Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP Sprocket 200

2. generácia vreckovej tlačiarne v originálnom dizajne

Spoločnosť HP uviedla na predajný trh 2. generáciu veľmi obľúbenej vreckovej, mobilnej tlačiarne HP Sprocket 200. U nás zatiaľ iba v dvoch farebných verziách, ale s veľmi zaujímavým dizajnom. Hmotnosťou 172 gramov nabrala na váhe iba 2 gramy viac, než predošlý model, ale mierne sa zväčšili rozmery. Stále však ide o malé, prenosné zariadenie na rýchlu tlač fotografií (hlavne zo sociálnych sietí), z mobilného zariadenia. Tlačiareň ich tlačí pomocou termosublimačnej technológie, bezkazetovou metódou ZINK.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: termosublimačná farebná (ZINK)
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ Bluetooth
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Social App/ Cloud
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač
Maximálny formát tlače: 5 x 7,6 cm
Automatická obojstranná tlač: nie
Displej: nie
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 80 mm
Hĺbka: 304 mm
Výška: 25 mm
Hmotnosť: 0,172 kg
 

Jednoduchý, ale nápaditý dizajn

 
Prvá generácia vreckovej tlačiarne si získala zákazníkov malými rozmermi a štýlovým dizajnom. Ani za nový model sa dizajnéri HP nemusia hanbiť. Príjemné vreckové rozmery, nízka hmotnosť, ktorá je pre tento typ zariadenia optimálna, spolu s minimalistickým dizajnom a originálnym farebným prevedením nikoho neurazí. Telo zariadenia je z pevného plastu s veľmi originálnou farebnou úpravou hornej časti. Vyzerá to, laicky povedané, ako fŕkance na základnej farbe. Tento vzor v sebe nesie štýlovú originalitu a podporu rozšírenej reality. Ak máte mobilné zariadenie, ktoré AR podporuje stačí fotoaparátom nasnímať povrch tlačiarne alebo vytlačenú fotografiu v tomto zariadení. Na náš trh sa zatiaľ dostali iba dve verzie a to biela - Luna Pearl White a čierna - Noir Black. Na stránkach výrobcu sú uvedené aj farebné verzie Blush a Lilac. Horná časť je otváracia pomocou odoberateľného krytu. Ten sa veľmi pohodlne otvára a zatvára. Pomocou magnetu pohodlne zapadá na spodnú časť zariadenia. Pod krytom je zásobník na ZINK papier. V strede je predel s výstupným slotom na papier. Na tele tlačiarne v hornej časti nájdete indikátor stavu - podlhovastá LED dióda, ktorá farebne signalizuje prebiehajúci stav. Na výber je 6 osobných farieb, ktoré si užívateľ môže prispôsobiť. Akcie si tak farebne odlíši, ako napríklad zapnutie iná farba, vypnutie, chyba alebo chýbajúci papier a pod. V spodnej časti vpredu je názov Sprocket. Veľmi zaujímavým prvkom je logo výrobcu HP na textilnom ušku na zariadení, ktoré poslúži na pripojenie karabínky alebo remienka. Vyzerá to naozaj veľmi originálne. Na zadnej časti tlačiarne nájdete USB port pre nabíjanie vstavanej batérie, tlačidlo zapínania a LED diódu, ktorá signalizuje stav batérie. 
 
 
 
 

 

Stvorená pre tlač zo sociálnych sietí

 
Malá vrecková tlačiareň HP Sprocket 200 sa pripája rýchlo a bezproblémovo k mobilnému zariadeniu pomocou rozhrania Bluetooth 5.0. Vďaka intuitívnej aplikácii HP Sprocket (zadarmo stiahnete v AppStore, Google Play), môžete tlačiť fotografie priamo z galérie mobilu alebo zo sociálnych sietí (Facebook, Instagram a iné). Jednoduché ovládanie a pohodlná manipulácia s papierom robia z tohto zariadenia, veľmi komfortnú tlačiareň na používanie. Vložíte do zásobníka papier ZINK, ktorý nájdete v základnom balení (10 ks). V štandardnom balíčku sa nachádza 20 ks, ale v ponuke je aj väčšie 50 ks balenie. Pred prvým výtlačkom sa tlačiareň skalibruje pomocou špeciálneho papiera, ktorý je v balení. Následne už môžete tlačiť svoje fotografie. Nechýba opakovaná tlač, ak chcete vytlačiť fotografiu v určitom počte kópií. Pred tlačou si priamo v aplikácii môžete konečný snímok upraviť, pridať filtre alebo text. Oproti prvej generácii má tento model možnosť pripojenia troch užívateľov naraz k tlačiarni. Plusom je aj vypnutie po chvíli nečinnosti zariadenia, čím sa šetrí batéria. Zadná časť vytlačenej fotografie je samozrejme lepiaca a môžete ju použiť aj ako samolepku.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Kvalita tlače je o niečo lepšia, než pri predchádzajúcej generácii. Veľký rozdiel však neočakávajte. HP Sprocket 200 tlačí v rozlíšení 313 x 400 Dpi na formát ZINK papiera 5 x 7,6 cm. Tlačiť môžete jednotlivé obrázky alebo v mriežke 2 x 2, 3 x 3 vytvorením mozaiky fotografií. Tlač štandardnej fotografie trvá približne 40 sekúnd.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- moderný, štýlový dizajn (povrch s podporou AR)
- kvalitné spracovanie
- malá, kompaktná veľkosť (prijemná na prenášanie)
- bezkazetový systém
- manipulácia s papierom
- jednoduché pripojenie k mobilu
- tlač zo sociálnych sieti
- intuitívna aplikácia HP Sprocket (pripojenie k mobilu a úprava fotiek)
- možnosť pripojenia viacerých užívateľov naraz
 
Mínusy tlačiarne
 
- vyššia cena papiera ZINK
- cena tlačiarne
 

Zhodnotenie

 
Vrecková fototlačiareň HP Sprocket 200 je štýlovým zariadením s malými rozmermi. Komfortné ovládanie a rýchla konektivita ju predurčujú, k používaniu pri zábave. Nechýba jej nič, čo by mala instantná fototlačiareň mať. Je kompatibilná s mobilnými zariadeniami s iOS a Androidom. Dizajn je jednoduchý, ale nápaditý vďaka zaujímavému povrchu na hornej strane. Pochváliť musíme aj magnetické uzatváranie vrchného krytu. Táto tlačiareň je určite tipom na darček pod vianočný stromček. Mínusom je cena zariadenia. Tá je vyššia. V rovnakej cene už zakúpite bežnú farebnú tlačiareň alebo multifunkciu. Viac si priplatíte aj za fotografický ZINK papier. Náklady na tlač jednej fotografie sú približne 0,60 €. Ak si zakúpite 50 ks balenie ZINK papiera môžete sa dostať na sumu pod 0,50 €. Ak si viete obhájiť cenu tlačiarne a náklady na tlač alebo zvažujete originálny darček pre niekoho, kto má rád instafoto je vrecková fotografická tlačiareň HP Sprocket 200 dobrá voľba. V predaji je stále aj 1. generácia, tlačiareň HP Sprocket, ktorú nájdete u niektorých predajcov za nižšiu cenu.