Kancelária

HP LaserJet Pro MFP M130fn

Šikovná multifunkcia do malej kancelárie

V kancelárii, v malej pracovnej skupine, sme otestovali multifunkčnú tlačiareň HP LaserJet Pro MFP M130fn. Od tlačiarne v našich pracovných podmienkach požadujeme rýchly prístup, jednoduché ovládanie, multifunkčnosť a sieťové zapojenie. Ako sme spokojní s týmto modelom, jeho plusy a mínusy zhrnieme v krátkom teste.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová monochromatická 
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá firma, menšia pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ fax/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 415,04 mm
Hĺbka: 288,04 mm
Výška: 254 mm
Hmotnosť: 4,7 kg

Príjemný dizajn a kompaktné rozmery

V zaplnenej kancelárii je problém nájsť miesto pre veľkú tlačiareň alebo multifunkciu. Preto nás veľmi milo prekvapili rozmery multifunkcie HP LaserJet Pro MFP M130fn. Kompaktnými rozmermi a príjemným, moderným dizajnom zapadla perfektne na kúsok voľného miesta, na našom pracovnom stole. V bielom prevedení, napočudovanie aj po čase vyzerá čisto. Toho sme sa najviac obávali, ako dokáže odolávať nečistotám. Stačí pretrieť raz za čas a stále si zachováva bielu farbu. Na prednej strane vľavo sa nachádza ovládací panel, ktorý je možné naklápať v miernom uhle. Na ňom je dvojriadkový segmentový displej, pár ovládacích tlačidiel a numerická klávesnica. Vpravo je tlačidlo zapnutie/ vypnutie. Uprostred je otvárací vstupný zásobník papiera. Horná časť zariadenia patrí skeneru s podávačom papiera. Dizajn je moderný a príjemne oživí kanceláriu.

Funkcie

Všetko, čo potrebujeme  k práci v kancelári, ohľadom tlače, nám tento model zabezpečí. Laserová tlač vo vysokej kvalite, kopírovanie, skenovanie a fax sú základne funkcie. Nechýba automatický podávač papiera pre skener a funkcia duplex. Vďaka pripojeniu do LAN siete pohodlne využívame zdieľanú tlač. Funkcia AirPrint nám zase pomáha na rýchlu tlač z mobilných zariadení iOS. HP ePrint využívame pre  rýchlu tlač metódou odosielaním emailu z mobilu, tabletu alebo notebooku. Ovládanie je pohodlné a všetky úlohy pre tlač dokumentov vďaka nastaveniu sú otázkou minimalneho počtu krokov.  

Rýchlosť a kvalita tlače

Ani kvalita a rýchlosť tlače, nás nesklamala. Na prvú stránku stačí tlačiarni približne 7 sekúnd. Za minútu dokáže vytlačiť 22 strán v maximálnom formáte A4. Vstupný zásobník má kapacitu 150 listov a na výstupe je to 100 listov papiera. To je pre našu malú kanceláriu dostatočná kapacita. Odporúčaná mesačná záťaž je 150 až 1 500 strán. To pokryje tlačové úlohy v malej až stredne veľkej pracovnej skupine. Maximálne vyťaženie je oveľa vyššie a to až 10 000 strán. Rozlíšenie tlače je 600 x 600 Dpi a rozlíšenie skenera 1 200 Dpi. 

 

Plusy tlačiarne

- moderný dizajn
- funkcie (multifunkcia)
- podpora multitaskingu
- podpora LAN
- kvalita a rýchlosť tlače
- podpora AirPrint
- jednoduché ovládanie
- automatický podávač papiera (35 listov)

Mínusy tlačiarne

- iba čb tlač 
- malý dvojriadkový (informačný, segmentový) displej 
- absencia Wi-Fi
- chýba kompatibilita kariet a hostiteľské USB
- nepodporuje automatické obojstranné skenovanie 

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia HP LaserJet Pro MFP M130fn, tlačí laserovou technológiou a  používa pre tlač jednu kazetu s čiernym tonerom. Tá nesie označenie HP CF217A (17A). Má kapacitu 1 600 strán, ak berieme do úvahy 5 % pokrytie. Príjemnou správou je, že pre tento model multifunkcie sú v ponuke aj alternatívne tonery a výborne značkové tonery Premium TonerDepot. Práve tie využívame vo veľkej miere, kvôli ich vysokej kvalite a  dostupnej cene. Ušetríme tak skoro 35 % nákladov, čo je z dlhodobého hľadiska veľmi pekná suma.

Zhodnotenie

V našej kancelárii sme si multifunkciu HP LaserJet Pro MFP M130fn obľúbili. Veľmi si chválime jednoduché ovládanie a rýchlosť, akou sa dajú nastaviť jednotlivé kroky. Kvalita nám vyhovuje a jediné, čo by sme v niektorých prípadoch ocenili je možnosť bezdrôtovej tlače pomocou Wi-Fi alebo hostiteľské USB pre priame pripojenie, prípadne slot pre pamäťovú kartu. Okrem tohto modelu má v ponuke výrobca aj totožný model s Wi-Fi modulom. Ak by sme sa rozhodovali pre takto výkonnú multifunkciu do domácnosti, určite sa oplatí priplatiť za model s podporou Wi-Fi. Do malej kancelárie, domácnosti je to dobrá voľba, za dostupnú cenu. Navyše s príjemnými nákladmi na tlač, vďaka možnosti používať aj alternatívne kompatibilné tonery.