Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Canon MAXIFY MB2150

Výkon a kvalita do malej kancelárie

Multifunkcia patrí do modelovej rady MAXIFY, ktorá je určená pre atramentovú podnikovú tlač. Canon MAXIFY MB2150 je cenovo dostupná farebná tlačiareň typu All-in-One. Obsahuje 4 plnohodnotné funkcie pre farebnú tlač, kopírovanie, skenovanie a fax. Vďaka vysokému výkonu zvládne veľký objem tlače v menšej firme alebo domácej kancelárii. Okrem rýchlosti, výkonu má množstvo sieťových funkcií pre pracovnú skupinu vo firme.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ MAXIFY Printing Solutions/ MAXIFY Cloud Link/ Google Cloud Print/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/fax
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno


Rozmery a hmotnosť

Šírka: 463 mm
Hĺbka: 389 mm
Výška: 260 mm
Hmotnosť: 10,6 kg

 

Dizajn s výbornou ergonómiou

Multifunkčná tlačiareň Canon MAXIXY MB2150 má príjemný dizajn, ktorým neurazí. Vďaka štvorcovému pôdorysu pôsobí kompaktne a nezaberie veľa miesta. Kladné hodnotenie si zaslúži veľmi dobrá ergonómia s jemne zaoblenými hranami zariadenia. Prístup k ovládaniu a spotrebnému materiálu je pohodlný. Ľahká je aj manipulácia s papierom. Vrchná otváracia časť, pod ktorou sa ukrýva plochý skener obsahuje automatický podávač dokumentov a veľký ovládací panel. Súčasťou  panela je okrem ovládacích tlačidiel a numerickej klávesnice aj prehľadný farebný displej s uhlopriečkou 6,2 cm. Na prednej strane sa nachádza vstupný zásobník s kapacitou 250 hárkov papiera. Pre výstup slúži vysúvacia lista nad zásobníkom. Nechýba ani hostiteľský USB port, ktorý nájdete vpredu dole. Ten môžete využiť pre priamu tlač z prenosných usb médií. Továrenské spracovanie je veľmi kvalitné a konštrukcia je pevná a stabilná aj pri náročnom pracovnom nasadení. K samostatných atramentovým kazetám je dobrý prístup a ich výmenu zvládnete za pár minút. Konektor pre sieťové zapojenie je v zadnej časti zariadenia. Čo sa týka dizajnu, ergonómie a kvality spracovania multifunkcii niet, čo vytknúť.

 

foto zdroj: canon.com

 

Funkcie pre vysokú produktivitu

Napriek kompaktnej veľkosti je tlačiareň funkčne veľmi dobre vybavená. Pre všestranné použitie v kancelárii obsahuje 4 plnohodnotné funkcie. Okrem čiernobielej a farebnej tlače poskytne funkciu kopírovania, skenovania a fax. Pre tlačové úlohy má zariadenie veľmi dobrú konektivitu. Tá je zastúpená pevným zapojením pomocou USB kábla k PC a bezdrôtovým pripojením vďaka Wi-Fi + Cloud Link. Tretia možnosť je priama tlač pomocou hostiteľského USB portu. Bezdrôtovým pripojením sa rozširujú ďalšie funkcie mobilnej tlače. Využívať môžete podporované technológie AirPrint, Google Cloud Print, Mopria a MAXIFY Cloud Link, ktorý umožňuje priamo z displeja tlačiarne tlač a skenovanie z Cloudových úložísk, ako sú Google Drive, Evernote, Dropbox, OneDrive. Aplikácia MAXIFY Printing Solutions prináša podobnú funkciu do Smart telefónov a tabletov. Okrem rozšírených možností nastavenia tlače má tlačiareň aj podporu automatickej obojstrannej tlače (duplex) a nechýba ani automatický  podávač dokumentov ADF.

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia Canon MAXIFY MB2150 tlačí atramentovou technológiou pomocou tlačovej hlavy Inkjet  FINE v rozlíšení 600 x 1 200 Dpi. Za minútu vytlačí  19 strán A4 v monochromatickom režime alebo 13 strán A4 farebne. Čas vytlačenia prvej strany je pri čiernobielom dokumente približne 6 sekúnd a pri farebnej tlači 7 sekúnd. Plochý skener a automatickým podávačom pracuje v optickom rozlíšení skenera až do 1 200 x 1 200 Dpi. Tlačiareň podporuje skenovanie do e-mailu, do sieťových priečinkov, do Cloudových úložísk, ako aj skenovanie na pripojené USB zariadenia. Okrem tlače, skenovania a kopírovania môžete s týmto modelom využívať aj fax s pamäťou až 250 strán a s podporou pre rýchle voľby a skupinové vytáčanie. Kvalita tlače dokumentov je na veľmi dobrej úrovni a zariadenie pracuje spoľahlivo aj pri väčšom objeme tlače v náročnom pracovnom nasadení.

 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- pevné plasty a stabilná konštrukcia
- 4 funkcie v jednom zariadení
- rýchlosť tlače prvej čiernobielej strany (pod 6 sekúnd)
- bezdrôtová konektivita (Wi-Fi + Cloud Link)
- podpora Canon PRINT, Mopria (operačný systém Android), Apple AirPrint a Google Cloud Print
- 4 samostatné pigmentové atramenty s technológiou DRHD
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- vysoko citlivý farebný dotykový displej s uhlopriečkou 3“
- kvalita tlače a rýchlosť tlače
- dostupná cena
- jednoduché ovládanie


Mínusy tlačiarne

- nepodporuje automatické obojstranné skenovanie

 

Náplne do tlačiarne

Zariadenie využíva k tlači 4 samostatné farebné atramenty DRHD s vysokou hustotou a dvojnásobnou odolnosťou. Tie sú nástupcami atramentov FINE a boli vyvinuté priamo pre modelovú sériu tlačiarní MAXIFY. Tlač má nielen vysokú kvalitu s ostrými detailmi a živými farbami, ale výtlačky sú výnimočne  trvanlivé a odolné proti oteru, vode a zvýrazňovačom. Kapacita náplní je 1 200 strán čierny atrament PGI-1500XL BK a priemerne 900 strán pre farebné atramenty azúrový PGI-1500XL C, purpurový PGI-1500XL M a žltý PGI-1500XL Y. 

Zhodnotenie

Výkonná multifunkcia s množstvom funkcií, veľmi dobrou konektivitou a spoľahlivým chodom za je dobrou voľbou pre menšie firmy. Dokáže pokryť potreby pracovnej skupiny, kde sa tlačí veľký objem tlače a vyžaduje sa efektívnosť  a nízke náklady na tlač. Je všestrannou tlačiarňou s 4 plnohodnotnými funkciami v jednom kompaktnom zariadení. Veľkým plusom je dostupná cena a podpora veľkokapacitných náplní XL.

Tip pre vás

Náklady na tlač si môžete znížiť aj nákupom veľkokapacitných alternatívnych náplní. Odporúčame vám značkové náplne TonerDepot Premium, ktoré sú zárukou vysokej kvality totožnej s originálmi za dostupnú cenu.  Atramentové náplne TonerDepot Premium sú vyrobené za prísnych podmienok, spĺňajú všetky medzinárodné štandardy a podliehajú ISO normám, čím je zabezpečená kompatibilita s tlačiarňami Canon a vysoká kvalita.