Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Canon Pixma TS9150

Vynikajúca fototlačiareň s elegantným dizajnom

Hľadali sme multifunkčnú tlačiareň, ktorá by dokázala tlačiť fotografie v kvalite, za ktorú by sa nehanbilo, ani profesionálne fotoštúdio. V ponuke sme našli niekoľko kvalitných kúskov, ale pre použitie v domácnosti sme mali obmedzený rozpočet. Napriek tomu sme objavili v cene približne 200 € parádnu tlačiareň, ktorá splní požiadavky aj náročnejšieho užívateľa.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi/ Bluetooth
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/potlač CD, DVD 
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 372 mm
Hĺbka: 324 mm
Výška: 140 mm
Hmotnosť: 6,7 kg

Elegantný dizajn

Okamžite sa nám tlačiareň Canon Pixma TS9150 zapáčila. Má ostrejšie hrany, takže sa už na prvý pohľad líši od všetkých tých zaoblených zariadení. Továrenské spracovanie je v dobrej kvalite. Plasty sú dostatočne pevné, nič sa neprehýba a nevŕzga pri otváraní. Trochu horšie je na tom plastový predný podávač, ale to je problém všetkých tlačiarní. Prednej strane dominuje farebný, 12,6 cm veľký displej s dotykovým ovládaním. Celý panel na ktorom sa okrem displeja nachádza aj tlačidlo zapnutie/ vypnutie a stavová dióda sa dá naklápať v miernom uhle. V spodnej časti je vstupný zásobník s podávačom papiera a ďalší podávač nájdete vzadu v hornej časti zariadenia. Štandardný kancelársky papier sa vkladá vpredu a fotopapier zozadu. Výstup je v prednej časti nad podávačom. V spodnej časti spredu nájdete aj slot na pamäťová kartu. Horný časť pod krytom patrí skeneru. V tmavosivom farebnom prevedení pôsobí zariadenie veľmi štýlovo a elegantne. 

 

Bohatá konektivita a funkcie 

Tlačiareň Canon Pixma TS9150 ponúka okrem farebnej tlače aj funkciu kopírovania a skenovania. V jednom kompaktnom zariadení, tak získate ďalšie funkcie. Plusom je možnosž potlače na optické disky. Tento model dokáže tlačiť bezokrajové fotografie, nechýba podpora automatickej obojstrannej tlače a tlač z pamäťových kariet. Konektivita je v tomto modeli zastúpená na výbornú. Okrem klasického zapojenia USB káblom k počítaču alebo notebooku, môžete tlačiareň zapojiť do LAN siete, ethernet káblom a ďalšou možnosťou je bezdrôtové pripojenia pomocou Wi-Fi. Týmto spôsobom môžete tlačiť priamo z mobilného zariadenia, ale aj z fotoaparátu, bezdrôtovo pomocou rozhrania PictBridge. My sme odskúšali obe možnosti a viac sa nám pozdávala možnosť stiahnutia fotiek z fotoaparátu do mobilu, kde sme mohli snímky ešte upraviť a nasledovane ich vytlačiť. Samozrejme nechýba ani podpora tlače z cloudových služieb a sociálnych sietí. Tento model navyše obsahuje aj rozhranie Bluetooth. S tak bohatou konektivitou bude spokojný každý užívateľ.

Rýchlosť a kvalita tlače

Canon Pixma TS9150 tlačí rýchlosťou 15 strán v čiernobielom režime a 10 strán farebne. Maximálny formát papiera, ktorý podporuje je A4. Rozlíšenie tlače je 4 800 x 1 200 Dpi. Tlačiareň obsahuje skener s rozlíšením 2 400 x 4 800 Dpi. Čo sa týka kvality tlače je na vysokej úrovni a tlač fotografií na kvalitnom fotopapieri dosahuje mimoriadnej kvality. Viditeľne k tomu prispieva aj foto-modrý atrament a čierna pigmentová farba. Najlepšiu kvalitu dosiahnete s optimálnym nastavením parametrov tlače, kde si upravíte nielen formát, veľkosť tlače, ale aj typ papiera na aký idete tlačiť. 

 

Plusy tlačiarne

- štýlový dizajn
- kvalitné spracovanie 
- multifunkčnosť (tlač, kopírovanie, skenovanie vo formáte A4)
- potlač CD/ DVD
- bohatá konektivita (LAN, Wi-Fi, Bluetooth)
- čítačka pamäťových kariet
- podpora tlače z mobilných zariadení, podpora služieb Canon Print, Pixma Cloud Link
- pohodlné ovládanie, veľký displej
- vysoká kvalita tlače
- duplex, ADF
- tlač bezokrajových fotografií 10 x 15 cm/ 17 sek.
- 6 samostatných atramentových kaziet
- možnosť používania voliteľných atramentov XL


Mínusy tlačiarne

- vyššia cena tlačiarne
- pomalšia obojstranná tlač

Náplne do tlačiarne

Multifunkcia Canon Pixma TS9150 využíva k tlači 6 samostatných atramentových kaziet. Okrem štandardných farieb CMYK, obsahuje navyše kazetu s čiernym pigmentovým atramentom a kazetu atramentom foto-modrá. Práve foto-modrý atrament na dokresľovanie fotografií pomáha tlačiarni k tlači lepšieho prepracovania farieb. Najviac oceníte pridanie tohto atramentu na fotografiách s oblohou alebo vodnou hladinou. Nás osobne potešila možnosť používania voliteľných veľkokapacitných náplní XL.

Zhodnotenie

Multifunkcia nás nesklamala, práve naopak splnila naše očakávania. Tlač fotografií je veľmi dobrá a kladne hodnotíme aj skenovanie. Dizajn zariadenia je minimalistický, ale pekný a rozmery sú prijateľné pre tlačiareň do domácnosti. Nejde o extrémne veľké zariadenie, pre ktoré by ste nenašli dostatok miesta. Oceňujeme podporu bezdrôtovej tlače a automatickú obojstrannú tlač. K tej však máme menšie výhrady. Pri tlači farebných dokumentov jej to trvá dlhšie, kvôli zaschnutiu farby na prvej strane. Atramentové kazety XL sú veľmi dobrou voľbou, ale originálne náplne majú trochu vyššiu cenu. Na jednotku hodnotíme ovládanie pomocou dotykového displeja, stačí jemné ťuknutie a veľmi dobré su možnosti nastavenia cez užívateľské rozhranie. Tento model sa po pripojení sám aktualizuje. Dobré riešené je aj vypnutie v nečinnosti alebo vami nastaveným časom. Za nás dobrá voľba v pomere výkon, cena a kvalita tlače pre domácnosť, na tlač fotografií a farebných dokumentov. 

Tip pre vás

Ak vám nevadí pomalšia tlač môžete tlačiareň prepnúť do tichého režimu. Zníži sa tým hlučnosť tlačového mechanizmu.