Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Epson EcoTank ITS L4160

Nová modelová rada multifunkčných tlačiarní výrobcu Epson patrí určite k tým zaujímavejším, čo máme v súčasnosti na trhu. Inovovaný dizajn s integrovaným zásobníkom atramentu priamo v tele zariadenia je pozitívnou zmenou, ktorú užívatelia ocenia. Kým staršia modelová rada mala zásobník umiestnený na bočnej strane, pri novej sa toto mierne neestetické umiestnenie zmenilo. Nové modely vďaka tomu dizajnovo pôsobia elegantnejšie a kompaktnejšie. Model Epson EcoTank ITS L4160 sa cenovo pohybuje na strednej hranici. V nižšej cene ponúka výrobca model Epson EcoTank ITS L4150, ktorému však chýba automatická obojstranná tlač, čítačka kariet a displej.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná (tlačová hlava Epson Micro Piezo)
Použitie firma/ domácnosť: domácnosť, malá pracovná skupina
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ AirPrint
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 375 mm
Hĺbka: 347 mm
Výška: 187 mm
Hmotnosť: 6 kg

Dizajn s nádychom elegancie

Nová modelová rada EcoTank ITS má jemne zaoblený dizajn, kompaktné rozmery a hlavne integrovaný systém zásobníkov na atrament, bez používania kaziet. Systém priamo z fľaštičky do zásobníka je novým trendom atramentových tlačiarní. Model Epson EcoTank ITS L4160 sa nachádza niekde v strede tejto rady a obsahuje farebný dotykový 3,7 cm displej. Ten je umiestený v strede na vyklápacom paneli. Po stranách displeja na paneli sa nachádzajú ešte ovládacie dotykové tlačidlá. Na čelnej strane zariadenia nájdete vľavo dole slot pre čítačku sd kariet a vpravo je vyhradené miesto pre zásobník atramentov. Prehľadné plastové okienka vám vizuálne ukazujú farbu a jej množstvo. Mierka nie je v ml hodnotách, ale rozdelená do 4 dielov. Vidíte tak, či je v zásobníku plný stav atramentu, pol alebo štvrť. V spodnej časti je výstupná lišta na papier a horná časť patrí skeneru s odklápacím krytom. Dizajn s mierne zaoblenými hranami pôsobí moderne a použitý plast je na dotyk pevný. Továrenské spracovanie je kvalitné a farebné prevedenie čierna matná prispieva k peknému dizajnu. V časti zásobníka atramentu je dokonca jemná textúra a po dizajnovej stránke ide o veľmi elegantnú multifunkciu s príjemnými rozmermi. 

Funkcie, štadard dnešnej doby

Zariadenie obsahuje funkcie atramentovej farebnej tlače, kopírovanie a skenovanie. Podporuje priamu tlač z sd karty, ako aj bezdrôtovú tlač z mobilných zariadení pomocou Wi-Fi Direct. Maximálny formát papiera je A4 a pre tlač môžete používať klasický kancelársky papier a rôzne druhy  fotopapiera. Prácu vám zrýchli funkcia automatickej obojstrannej tlače, ktorou môžete aj ušetriť na nákladoch za papier. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Epson EcoTank ITS L4160 tlačí v rozlíšení 5 760 x 1 440 Dpi. Kvalita čiernobielej aj farebnej tlače je výborná. S použitím kvalitného fotopapiera vytlačíte ostré fotografie so živými farbami. Za minútu dokáže vytlačiť tento model 15 strán vo farebnom režime a 33 strán v čiernobielom režime. Pri nastavenej najvyššej kvalite (ISO/IEC 24734) je to 10,5 strán čiernobiele a 5 strán farebne. Skenované dokumenty v rozlíšení 1 200 x 2 400 Dpi sú rovnako vo veľmi dobrej kvalite. 

 

Plusy tlačiarne

- príjemný dizajn a kompaktné rozmery 
- kvalitné továrenské spracovanie
- materiál, pevné plasty
- multifunkcia (tlač, kopírovanie, skenovanie)
- konektivita (Wi-Fi, USB) 
- podpora tlače z mobilných zariadení
- tankový zásobník s pohodlným dopĺňaním atramentu
- kvalita tlače 
- nízke náklady na tlač (vysoká výdrž atramentov)
- jednoduché ovládanie

Mínusy tlačiarne

- nepodporuje Wi-Fi 5GHz, iba 2,4GHz
- vložený papier na vstupe nie je chránený pred prachom
- farebné atramenty sú dye based (iba čierna farba je pigmentová s vyššou odolnosťou voči vode)

Náplne do tlačiarne

Systém integrovaných zásobníkov na atrament, bez používania vymeniteľných kaziet do tlačiarne Epson EcoTank ITS L4160 je veľkým plusom. Zásobník obsahuje 4 oddelené časti do ktorých sa plnia jednotlivé atramenty a to čierny, azúrový, purpurový a žltý. Vďaka rozdelenému hrdlu vo fľaštičke dochádza pri prelievaní k odsávaniu vzduchu zo zásobníka. Jednou časťou tečie atrament do vnútra a druhou vzduch späť do fľaštičky. V zásobníku tak nevznikajú vzduchové bubliny. Najväčšou výhodou je vysoká vyťaženosť atramentov v zásobníku. Čierny pigmentový atrament má kapacitu 7 500 strán a farebné atramenty, ktoré sú bohužiaľ iba dye based, každý 6 000 strán. Tento údaj platí pri 5 % pokrytí. 

Zhodnotenie

Tento model je vhodný do domácnosti, ale aj do malej firmy, kde potrebujete tlačiť kvalitnú farebnú tlač s nízkymi nákladmi. Práve vďaka systému EcoTank môžete tlačiť väčší objem tlače za nízku cenu jedného výtlačku. Multifunckcia spĺňa všetko, čo v dnešnej dobe potrebujete a nechýba jej ani podpora tlače z mobilných zariadení. Okrem pekného dizajnu oceníte veľmi pohodlné ovládanie a hlavne jednoduché dopĺňanie atramentu. Čo by sme mohli tomuto modelu vytknúť je vstup a výstup papiera. Ten je klasický s výsuvnou lištou. V zadnej časti vložíte papier, ktorý po tlači vychádza na výsuvnú prehliadku vpredu. Nie je to však zásobník papiera. Hoci model podporuje Wi-Fi pripojenie, to je možné iba na staršej frekvencii 2,4 GHz. Celkové hodnotenie za kvalitu tlače, nízke náklady na výtlačok a pohodlné ovládanie je veľmi dobré. 

Tip pre vás

Výrobca Epson ponúka po zaregistrovaní tlačiarne rôzne akcie pre zákazníkov. Aktuálne platí Cashback pri nákupe tlačiarne spolu s balíčkom atramentov a 3-ročná predlžená záruka na vybrané modely. Ponuka akcií sa mení a preto si práve prebiehajúcu overte priamo u predajcu alebo na stránkach výrobcu v sekcii propagácie.