Kancelária

Tlačiareň za dobré vysvedčenie Brother DCP T310

Multifunkcia Brother DCP T310

Blíži sa koniec roka, vaša ratolesť končí základnú školu a po prázdninách už nastúpi na strednú? Ak premýšľate nad užitočným darčekom za dobré vysvedčenie, máme pre vás tip. Farebnú cenovo dostupnú multifunkciu s tankovým zásobníkom atramentu. Je to zaujímavý model z rady DCP, ktorý síce neohúri funkciami, ale zato poskytne farebnú tlač s dlhou výdržou atramentu a nízkymi nákladmi.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia : multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: manuálne
Displej: áno (informačný, segmentový)

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 435 mm
Hĺbka: 380 mm
Výška: 159 mm
Hmotnosť: 7,5 kg

 

Moderný dizajn

Zariadenie má kompaktné rozmery a miesto jej nájdete aj na študentskom stole. V čiernom farebnom prevedení sa síce veľmi nelíši od iných modelov tlačiarní, ale pôsobí moderne. Má jemne zaoblené hrany a dominantným prvkom je ovládací panel na čelnej strane s možnosťou vyklápania. Pravá strana multifunkcie patrí tankovému zásobníku pre 4 atramenty. Každý z atramentov má vyhradenú nádržku, pričom objemovo najväčšia patrí čiernemu atramentu. Vstupný zásobník je v spodnej časti a má kapacitu 150 listov. Výhodou je, že je zasúvací a na pripravený papier nesadá prach. Výstup papiera je nad vstupom papiera s kapacitou 50 listov. Ovládanie pomocou tlačidiel je jednoduché a pohodlné. Trochu zamrzí malý displej. Ten je informačný 1-riadkový. Vrchná časť patrí už tradične skeneru. Celkový dojem z tejto multifunkcie, čo sa týka dizajnu je veľmi dobrý. 

Funkcie

Multifunkcia Brother DCP T310 patrí k základným modelom rady DCP a aj výbava, čo sa týka konektivity a funkcií  je trochu chudobnejšia. Pripojiť ju môžete jediným spôsobom a to USB káblom priamo k PC alebo notebooku. Chýba možnosť  automatickej obojstrannej tlače. Tento problém však môžete vyriešiť ručným nastavením tlače oboch strán. Okrem kvalitnej farebnej tlače, vám zariadenie poskytne aj kopírovanie a skenovanie. Dostanete tak 3 funkcie v 1 zariadení. Skener typu CIS s rozlíšením 1 200 x 2 400 Dpi umožňuje skenovanie do e-mailu, obrázku a súboru priamo v PC. Kvalita kopírovania a skenovanie je na výbornej úrovni. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Rozlíšenie tlače 6 000 x 1 200 Dpi prispieva k vysokej kvalite dokumentov a fotografií. Prvý výtlačok dostanete z tlačiarne za menej než 17 sekúnd. Za minútu dokáže vytlačiť 6 strán vo farebnom režime a 12 strán v čiernobielom režime. Tento model je určený do domácnosti a malých kancelárií, kde sa mesačný objem tlače pohybuje okolo 500 - 1 000 strán. Maximálny formát papiera, na aký je zariadenie schopné tlačiť je formát A4. Používať môžete klasický papier, matný aj lesklý fotopapier. 

 

Plusy tlačiarne

- 3 v 1 (funkcie - tlač, kopírka, skener)
- tankový zásobník s jednoduchým dopĺňaním a výbornou výdržou
- farebná tlač
- nízke náklady na tlač
- zásobník 150 listov
- dostupná  cena
- nízka hlučnosť

Mínusy tlačiarne

- slabá konektivita (iba USB)
- chýba podpora automatickej obojstrannej tlače
- malý displej bez podsvietenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náplne do tlačiarne

Model Brother DCP T310 využíva k tlači farebné atramenty (CMYK), ktoré sa dopĺňajú priamo do nádržiek tankového zásobníka v zariadení. Pre jednoduché doliatie stačí otvoriť kryt a uzávery nádržiek a z fľaštičky doplniť požadovaný atrament. Tie sa dodávajú vo farbách azúrová (cyan), purpurová (magenta) a žltá (yellow) s kapacitou pre tlač 5 000 strán A4 s 5 % pokrytím. Dopĺňa ich čierny (black) atrament s kapacitou až 6 000 strán. Cena atramentov je veľmi dobrá a v porovnaní s cenami klasických atramentových kaziet je oveľa nižšia. 

 

Zhodnotenie

Napriek tomu, že táto multifunkcia neobsahuje množstvo najnovších funkcií, má niekoľko zaujímavých benefitov. Najväčšími sú nízke náklady na farebnú tlač, dlhá výdrž atramentov a ich komfortné dopĺňanie. Pre študenta na tlač, kopírovanie a skenovanie, všetko v jednom je to ideálne zariadenie. Už nikdy ho nebudete musieť kontrolovať, aké množstvo tlačí a ako sa to odzrkadlí na nákladoch. Ďoplňanie atramentov nebude tak časté, vďaka tankovému systému. Za dobré vysvedčenie si takúto multifunkciu vaša ratolesť určite zaslúži!

Tip pre vás

Na každý výrobok spoločnosti Brother je 24 mesačná záruka, ktorú si registráciou na stránke výrobcu môžete rozšíriť o ďalších 12 mesiacov. Spolu tak dostanete 36 mesačnú záručnú dobu.