Kancelária a škola

HP Color LaserJet Pro MFP 4302fdw

Farebná multifunkcia v štýlovom dizajne, model HP Color LaserJet Pro MFP 4302fdw zastrešuje spoľahlivý dynamický výkon a výbornú kvalitu pre malú až stredne veľkú pracovnú skupinu. Vhodná je aj ako rodinná tlačiareň na Home Office pre niekoľko používateľov. Ponúka všetky potrebné funkcie vrátane faxu v jednom robustnom zariadení s pohodlným dotykovým ovládaním.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: laserová farebná

Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma

Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth

Mobilná konektivita: AirPrint/ Mopria/ HP Smart/ Wi-Fi Direct

Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie

Maximálny formát tlače: A4

Automatická obojstranná tlač: áno

Displej: áno

 

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 421 mm

Hĺbka: 543 mm

Výška: 384 mm

Hmotnosť: 20,41 kg

 

Atraktívny moderný dizajn

Model HP Color LaserJet Pro MFP 4302fdw zaujme na prvý pohľad svojím moderným dizajnom. Štýlová multifunkcia má hranatý tvar v zaujímavom farebnom prevedení v kombinácii modrej a svetlosivej. Horná časť patrí plochému skeneru s obojstranným automatickým podávačom dokumentov na 50 listov.  Pod ním je výstup tlače, ktorý je na predlženej časti zariadenia. Kapacita výstupu je 150 listov. Vpravo sa nachádza veľmi pekný 4,3“ WLED displej s dotykovým ovládaním. Naľavo sa nachádza port pre hostiteľské USB pre priamu tlač z externých HDD alebo USB kľúča. Jediné hardvérové tlačidlo zapnutia a vypnutia je na čelnej strane vpravo. Čelná strana v modrej farbe ukrýva po otvorení krytu voliteľný zásobník papiera na 150 hárkov a za ním po otvorení celej časti priestor na štyri tonerové kazety. V spodnej časti je hlavný vstupná zásobník papiera s kapacitou 250 hárkov papiera. Tento model umožňuje rozšírenie o prídavný vstupný zásobník papiera s kapacitou 550 hárkov. V zadnej časti zariadenia sa nachádzajú konektory pre pripojenie 2 x USB a 1 x ethernet. Multifunkcia má kvalitné továrenské spracovanie so stabilnou konštrukciou a pevnými plastmi. 

 

Funkcie All-in-One 

Štyri plnohodnotné funkcie tlače, kopírovania, skenovania a faxu sú ukryté v tomto kompaktnom zariadení s bohatou konektivitou. Tá je zastúpená nielen USB prepojením, ale aj pripojením k LAN sieti a bezdrôtovou konektivitou pomocou Wi-Fi a rozhrania Bluetooth. Tlačiareň podporuje tlač z mobilných zariadení pomocou AirPrint, HP Smart, Mopria certifikácie a mobilných aplikácií. Dvojpásmová Wi-Fi s automatickou obnovou pripojenia dokáže inteligentne vyhľadávať najlepšie pripojenie bez prerušenia. Multifunkcia umožňuje pomocou nástrojov na správu jednoduché nastavenie a bezproblémovú správu tlačových úloh. 

 

            

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň tlačí laserovou technológiou v rozlíšení 600 x 600 Dpi. Za minútu vytlačí 33 strán A4 vo farebnom aj monochromatickom režime. Tlač prvej strany trvá 9,5 sekúnd čiernobiely dokument alebo 10,5 sekúnd farebne. Zariadenie je zostavené pre objem tlače 750 až 4 000 strán mesačne. Maximálne mesačné vyťaženie je 50 000 strán tlače.

Rozlíšenie skenera je 600 Dpi s podporou skenovania oboch strán. Rýchlosť skenovania je 29 strán monochromaticky, 26 strán farebne jedná strana za minútu alebo 44 strán monochromaticky a 35 strán farebne. Kopírovanie A4 dokumentu zvládane tlačiareň v objeme 33 strán za minútu.

Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni v oboch podporovaných režimoch. Monochromatická tlač je vynikajúca a farebná tlač fotografií o niečo málo horšia.

 

Plusy tlačiarne

- moderný štýlový dizajn

- pevná konštrukcia

- rýchla, kvalitná tlač

- funkcie 4 v 1

- dotykový displej

- pohodlné ovládanie a jednoduchá správa tlače

- bohatá konektivita (USB, LAN, dvojpásmové Wi-Fi, Bluetooth)

- smart aplikácia HP

- tlač z mobilných zariadení

- podpora USB host

- automatická obojstranná tlač (duplex)

- automatický podávač dokumentov (DADF)

 

Mínusy tlačiarne

- nepodporuje alternatívne náplne 

Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne sa používajú náhradné atramentové kazety: Čierna originálna tonerová kazeta HP 220A LaserJet (približne 2 000 strán) W2200A; Azúrová originálna tonerová kazeta HP 220A LaserJet (približne 1 800 strán) W2201A; Žltá originálna tonerová kazeta HP 220A LaserJet (približne 1 800 strán) W2202A; Purpurová originálna tonerová kazeta HP 220A LaserJet (približne 1 800 strán) W2203A; Čierna originálna tonerová kazeta HP 220X LaserJet (približne 7 500 strán) W2200X; Azúrová originálna tonerová kazeta HP 220X LaserJet (približne 5 500 strán) W2201X; Žltá originálna tonerová kazeta HP 220X LaserJet (približne 5 500 strán) W2202X; Purpurová originálna tonerová kazeta HP 220X LaserJet (približne 5 500 strán) W2203X. 

 

       

Zhodnotenie

Na prvý pohľad má HP Color LaserJet Pro MFP 4302fdw všetko, čo potrebujete pre malú kanceláriu alebo pracovnú skupinu. Toto je farebné laserové multifunkčné zariadenie (MFP), ktoré ponúka tlač, skenovanie, kopírovanie, faxovanie a sadu ďalších dobre premyslených kancelárskych funkcií. Len so štyrmi spotrebnými materiálmi ponúka jednoduchú údržbu, pričom jeho maximálny pracovný cyklus 50 000 strán znamená, že by si bezproblémovo poradí aj náročnou prevádzkou.

Napriek tomu, že je vyrobený z bežného sivobieleho plastu, je oživený modrými panelmi na prednej strane dvoch zásobníkov papiera. Tieto pozostávajú Zo zásobníka na 250 listov v základnej verzii spolu s viacúčelovým zásobníkom na 50 listov, ktorý sa dá sklopiť dopredu. Plusom je možnosť rozšírenia o ďalší zásobník papiera. Na vrchu je automatický podávač dokumentov (DADF) na 50 listov, ktorý rovnako, ako tlačiareň podporuje automatickú duplexnú (obojstrannú) prevádzku.

 

Tlačiareň sa dodáva so spotrebným materiálom, ktorý je už v balení pripravený na použitie. Každá kazeta kombinuje toner so zobrazovacím valcom. Aj keď sa to zdá nehospodárne vzhľadom na to, že valce často vydržia oveľa dlhšie ako toner, má to však výhodu v zjednodušení údržby.

Trochu zamrzí, že multifunkcia nepodporuje alternatívne tonery a tlač je viazaná na originálne alebo repasované tonerové kazety s čipom HP.