Kancelária a škola

Canon Pixma TS705

Farebná tlačiareň s podporou domáceho asistenta

Farebná 5 atramentová Tlačiareň Canon Pixma TS705 ponúka okrem príjemného dizajnu a  kompaktnej veľkosti aj podporu Wi-Fi a domácich asistentov Amazon Alexa a Google Asistent. Napriek malým rozmerom má bohatú funkčnú výbavu a nadštandardnú konektivitu. Ak hľadáte spoľahlivú tlačiareň, ktorá vám zaručí vysokú kvalitu tlače a efektívnu prevádzku v malej firme alebo domácej kancelári je tu šanca, že vás tento model zaujme.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ skenovanie z mobilu /AirPrint/ Google Cloud Print
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 372 mm
Hĺbka: 365 mm
Výška: 149 mm
Hmotnosť: 5,4 kg

Moderný dizajn

Nový model nahrádza starší a veľmi obľúbený model Canon Pixma iP7250. Okrem miernej inovácie vo vnútri sa dočkal nový model aj zmeny dizajnu. Lesklý plast nahradila matná verzia čiernej. Bočné hrany sú zaoblené, ale vrchné zrezanie zmizlo a tlačiareň tak pôsobí celistvejšie a vďaka 18 % zmenšeniu veľkosti aj kompaktnejšie. Pribudol 2-riadkový LCD displej a zmenou prešiel aj vstupný zásobník. Farebná tlačiareň Canon Pixma TS705 vyzerá veľmi pekne a štýlovo. Po vizuálnej stránke jej niet, čo vytknúť. 

 

Funkcie a podpora domácich asistentov

Model Canon Pixma TS705 je predurčený pre tlač fotografií a farebných dokumentov. Svojím výkonom a funkciami dokáže pokryť potreby, nielen v domácnosti, ale aj v menšej kancelárii. Vďaka bohatej konektivite môžete tlačiareň zapojiť vysokorýchlostným USB portom k počítaču a notebooku, ethernet káblom do LAN siete a nechýba, ani podpora bezdrôtového pripojenia. Pomocou pripojenie k Wi-Fi, tak môžete využívať tlač z mobilných zariadení. Bohatú ponuku rozhrania dopĺňa Bluetooth. Trochu zamrzí, že tlačiareň zvláda v bezdrôtovej sieti iba pásmo 2,4 GHz. Okrem tlače z mobilu podporuje tlačiareň aj AirPrint, Google Cloud Print a tlač z cloudových úložísk. No najväčším prekvapením je podpora domácich asistentov. Tlačiareň Canon Pixma TS705 si rozumie s Amazon Alexa a Google Assisstant. Hoci sa nejedná o multifunkciu s interným skenerom, tlačiareň si poradí so skenovanými dokumentmi priamo z vášho mobilu pomocou aplikácie. Skenovaný (foto) dokument, dokáže skonvertovať na PDF dokument alebo vytlačiť. Samozrejmosťou pre tento model je automatická obojstranná tlač. Nechýba podpora priamej tlače diskov a za pomoci aplikácie Nail Sticker Creator, umožní tlačiť aj nálepky na nechty. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Canon Pixma TS705 dokáže tlačiť v maximálnom rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí približne 10 strán farebne a 15 strán v čiernobielom režime v max. formáte A4. Zvláda dobre bezokrajovú tlač fotografií s rozmermi 10 x 15 cm, a to  za necelých 21 sekúnd. Tlač potrebný pre vytlačenie prvej strany je 8 sekúnd čiernobiele a 10 sekúnd farebne. Tento model podporuje širokú škálu rôznych typov papiera. Okrem obyčajného papiera s gramážou 64 - 105 g/m2, môžete používať aj lesklý, pololesklý a matný fotopapier, ako aj iné umelecké papiere, magnetický fotopapier, listrový papier a foto nálepky. K tomu všetkému ponúka tlačiareň možnosť potlače diskov. Vstupný zásobník s kapacitou 250 listov dopĺňa zadný podávač na 100 listov alebo 20 fotopapierov. Kvalita je na vysokej úrovni. Tento model sa za svoj výsledok určite nemusí hanbiť. 

 

Plusy tlačiarne

- moderný, štýlový dizajn
- kvalitné továrenské spracovanie
- matný povrch (menej náchylný na otlačky)
- kompaktná veľkosť
- bohatá konektivita
- podpora domácich asistentov
- farebná tlač 
- kvalita tlače 
- potlač diskov a tlač nálepiek na nechty
- možnosť skenovania pomocou mobilu
- automatická obojstranná tlač
- podpora voliteľných veľkokapacitných náplní
- lokalizácia menu v SK, CZ (spolu 32 jazykov)

Mínusy tlačiarne

- vyššia hlučnosť
- menší LCD displej (2-riadkový)
- neobsahuje hostiteľský USB port
- Wi-Fi iba v pásme 2,4 GHz


Náplne do tlačiarne

Model Canon Pixma TS705 rovnako, ako jeho predchodca Canon Pixma iP7250 používa pre tlač 5 samostatných atramentov. Okrem čierneho CLI-581BK aj pigmentový čierny PGI-580PGBK (fotografická modrá) a farebné atramenty azúrový CLI-581C, purpurový CLI-581M a žltý CLI-581Y. Výhodou je, že okrem štandardnej veľkosti môžete zvoliť aj veľkokapacitné kazety XL a XXL s vysokou vyťaženosťou.   

Zhodnotenie na záver

Farebná tlačiareň Canon Pixma TS705 je dobrým nástupcom dopredávajúceho sa modelu Canon Pixma iP7250. Ten patril medzi najpredávanejšie fotografické tlačiarne pre domácnosť. Nový model má pekný, neopozeraný dizajn a dobré spracovanie. Ide síce stále o plast, ale v matnej verzii a dostatočne pevný. Displej je menší, ale pre informácie o stave náplní a pohyb v menu postačujúci. Čo je plusom je lokalizácia v SK a CZ jazyku, okrem iných, spolu až 32 jazykov. Tento model ide s dobou a podpora domáceho asistenta určite poteší. Nejde síce o multifunkciu, ale o monofunkčnú tlačiareň, takže vstavaný veľkoplošný skener musíte oželieť. Ako náhradu môžete využiť cez aplikáciu skenovanie z vášho mobilu. Je to celkom pohodlné riešenie. Tlačiareň Canon Pixma TS705 má intuitívne ovládanie a vďaka rozmerom zapadne do každej kancelárie alebo pracovného kúta v domácnosti. Ušetriť na nákladoch môžete používaním automatickej obojstrannej tlače a veľkokapacitných XXL náplní. Zvoliť môžete aj alternatívné náplne, s ktorými dokážete ušetriť až 40 % nákladov.