Kancelária

Epson EcoTank L8160

Ak ste nadšení fotografi a hľadáte fototlačiareň za dostupnú cenu pre tlač fotografií v profesionálnej kvalite, mohol by vás zaujať model Epson EcoTank L8160. Zaujme funkciami, systémom 6tich farebných atramentov a bohatou konektivitou. Všetko to dostanete zabalené do kompaktnej veľkosti a moderného dizajnu.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malé foto-štúdio, reklamná kancelária
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi-Direct/ USB host/ SD Card
Mobilná konektivita: AirPrint
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 403 mm
Hĺbka: 369 mm
Výška: 162 mm
Hmotnosť: 8,4 kg

 

Štýlový dizajn

V krásnom bielom prevedení s jemne zaoblenými hranami a logicky rozvrhnutými prvkami pôsobí multifunkcia štýlovo a veľmi moderne. Vrchná časť patrí otváraciemu krytu pod ktorým sa nachádza plochý skener. Vzadu hore je podávač papiera na voliteľné média. Ďalší sa nachádza na zadnej strane dole. Prední časť zariadenia je vyhradená pre kryt v spodnej časti, kde je vstupný nastaviteľný zásobník papiera. Ten môžete používať aj adaptérom na potlač cd/ dvd nosičov. Nad ním je výstupný lišta pre výtlačky. Na ľavej strane po otváracím krytom nájdete slot pre SD kartu a port hostiteľského USB. Na pravej strane tlačiarne je veľký dotykový farebný displej LCD. Ten sa dá v miernom uhle naklápať. Pod nám je tankový zásobník s oddelenými nádržkami pre 6 atramentov. Všetko je rozvrhnuté tak, aby mal používate čo najkomfortnejší prístup k ovládaniu, dopĺňaniu atramentu a manipulácii s papierom. Na čelnej strane nájdete podsvietené tlačidlo pre zapnutie zariadenia a samozrejme logo výrobcu. Spracovanie je veľmi kvalitné a použité plasty sú pevné.

 

                           

 

zdroj foto: epson.com


Funkcie pre fotografov

Moderná fotografická tlačiareň Epson EcoTank L8160 obsahuje plnohodnotné funkcie pre farebnú tlač, kopírovanie a skenovanie. Ponúka automatickú obojstrannú tlač, množstvo rozšírených nastavení pre tlač fotografií, ale aj bezokrajovú tlač vo formáte A4 a potlač diskov cd/ dvd. Má mimoriadne bohatú konektivitu s dôrazom na bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi Direct a sieť LAN IEEE 802.11a/b/g/n/ac (WiFi 5). Okrem týchto možností môžete využívať aj klasický port USB, ako aj USB Host pre priamu tlač z USB zariadení a slot pre SD karty. Nechýba podpora mobilnej tlače a tlač z cloudovej služby pomocou AirPrint. Krásny dotykový farebný displej LCD s uhlopriečkou 10,9 cm ponúka komfortné ovládanie a množstvo nastavení pre tlačové úlohy.

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkčná foto tlačiareň Epson tlačí atramentovou technológiou  pomocou šiestich farbených atramentov. Čierny fotografický a čierny pigmentový atrament sú zárukou pre kvalitnú tlač fotografií. zariadenie tlačí v rozlíšení 5 760 x 1 440 Dpi. Za minútu dokáže vytlačiť 16 strán v monochromatickom režime alebo 12 strán farebne vo formáte A4.  Fotografiu vo formáte 10 x 15 cm vytlačí za 25 sekúnd. Čo sa týka obojstrannej tlače, tak za minútu môžete mať 6 čiernobielych strán alebo 5 farebných strán A4. Výhodou sú celkove tri vstupy pre papier s kapacitou 50, 100 a 20 listov. Nechýba ani zadný podávač na špeciálne média a súčasťou je aj adaptér pre tlač diskov. Kvalita tlače je mimoriadna a to hlavne pri fotografiách. To sa vlastne aj toho modelu očakáva, aby splnil požiadavky aj náročného fotografa. Kvalita fotografii je porovnateľná s profesionálnou tlačou vo fotolabe.


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- moderný ergonomický dizajn
- 6 farebný atrament Epson Claria ET Premium
- kvalitná tlač bez okrajov formátu A4
- hospodárna tlač
- mobilná konektivita (podporuje funkcie Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet a Apple AirPrint)
- zásobníky papiera (papier formátu A4 a fotografické zásobníky, plus dva zadné podávače pre hrubšie predlohy)
- obojstranná automatická tlač
- tlač ostrého textu na dokumenty formátu A4 pomocou pigmentového čierneho atramentu

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena pre domáceho používateľa

Náplne do tlačiarne

Tlačiareň používa pre tlač 6 samotných atramentov. S označením Epson 115 EcoTank čierny pigmentový, čierny fotografický, azúrový, purpurový, žltý a sivý. Vyťaženosť jednotlivých náplní je 6 200 strán alebo 2 300 fotografií v tej najvyššej kvalite. 

 

      

 

zdroj foto: epson.com

Zhodnotenie

Epson EcoTank L8160 je výbornou fototlačiarňou s kvalitným výstupom. Farebné atramenty Epson Claria ET Premium je zárukou vysokokvalitných fotografií s dlhou životnosťou. Trojica čiernych atramentov prispieva nielen k vynikajúcim fotografiám, ale aj pre ideálnu ostrú tlač textových dokumentov. Kvalita tlače, bohatá konektivita a hospodárne náklady s tankovým systémom pre dlhú vyťaženosť sú hlavnými plusmi. Zariadenie používa technológiu MicroPiezo Heat-free, ktorá umožňuje súvislú vysokorýchlostnú tlač so snaženou spotrebou energie.