálny mód pomocou dostupných ovládačov.