Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

3D CRM CREALITY LD002R

Zaujímavá živicová 3D tlačiareň CRM Creality LD002R ponúka systém uhlíkovým filtrovaním vzduchu a 3,5“ farebnú dotykovú obrazovku Smart Off-Print. S atraktívnou cenou by mohla zaujať  hlavne domácich používateľov. Ide o menšiu z dvoch zariadení serie Creality LD002X. Napriek dlhšiemu času tlače ide o veľmi výhodnú 3D tlačiareň z pohľadu pomeru výkonu a ceny. Resinové tlačiarne tlačia s ultrafialovým svetlom vytvrdzované umelej živice. Vie tlačiť veľmi detailne - ale donedávna boli skutočne drahé.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: 3D tlač so živicovou hmotou MSLA

Použitie firma/ domácnosť: domácnosť, malá firma
Tlačový materiál: UV Resin (živica)
Hĺbka: 65 mm
Výška: 160 mm
Veľkosť tlačového priestoru: Mini
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia – 3D tlač
Maximálny formát tlače: A3
Min. hrúbka vrstvy: 0,01 mm
Max. hrúbka vrstvy: 0,05 mm
Konektivita:  možnosti tlače z USB disku
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

 

Šírka: 221 mm
Hĺbka: 221 mm
Výška: 403 mm
Hmotnosť: 7 kg

Dizajn v oranžovom kabáte

Podobne ako väčšina 3D tlačiarní so živicou MSLA, aj Creality LD-002R sa skladá zo štyroch primárnych komponentov: základňa, veko, vaňa a platforma na zostavenie. Základňa modelu LD-002R je vyrobená z ohýbaného plechu na ktorom sa nachádza 3,5-palcový dotykový LCD displej s veľmi dobrou citlivosťou a jasom. Užívateľské rozhranie je intuitívne a prehľadné.

Horná časť je žiarivo oranžovej farby s priehľadného materiálu. Živicová vaňa má zabudované skrutky, ktoré uľahčujú jej vybratie a zadná strana má vyrazené značky, ktoré ukazujú, ako je vaňa plná. A konečne, platforma pre zostavenie má štvorbodový systém vyrovnávania, podobne ako Anycubic Photon Mono alebo Phrozen Sonic Mini 4K.


Creality LD-002R používa UV 5,5“ 2K LCD displej s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov na blokovanie svetla zo zdroja UV žiarenia s rozlíšením XY 0,75 mm. Skutočný čas vytvrdzovania na jednu vrstvu je na tejto tlačiarni trochu pomalší. Výrobca odporúča 4 sekundy na vrstvu, manuálne je to 6 sekúnd na vrstvu, ale doba sa môže pohybovať na 8 – 9 sekúnd na vrstvu podľa nastavenia. Tlačiareň disponuje vyhladzovaním 4 x až 8 x, čo je za túto cenu enormný výkon. Má v sebe odsávanie a čistenie vzduchu na obidvoch bočných stranách. Na bočnej strane sa nachádza USB port.

 


Tlačiareň Creality LD-002R má hornej strane podstavca jednotkou na filtráciu vzduchu s aktívnym uhlíkom, ktorá tiahne vzduch cez filter a von vývodom z tlačiarne. 

Bočná strana tlačiarne má prístupový panel, ktorý je možné demontovať, aby ste mali ľahký prístup k hlavnej doske ovládača LD-002R. Pri tomto modeli je možnosť v rámci rozšírenia nainštalovať Wi-Fi modul Wi-Fi, čo je konkurenčnou výhodou. Bohužiaľ sám výrobca na svojich stránkach tento modul neponúka.

Rýchle nastavenie a spustenie 

Creality LD-002R je mechanicky jednoduché zariadenie. Uvedenie do prevádzky pozostáva iba z inštalácie a vyrovnania platformy pre zostavenie, inštalácie a naplnenia vane, nasadenia krytu a stlačenia tlačidla „Tlačiť“. 


Creality LD-002R obsahuje konzolu so štyrmi skrutkami na kalibráciu a zarovnanie zostavy platformy tak, aby sedela paralelne s maskovacím LCD displejom a tiež má offset, ktorý kompenzuje hrúbku filmu FEP na vane. Po špeciálnom spracovaní algoritmu dokáže presne obnoviť dizajnové detaily, účinne znížiť aliasing okrajov, uspokojiť potreby jemnej tlače, urobiť detaily modelu plynulejšími a jemnejšími a efektívne znížiť obtiažnosť a čas spracovania. 

 

Plusy tlačiarne

- robustná kovová konštrukcia
- integrovaný uhlíkový vzduchový filter
- pevná kvalita tlače
- podpora Chitubox
- kompaktné rozmery
- cena

Mínusy tlačiarne

- rýchlosť 
- tlač zabudovaného demo modelu trvá viac ako 19 hodín
- manipulácia s Resinom vyžaduje ochranné pomôcky

Tento model 3D tlačiarne používa 405 nm UV živicu. Ide o Resin materiál s ktorým musíte bezpečne zaobchádzať, pokiaľ nie je vytvrdený, aby ste sa vyhli zraneniam. Živica môže byť pri kontakte s pokožkou škodlivá, preto pri nalievaní, čistení alebo manipulácii s nevytvrdenou živicou je vhodné používať ochranné rukavice. Rovnako je dôležité zabezpečiť dobré vetranie v miestnosti, kde prebieha tlač a vyhnúť sa vdychovaniu výparov.


3D tlačiareň Creality LD-002R sa dodáva s USB kľúčom, ktorý obsahuje testovaciu potlač s názvom „Eiffelova veža 8s.ctb“ a priložený softvér Chitubox na import, prípravu a export súborov do tlačiarne. Chitubox je dosť obsiahly softvér, ktorý ponúka možnosť importovať model, vyprázdniť ho, pridať odtokové otvory a ďalšie. Chitubox má natívny profil pre vstavaný modul Creality LD-002R, čo znamená, že stačí zvoliť konfiguráciu „Creality LD-002R“. Testovacia tlač trvá trochu dlhšie. Ani samotná tlač síce nie je najrýchlejšia, ale odmenou vám budú ostrá tlač a jemné detaily.

Záver

Ak si to zhrnieme tak sa zdá, že investícia do tejto 3D tlačiarne je cenovo výhodná kúpa. V prospech používateľa hrá, cena, dizajn, výkon a kvalita tlače. Čo môže mnohých odradiť je čas, ktorý zaberie tlač a dokončenie 3D modelu. Preto je potrebné sa obrniť trpezlivosťou.