Kancelária

Canon MAXIFY MB2150

Výkon a kvalita do malej kancelárie

Multifunkcia patrí do modelovej rady MAXIFY, ktorá je určená pre atramentovú podnikovú tlač. Canon MAXIFY MB2150 je cenovo dostupná farebná tlačiareň typu All-in-One. Obsahuje 4 plnohodnotné funkcie pre farebnú tlač, kopírovanie, skenovanie a fax. Vďaka vysokému výkonu zvládne veľký objem tlače v menšej firme alebo domácej kancelárii. Okrem rýchlosti, výkonu má množstvo sieťových funkcií pre pracovnú skupinu vo firme.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ MAXIFY Printing Solutions/ MAXIFY Cloud Link/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/fax
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 463 mm
Hĺbka: 389 mm
Výška: 260 mm
Hmotnosť: 10,6 kg

 

Dizajn s výbornou ergonómiou

Multifunkčná tlačiareň Canon MAXIXY MB2150 má príjemný dizajn, ktorým neurazí. Vďaka štvorcovému pôdorysu pôsobí kompaktne a nezaberie veľa miesta. Kladné hodnotenie si zaslúži veľmi dobrá ergonómia s jemne zaoblenými hranami zariadenia. Prístup k ovládaniu a spotrebnému materiálu je pohodlný. Ľahká je aj manipulácia s papierom. Vrchná otváracia časť, pod ktorou sa ukrýva plochý skener obsahuje automatický podávač dokumentov a veľký ovládací panel. Súčasťou  panela je okrem ovládacích tlačidiel a numerickej klávesnice aj prehľadný farebný displej s uhlopriečkou 6,2 cm. Na prednej strane sa nachádza vstupný zásobník s kapacitou 250 hárkov papiera. Pre výstup slúži vysúvacia lista nad zásobníkom. Nechýba ani hostiteľský USB port, ktorý nájdete vpredu dole. Ten môžete využiť pre priamu tlač z prenosných usb médií. Továrenské spracovanie je veľmi kvalitné a konštrukcia je pevná a stabilná aj pri náročnom pracovnom nasadení. K samostatných atramentovým kazetám je dobrý prístup a ich výmenu zvládnete za pár minút. Konektor pre sieťové zapojenie je v zadnej časti zariadenia. Čo sa týka dizajnu, ergonómie a kvality spracovania multifunkcii niet, čo vytknúť.

 

foto zdroj: canon.com

 

Funkcie pre vysokú produktivitu

Napriek kompaktnej veľkosti je tlačiareň funkčne veľmi dobre vybavená. Pre všestranné použitie v kancelárii obsahuje 4 plnohodnotné funkcie. Okrem čiernobielej a farebnej tlače poskytne funkciu kopírovania, skenovania a fax. Pre tlačové úlohy má zariadenie veľmi dobrú konektivitu. Tá je zastúpená pevným zapojením pomocou USB kábla k PC a bezdrôtovým pripojením vďaka Wi-Fi + Cloud Link. Tretia možnosť je priama tlač pomocou hostiteľského USB portu. Bezdrôtovým pripojením sa rozširujú ďalšie funkcie mobilnej tlače. Využívať môžete podporované technológie AirPrint, Google Cloud Print, Mopria a MAXIFY Cloud Link, ktorý umožňuje priamo z displeja tlačiarne tlač a skenovanie z Cloudových úložísk, ako sú Google Drive, Evernote, Dropbox, OneDrive. Aplikácia MAXIFY Printing Solutions prináša podobnú funkciu do Smart telefónov a tabletov. Okrem rozšírených možností nastavenia tlače má tlačiareň aj podporu automatickej obojstrannej tlače (duplex) a nechýba ani automatický  podávač dokumentov ADF.

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Canon MAXIFY MB2150 tlačí atramentovou technológiou pomocou tlačovej hlavy Inkjet  FINE v rozlíšení 600 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí  19 strán A4 v monochromatickom režime alebo 13 strán A4 farebne. Čas vytlačenia prvej strany je pri čiernobielom dokumente približne 6 sekúnd a pri farebnej tlači 7 sekúnd. Plochý skener a automatickým podávačom pracuje v optickom rozlíšení skenera až do 1 200 x 1 200 Dpi. Tlačiareň podporuje skenovanie do e-mailu, do sieťových priečinkov, do Cloudových úložísk, ako aj skenovanie na pripojené USB zariadenia. Okrem tlače, skenovania a kopírovania môžete s týmto modelom využívať aj fax s pamäťou až 250 strán a s podporou pre rýchle voľby a skupinové vytáčanie. Kvalita tlače dokumentov je na veľmi dobrej úrovni a zariadenie pracuje spoľahlivo aj pri väčšom objeme tlače v náročnom pracovnom nasadení.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- pevné plasty a stabilná konštrukcia
- 4 funkcie v jednom zariadení
- rýchlosť tlače prvej čiernobielej strany (pod 6 sekúnd)
- bezdrôtová konektivita (Wi-Fi + Cloud Link)
- podpora Canon PRINT, Mopria (operačný systém Android), Apple AirPrint a Google Cloud Print
- 4 samostatné pigmentové atramenty s technológiou DRHD
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- vysoko citlivý farebný dotykový displej s uhlopriečkou 3“
- kvalita tlače a rýchlosť tlače
- dostupná cena
- jednoduché ovládanie


Mínusy tlačiarne

- nepodporuje automatické obojstranné skenovanie

 

Náplne do tlačiarne

Zariadenie využíva k tlači 4 samostatné farebné atramenty DRHD s vysokou hustotou a dvojnásobnou odolnosťou. Tie sú nástupcami atramentov FINE a boli vyvinuté priamo pre modelovú sériu tlačiarní MAXIFY. Tlač má nielen vysokú kvalitu s ostrými detailmi a živými farbami, ale výtlačky sú výnimočne  trvanlivé a odolné proti oteru, vode a zvýrazňovačom. Kapacita náplní je 1 200 strán čierny atrament PGI-1500XL BK a priemerne 900 strán pre farebné atramenty azúrový PGI-1500XL C, purpurový PGI-1500XL M a žltý PGI-1500XL Y. 

Zhodnotenie

Výkonná multifunkcia s množstvom funkcií, veľmi dobrou konektivitou a spoľahlivým chodom za je dobrou voľbou pre menšie firmy. Dokáže pokryť potreby pracovnej skupiny, kde sa tlačí veľký objem tlače a vyžaduje sa efektívnosť  a nízke náklady na tlač. Je všestrannou tlačiarňou s 4 plnohodnotnými funkciami v jednom kompaktnom zariadení. Veľkým plusom je dostupná cena a podpora veľkokapacitných náplní XL.

Tip pre vás

Náklady na tlač si môžete znížiť aj nákupom veľkokapacitných alternatívnych náplní. Odporúčame vám značkové náplne TonerDepot Premium, ktoré sú zárukou vysokej kvality totožnej s originálmi za dostupnú cenu.  Atramentové náplne TonerDepot Premium sú vyrobené za prísnych podmienok, spĺňajú všetky medzinárodné štandardy a podliehajú ISO normám, čím je zabezpečená kompatibilita s tlačiarňami Canon a vysoká kvalita.