Kancelária

Home Office - Farebné LED tlačiarne OKI

OKI C332dn/ OKI C332dnw

Spoločnosť OKI pridala do svojho portfólia, nový model farebnej tlačiarne OKI C332. Predošlý model OKI C332dn neobsahoval podporu Wi-Fi, ktorú nový model má. V ponuke sa tak teraz nachádza kompaktná laserová tlačiareň OKI C332dnw pre farebnú tlač s podporou Wi-Fi a model OKI C332dn bez Wi-Fi. Obidve zariadenia tlačia pomocou LED technológie a vhodné sú do malej kancelárie alebo domácej pracovne. Ide o zariadenia s veľmi dobrým pomerom vysokej kvality tlače a ceny.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: LED farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá firma, home office
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ (Wi-Fi iba model OKI C332dnw)
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač/ AirPrint/ Google Cloud Print 2.0
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: 2-riadkový informatívny

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 410 mm
Hĺbka: 504 mm
Výška: 242 mm
Hmotnosť: 22 kg

Dizajnom sivá myška

Nemôžeme síce povedať, že ide o najatraktívnejšiu tlačiareň svojim dizajnom, ale do menšej a stredne veľkej kancelárie sa hodí kompaktnými rozmermi. Štvorcovým pôdorysom a pomerne malou výškou nezaberie zariadenie veľa priestoru. Ovládanie je na pravej hornej strane a obsahuje malý dvojriadkový displej, kruhové tlačidlo menu s potvrdzovacím OK tlačidlom, tromi tlačidlami s funkciami a samozrejme tlačidlom pre zapínanie a vypínanie. Na prednej hrane sú ešte dve stavové diódy. V spodnej časti vpredu sa nachádza vstupný zásobník na papier. Výstup je na hornej strane. Pod horným krytom je prístup k tonerovým kazetám pre jednoduchú výmenu. 

Funkcie

Obidva modely OKI C332 tlačia farebne vo vysokej kvalite LED technológiou. Obsahujú automatickú obojstrannú tlač a pre tlač marketingových materiálov dokážu potlačiť papier formátu A6 až do dĺžky 1,3 m. Vhodné na tlač rôznych reklamných bannerov v malej firme. Konektivita je zastúpená klasickým USB pripojením a možnosťou zapojenia ethernet káblom do siete LAN. Nový model OKI C332dnw má navyše aj možnosť pripojenia pomocou Wi-Fi. To je jediný rozdiel medzi obidvomi modelmi. Nechýba ani podpora Google Cloud Print 2.0 a Apple AirPrint.

Rýchlosť a kvalita tlače

Tlačiareň OKI C332 (platí pre oba modely) tlačí v rozlíšení 1 200 x 600 Dpi. Tlač prvej strany trvá necelých 9 sekúnd. Vo farebnom režime vytlačí zariadenia 26 strán v maximálnom formáte A4 a v čiernobielom režime je to 30 strán za minútu. Kvalita tlače je na vysokej úrovni a to ako pri čiernobielych dokumentoch, tak aj pri tlači farebných propagačných materiálov. Vstupný zásobník má kapacitu 250 hárkov papiera a pre výstup je kapacita 100 listov. Odporúčané mesačné zaťaženie je 3 000 strán. 

 

Plusy tlačiarne

- vysoká kvalita tlače
- rýchlosť tlače
- možnosť tlače na papier s gramážou až 220 g/m2
- farebná tlač
- duplex
- konektivita (model OKI C332dnw s Wi-Fi)
- jednoduchá obsluha

Mínusy tlačiarne

- vyššia cena originálnych náplní
- malý iba informačný displej
- nie príliš atraktívny vzhľad

Náplne do tlačiarne

Do tlačiarní OKI C332 idú 4 tonerové kazety s kapacitou 1 500 alebo 3 500 strán pre čierny toner s označením OKI 46508712 a OKI 46508716. Pre farebné tonery azúrový, žltý a purpurový sú k dispozícií kapacity 1 500 alebo 3 000 strán tlače. 

Zhodnotenie

Farebná LED tlačiareň OKI C332, vo verzii bez alebo s podporou Wi-Fi je výborným zariadením do malej alebo stredne veľkej firmy. Využitie nájde aj v domácej kancelárií, ak potrebujete tlačiť vlastné propagačné materiály. Lepším riešením je samozrejme novší model s podporou Wi-Fi, kde už môžete využiť aj pohodlnú tlač z mobilných zariadení. Kvalita tlače je na výbornej úrovni. Ocenili sme možnosť tlačiť čiernobiele dokumenty aj keď došiel farebný toner. Čo by sme však modelu OKI C332 vytkli je dizajn a malý displej. Ani farebné prevedenie kancelárskej bielo-sivej na atraktivite tlačiarni nepridáva. Cena originálnych náplní je vyššia.

Tip pre vás

Po registrácii zariadenia máte, ako zákazník nárok na 3-ročnú predlženú záruku (za podmienok používania originálneho spotrebného materiálu).