Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Brother MFC-J6945DW

Univerzálna farebná multifunkcia do kancelárie

Atramentová multifunkcia Brother MFC-J6945DW patrí do kategórie výkonných tlačiarní. Zaujme spoľahlivosťou a vysokým nasadením v kancelárii, kde sa vyžaduje rýchlosť, kvalita a efektivita tlače. Okrem toho ponúka tento model renomovaného výrobcu Brother, výbornú konektivitu, funkčnosť a podporu tlače až do formátu A3. Do náročného pracovného prostredia malej až stredne veľkej firmy, prinesie dlhú nepretržitú tlač. A to vďaka veľkokapacitným náplniam a dvom zásobníkom papiera, takže sa nemusíte starať o častú výmenu spotrebného materiálu. Tento model sa navyše môže pýšiť ocenením BLI Buyers Lab 2019 Pick. Spoločnosť Brother ju získala pre túto atramentovú tlačiareň, za univerzálne multifunkčné zariadenie z hľadiska nízkych prevádzkových nákladov a kompatibility s papierom formátu A3.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ iPrint&Scan/ Mopria/ Brother Print 
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/faxovanie
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 545 mm
Hĺbka: 477 mm
Výška: 379 mm
Hmotnosť: 24,2 kg
 

Dizajn v robustnom prevedení

 
Zariadenie je robustnejšie s veľmi pevnou konštrukciou, ktorú oceníte pri náročnej prevádzke. Napriek rozmerom má prijemnú ergonómiou a pekný, moderný dizajn. Telo tlačiarne má jemne zaoblené hrany a veľmi dobre usporiadanie jednotlivých častí s pohodlným prístupom a ovládaním. V ponuke je v tradičnej bielo - sivej kombinácii farieb. Prednej časti dominuje ovládací panel, ktorý sa dá v miernom uhle naklápať. Nachádza sa na ňom, nielen 9,3 cm veľký, farebný, dotykový LCD displej, ale aj numerická klávesnica, ovládacie tlačidlá a  čítačka NFC. Pod ovládacím panelom je vysúvací mechanizmus pre výstup papiera a tesne pod ním sú dva šuplíkové, vstupné zásobníky na papier. Toto všetko je umiestnené v strede, na čelnej strane. Po stranách  nájdete: vľavo port pre hostiteľské USB a vpravo je časť vyhradená pre 4 samostatné atramentové kazety. Tie sú za otváracím krytom a výmena je veľmi pohodlná a rýchla. Horná časť zariadenia patrí už štandardne skeneru a obojstrannému automatickému podávaču dokumentov. Vzadu nájdete vstup pre voliteľné média a samozrejme všetky potrebné porty, zapojenie do elektrickej siete, USB port k pripojeniu do počítača a port pre ethernet kábel do LAN siete.
 
 
 

Funkcie pre plnohodnotný biznis

 
Multifunkcia Brother MFC-J6945DW vychádza z modelovej rady, ktorá má funkcie prispôsobené pre podnikanie a náročnejšie pracovné nasadenie do kancelárie. Zastrešuje 4 plnohodnotné funkcie: tlač, kopírovanie, skenovanie a faxovanie v jednom zariadení. Farebná atramentová tlač s rozšírenými možnosťami nastavenia a funkciou automatická obojstranná tlač je doplnená rýchlym kopírovaním a obojstranným skenovaním. Nechýba automatický podávač dokumentov na 50 listov a fax. K ľahkému ovládaniu všetkých funkcií je prispôsobený aj ovládací panel s dotykovým displejom a prehľadným užívateľským rozhraním. Pre fax a ostatné funkcie môžete využiť numerickú klávesnicu. Tento model má výbornú konektivitu. Okrem klasického pripojenie USB káblom k počítaču alebo notebooku, obsahuje aj možnosť zapojenia do LAN siete a podporu tlače z mobilných zariadení pomocou Wi-Fi. Pre rýchlu tlač z mobilu alebo tabletu môžete využiť spárovanie pomocou NFC. Na prednej strane multifunkcie sa nachádza hostiteľské USB pre pripojenie a priamu tlač z USB kľúča alebo iného USB zariadenia. Spotrebu atramentu v tlačiarni si viete skontrolovať pomocou prehľadu o hladine atramentu a počítadla strán. Zariadenie vás upozorní aj na nízky stav papiera pomocou detekcie. Prostredníctvom aplikácie iPrint&Scan Brother môžete skenovať dokumenty, fotografie priamo do mobilu, rýchlo zdieľať na sociálne siete alebo ukladať do cloudu. Okrem množstva užitočných funkcií, ktoré zrýchlia pracovné úlohy vo firme, má model Brother MFC-J6945DW aj bezpečnostné funkcie pre zabezpečenie tlače, filtrovanie IP adries, uzamknutie funkcii v3 a zámok nastavení. 
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Ani rýchlosť nie je pre túto multifunkciu problém. Dokáže vytlačiť v rýchlom režime 35 strán v čiernobielom a 27 strán vo farebnom režime. V najvyššej nastavanej kvalite podľa ISO/IEC 24734 vytlačí 22 strán monochromaticky alebo 20 strán farebne. Maximálny formát papiera na ktorý zariadenie tlačí je formát A3. Tlač prvej strany trvá necelých 6 sekúnd. Nechýba funkcia automatickej obojstrannej tlače pre úsporu papiera. Výrobcom odporúčaná mesačný objem tlače je 200 – 2 000 strán, maximálne 30 000 strán. Tlačiareň tlačí v rozlíšení tlače 1 200 x 4 800 Dpi a výstupná kvalita je výborná, porovnateľná s tlačou na laserovej tlačiarni. Text si zachováva veľmi dobrú ostrosť aj s menším písmom a obrázky v dokumentoch majú prirodzené farby. Integrovaný skener Dual CIS podporuje obojstranné skenovanie do formátu A3. Zariadenie si poradí s náročným pracovným tempom v kancelárii, kde sa tlačí nepretržite väčšie množstvo dokumentov. Aby ste nestrácali čas neustálym dopĺňaním papiera, obsahuje hneď dva vstupné zásobníky na papier s kapacitou 2 x 250 hárkov a zadný viacúčelový zásobník na 100 listov papiera. Na výstupe sa budete musieť uspokojiť s kapacitou 100 listov A4 alebo 50 listov papiera A3. Spolu s veľkokapacitnými náplňami môže multifunkcia efektívne pracovať dlhú dobu, bez potreby dopĺňania spotrebného materiálu.
 
 
Plusy tlačiarne
 
- kvalitne továrenské spracovanie
- pevná, stabilná konštrukcia
- rýchlosť tlače
- kvalita farebnej a čiernobielej tlač
- multifunkcia (tlač, kopírovanie, skenovanie, fax)
- bohatá konektivita
- hostiteľské USB
- podpora tlače z mobilných zariadení 
- automatická obojstranná tlač
- automatický podávač dokumentov DADF 
- tlač formát A3
- komfortné ovládanie na dotykovom LCD displeji
- kapacita zásobníka papiera na vstupe
- bezpečnostné funkcie
- podpora veľkokapacitných náplní
- nízke náklady na prevádzku a tlač
- pomer výkon, kvalita a cena
 
Mínusy tlačiarne
 
- robustnejšej dizajn
 

Náplne do tlačiarne

 
Do tejto multifunkcie idú 4 samostatné atramentové náplne Brother. Okrem štandardných náplní LC3237 podporuje aj veľkokapictné náplne XL LC3239. Vyťaženosť atramentových kaziet je 3 000 strán so štandardným čiernym atramentom a 1 500 strán žltý, azúrový a purpurový atrament. Veľkokapacitné náplne XL majú kapacitu 6 000 strán čierna atramentová kazeta a 5 000 strán žltá, purpurová a azúrová kazeta. Brother MFC-J6945DW podporuje aj používanie alternatívnych naplní, ktoré sú kompatibilné s týmto modelom a môžete nimi znížiť náklady na tlač.
 

Zhodnotenie

 
Tlačiareň Brother MFC-J6945DW si právom vybojovala ocenenie, ako univerzálne multifunkčné zariadenie  4 v 1 pre biznis. Dokáže pokryť potreby malej, až stredne veľkej firme, kde sa vyžaduje efektívna, rýchla a kvalitná tlač v  náročnom pracovnom nasadení. Okrem robustnejšieho vzhľadu jej niet, čo vytknúť.