Tonery a náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Modelová rada tlačiarne

Modelová rada nálpne

Kancelária a škola

Skartovacie zariadenie Peach PS500-70

Ak hľadáte do svojej kancelárie skartovačku v dobrom pomere výkonu a ceny, ktorá zvládne skartovanie niekoľkých strán naraz a dokáže skartovať aj CD/DVD nosiče, platobné karty a má dostatočne veľký kôš model Peach PS500-70, by vám mohol vyhovovať. Či už ide o malú kanceláriu vo firme, živnostníka alebo Home Office s týmto zariadením efektívne zoskartujete všetky citlivé dáta.

 

Stručná charakteristika

Skartovacie zariadenie/ krížový rez/ 18 l objem/ papier, CD/DVD média/ spätný chod

Rozmery a hmotnosť

535 x 370 x 285 mm/ 4 kg

Dizajn

Dizajn skartovačky je jednoduchý v čiernom prevedení s priehľadným úzkym oknom, ktoré zasahuje asi do polovice koša. To slúži pre kontrolu stavu zaplnenie koša.  Horná časť sa obsahuje otvor na vkladanie papiera plus mechanický prepínač a tri stavové diódy. Prepínač môžete posúvať z polohy off do polohy auto a reverse (spätný chod). Šírka vstupu je 230 mm. Naraz môžete vložiť až 14 listov. O plnom koši informuje dióda, ale aj vizuálne to môžete skontrolovať  pomocou priehľadného pozdĺžneho prierezu priamo na koši. Bočné hrany sú mierne zrezané a dizajn dopĺňajú jemné úkosy vpredu a na vrchnej strane. K nim výrobca prispôsobil aj tvar priehľadného okna. Skartovačka pôsobí síce jednoducho, ale veľmi zaujímavo.

Funkcie

Skartovacie zariadenie Peach PS500-70 pracuje technológiou krížového rezu 5 x 35 mm. Okrem skartovania papiera, ktoré dokáže spracovať v množstve 14 ks naraz, zvládne aj CD/DVD  nosiče a plastové (napr. platobné) karty. Nechýba spätný chod pri zaseknutí papiera a automatické vypnutie pri zaplnenom koši. Ten má objem 18 litrov, čo je zhruba 200 listov papiera A4. Bez prerušenia môžete s touto skartovačkou pracovať okolo 30 minút. Plusom je poistka proti prehriatiu motora, ktorá zabráni pri vysokej záťaži poškodeniu. Celkom príjemná je aj hlučnosť, ktorá je nižšia a neprekročí  58 dB.

Rýchlosť a kvalita skartovania

Skartovacie zariadenie Peach PS500-70 má veľmi dobrý výkon vhodný nielen do domácnosti, ale aj do menšej kancelárie. Papier pri skartovaní nareže na malé 3 x 35 mm prúžky. Oproti bežnému pozdĺžnemu rezu, tým  dokáže ešte viac znížiť objem odpadu.

 

Plusy 

- zvládne súčasne spracovať 14 listov obyčajného papiera
- dostatočne vysoký stupeň utajenia P 4
- spätný chod pri záseku papiera
- automatické vypnutie zariadenia pri naplnení koša
- poistka motora proti prehriatiu 
- dostačme veľký objem koša (18 litrov/ 200 A4 listov)
- krížový rez 5 x 35 mm
- príjemný dizajn a kvalitné továrenské spracovanie

Mínusy 

- chýba podpora skartácie dokumentov zopnutými sponami 

Zhodnotenie

Skartovacie zariadenie Peach PS500-70, môžeme odporučiť nielen do domácnosti, ale aj do menšej kancelárie. Efektívne zvládne skartovanie pre použitie v Home Office. Dizajn je príjemný a hlučnosť je nízka. V porovnaní s cenovo lacnejším modelom Peach PS500-60, má čo sa týka hlučnosti tento model navrch. Objem odpadu je vďaka krížovému rezu tiež nižší a pre domáce účely a bežné kancelárske dokumenty stupeň utajenia P-4 tiež vyhovuje. Ako plus hodnotíme poistku proti prehriatiu motora a 30 minútový limit odporúčanej nepretržitej prevádzky je tiež dostatočne veľký. V podstate tomuto modelu nič nechýba. Jediné, čo mu môžeme vytknúť je chybujúca podpora skartácia dokumentov zopnutými sponami. Hoci sme pri teste dokázali skartovať aj zošité dokumenty, ktoré nie sú výrobcom odporúčané, skartovačka si s nimi poradila.

Tip pre vás

Ak sa vám tento model dizajnovo páči, ale očakávate trochu väčší výkon pri skartovaní môžete siahnuť po vyššom modeli Peach PS500-80, ktorý má totožný dizajn. Rozdiel je však vo vyššej kapacite skartovania a to až 18 listov 80 g/m2 súčasne, a väčšom objeme koša na odpad. Ten má kapacitu 27 litrov, čo je zhruba 450 listov A4. Oproti modelu Peach PS500-70 je nepretržitá doba skartovania až 120 minút, to je 10 000strán pri jednom skartovacom cykle. S nárastom výkonu však stúpla aj cena.  V pomere dobrý výkon a prijateľná cena je lepšou voľbou model Peach PS500-70, ak si priplatíte, tak investícia do vyššieho modelu PS500-80, vás určite nesklame.