Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola
IT a Elektronika

Konica Minolta Bizhub 185

Recenzia Konica Minolta Bizhub 185

Základný monochromatický model výrobcu Konica Minolta je pripravený pre rýchlu laserovú čiernobielu tlač do firemného prostredia. Vhodný je do menšej a stredne veľkej kancelárie. Tento model sa nedá nadstavbou rozšíriť a jedinou možnosťou rozšírenia jepodávač. Napriek tomu dokáže pracovať efektívne a plusom je veľkoformátová tlač s papierom vo formáte A3.

 

Stručná charakteristika

Laserová multifunkcia 3 v 1/ monochromatická tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ A3/ USB/ Bizhub Secure

Rozmery a hmotnosť

Hĺbka 531 mm/ šírka 606 mm/ výška 449 mm/ hmotnosť 25,2 kg

Dizajn

Táto multifunkcia má väčšie rozmery a hlavne svoju poctivú váhu, ktorou patrí na stabilné miesto a prenášanie z miesta na miesto nie je vhodné. Preto ide o zariadenie do firmy alebo kancelárie podnikateľa. Do domácnosti ho neodporúčame. Dizajnovo síce zapadá do rady kancelárskych zariadení, ktoré je možné rozšíriť nadstavbou, ale opak je pravdou. Tento model je rozšíriteľný minimálne. Robustnejšie tvary majú len minimálne zaoblené hrany. Čierne prevedenie zariadenia dopĺňa biely ovládací panel s bohatou ponukou tlačidiel a malým LCD displejom. Vpredu dole sa nachádza zásobník vstupu papiera. Na čelnej strane vpravo je odklápací priestor, ktorým sa dostanete k výmene toneru. Na ľavej bočnej strane nájdete sieťový vypínač. Na zadnej časti nájdete konektor pre zapojenie sieťového kábla a jediný USB port pre pripojenie zariadenia k počítaču. Dizajn nesklame, ale ani ničím originálnym neprekvapí.

Funkcie

Ide o laserovú monochromatickú multifunkciu, ktorá vám okrem tlače ponúka aj kopírovanie a skenovanie. Tlačiareň podporuje čiernobielu tlač až do formátu papiera A3. Využiť môžete možnosť tlačenia viac strán na jednu stranu a funkciu vodoznak. Pri kopírovaní viete kopírovať obidve strany na jednu stranu, napríklad pri kopírovaní osobných dokladov. Ďalšie možnosti pri kopírovaní sú triedenie a kopírovanie 2 - 4 strán na jednu stranu. TWAIN skener zase využijete pre pohodlnú digitalizáciu dokumentov. Bohužiaľ, čo sa týka konektivity tohto modelu musíte si vystačiť s pevným pripojením cez USB káble. Tento model nie je možné zapojiť do siete pomocou ethernet káblu a ani bezdrôtovo bez Wi-Fi. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Model Konica Minolta Bizhub 185 používa pre tlač laserovú technológiu a pomocou toneru SIMITRI® HD (polymerizovaný toner) zaisťuje najvyššiu kvalitu, stálosť a odolnosť farieb. Za minútu dokáže tlačiareň vytlačiť 18 strán vo formáte A4 a 9,1 strán formát A3. Prvý výtlačok sa tlačí necelých 8 sekúnd, rozlíšenie čiernobielej tlač je 600 x 600 Dpi. Veľkosť zásobníka je 350 listov, vstupný zásobník má kapacitu 250 listov a ručný podávač 100 listov.

 

Plusy tlačiarne

- kvalita čiernobielej tlače
- rýchlosť tlače
- 3 v 1 (multifunkcia)
- max. formát A3
- možnosť služby Bizhub Secure 
- zariadenie spolu so službami Konica Minolta spĺňa požiadavky na ochranu údajov GDPR
- ekonomická prevádzka 

Mínusy tlačiarne

- toner nie je súčasťou balenia (dokúpenie toneru Konica Minolta TN 116)
- iba čiernobiela tlač
- minimálna ponuka konektivity (USB) 
- prvotná inštalácia vyžaduje skúseného užívateľa alebo servisného technika
- nepodporuje CZ a SK jazyk (nastavenie je možné iba cez servisné menu zmenou regiónu) 
- absencia ovládačov pre OS X (iba Windows) 

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Konica Minolta Bizhub 185 tlačí pomocou polymerizovaného čierneho toneru SIMITRI® HD, ktorý má kapacitu 11 000 strán na jednu výmenu, pri 5 % pokrytí. Originálny toner má označenie Konica Minolta TN 116 a v ponuke je výhodné dvojbalenie (2 x 11 000 str.) Pre zníženie nákladov na tlač, môžete použiť aj alternatívny alebo prémiový toner TonerDepot, ktoré sú plne kompatibilné so zariadením a dosahujú vysokú kvalitu so splnením medzinárodných štandardov. 

Zhodnotenie

Model Konica Minolta Bizhub 185 je multifunkčné zariadenie, ktoré dokáže efektívne pracovať v náročnom pracovnom nasadení malej alebo stredne veľkej firmy. Podáva jednoznačne výborný výkon a kvalita čiernobielej tlače ja na vysokej úrovni. Vďaka nízkej spotrebe a používaniu SIMITRI® HD toneru, je tento model šetrný k životnému prostrediu (znižuje  produkciu oxidu uhličitého v tlači o 40 %). Po nastavení sa už ovláda veľmi pohodlne a dostatočne široká ponuka funkcií pre tlač a skenovanie je plusom. A týmto výpočet plusov končí. Najväčšími nedostatkami alebo mínusmi je konektivita, v podstate jediná možnosť je USB káblom na pevno. Veľmi zložitá prvotná inštalácia, tá vyžaduje skúseného užívateľa alebo priamo so zakúpením zariadenia využiť aj službu inštalácie. Ak sa pýtate prečo, tak je tým štartovací proces. Tento model sa predáva v balení s vrecúškom štartovacieho prášku (developer).

Zložitejšia inštalácia 

Tento úkon spočíva v otvorení bočného krytu vpravo a krytu na čelnej strane. Na čelnej strane sa nachádza otvor pre vloženie toneru a kryt, za ktorým je optická jednotka.Istený je tromi skrutkami, ktoré musíte odstrániť. Pod jednou nájdete krytku na kábel pre odpojenie. Po odskrutkovaní zvyšných dvoch skrutiek , môžete vytiahnuť časť na ktorej je optický valec a priestor pre vloženie toneru. Znova sa dostanete k skrutkám na tejto časti, ktoré musíte odstrániť z oboch strán. Aby toho nebolo málo, je tam ešte konektor, ktorý musí tiež z tejto časti preč. Ak si myslíte, že je toho veľa, zďaleka, to nie je koniec. Po odobratí bočných častí, vás čakajú vás ďalšie tri skrutky. Nakoniec môžete vsypať do pripravenej časti rovnomerne prášok (developer). Otáčaním nanesieme na valec prášok. Všetko musíte naspäť  zaskrutkovať a zapojiť. Časť vložiť do zariadenia a zaskrutkovať tromi skrutkami, netreba zabudnúť, ani na odpojený konektor pod jednou zo skrutiek. Ďalším krokom je skúška s papierom cez servisné menu na zariadení. Automatické nastavenie trvá niečo okolo 1 - 2 minút. Až po tejto procedúre nastáva čas na vloženie zakúpeného toneru TN 116. Ten poriadne pretrepete a vložíte do časti pre toner. Ako vidíte samotná prvá inštalácia je dosť náročná. Skúsenému technikovi môže trvať zhruba  15 minút.

Windows áno, Mac OS nie

Ďalším nemilým prekvapením je oklieštenosť spolupráce s operačným systémom. Pre Windows je podpora bohatá, ktorá začína na min. staršom Windowse Vista až po Windows server. Pre operačný systém Mac OS, však nenájdete ovládače. Na stránkach výrobcu síce sú ovládače aj pre Mac OS Sierra, ale model Konica Minolta Bizhub 185 podporovaný nie je.

Tip pre vás

Namiesto tipu pre vás pri tomto modeli máme UPOZORNENIE. Balenie neobsahuje toner TN 116!!! Ten si musíte zakúpiť. Súčasťou balenia je štartovací prášok (developer). Inštaláciu by mal zabezpečiť certifikovaný servisný technik. Práve to je aj podmienkou platnosti záruky. Pri neodbornej inštalácií môžete stratiť záruku na zariadenie.