Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475

Poslednou novinkou zo série DeskJet, ktorá sa objavila v ponuke tohto leta je model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475. Je určená do domácnosti alebo menšej firmy, kancelárie živnostníka, ale aj pre Home Office. Štýlovým dizajnom a kompaktnými rozmermi výborne zapadne do moderného priestoru. Nechýba spoľahlivá konektivita, univerzálne funkcie pre tlačové úlohy a možnosť využívať zariadenie aj ako fax. Užívateľov poteší cena, ktorá sa pohybuje tesne okolo 100 €.

 

Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : malá firma, domácnosť, Home Office
Rozhranie tlačiarne: USB/ Wi-Fi/ Bluetooth 
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ HP Smart
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: nie

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 432mm
Hĺbka: 361,1 mm
Výška: 174 mm
Hmotnosť: 6,16 kg

Dizajn v štýlovom bielom prevedení

Aj posledný štvrtý model z tohtoročnej letnej nádielky HP má príjemný dizajn v štýlovej bielej farbe so sivými akcentmi. Pri detailnejšom pohľade nám neušla podobnosť s dvomi predošlými modelmi. Spodná časť zariadenia je podobná modelu HP Deskjet Plus 6075 Ink Advantage, ktorá ma rovnaký kontextový ovládací panel. Horná časť má zase skener s ADF, v čom je mierna podoba s modelom HP DeskJet Plus 4120. Multifunkcia HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 si vzala niečo z každého modelu a vyzerá to veľmi dobre. Tlačiareň má kompaktné rozmery a veľmi dobrú ergonómiu. Prístup k ovládaniu je pohodlný. Kontextový ovládací panel obsahuje podsvietené tlačidlá, ktoré sa rozsvietia podľa potreby. Podávač dokumentov má zaklápaciu lištu, ktorá ak ju nepotrebujete nezaberá miesto na veku plochého skenera. Po otvorení jednej časti zariadenia sa dostanete k 2 atramentovým kazetám, ktoré multifunkcia používa. Výstup papiera je riešený slotom s pekným podsvietením. Pre vstup papiera je v spodnej časti umiestený vysúvací zásobník. Celkový príjemný dojem z tejto univerzálnej tlačiarne, vďaka kompaktnosti a štýlovému dizajnu dopĺňa kvalitné továrenské spracovanie a použité pevné plasty. Aj tu musíme spomenúť, že tento model využíva pri výrobe 20 % recyklovaného materiálu.

 

Funkcie All-in-One

Model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 je univerzálnou tlačiarňou typu All-in-One, ktoré ponúka plnohodnotnotné funkcie tlače, kopírovania a skenovania v jednom zariadení. Vďaka bezdrôtovej konektivite môže užívateľ zadávať tlačové úlohy priamo z mobilného zariadenia. Pomocou aplikácie HP Smart dostane ďalšie inteligentné funkcie. V rámci pripojenia pomocou Wi-Fi sa môžete pohybovať v dvoch pásmach 2,4 GHz a 5 GHz. Okrem podpory Dual Wi-Fi disponuje zariadenie aj funkciou samoopravy pre minimalizáciu straty prenosu. Tlačové úlohy si môžete zefektívniť používaním automatickej obojstrannej tlače a automatickým podávačom dokumentov. 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 tlačí atramentovou technológiu v max. rozlíšení 4 800 x 1 200 Dpi. Doba pre vytlačenie prvej strany je približne 18 sekúnd. Za minútu dokáže vytlačiť 10 strán formát A4 v monochromatickom režime alebo 7 strán farebne. Vstupný zásobník má kapacitu 100 hárkov papiera a na výstupe je to 25 hárkov papiera. Tlačiareň je vhodná pre užívateľov, ktorí tlačia mesačne približne 100 až 400 strán. Maximálne vyťaženie, ktoré zariadenie zvládne je 1 000 strán tlače. Čiernobiela tlač textových dokumentov je vo výbornej kvalite. Text je ostrý a veľmi dobre čitateľný. Pri celostrannej farebnej tlači obrázkov alebo fotografii  je to už o poznanie horšie. Ale tento model ani nie je primárne určený pre fotografov a pre bežného užívateľa splní to, na čo je tlačiareň určená. Model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 podporuje aj bezokrajovú tlač. 


Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- príjemný štýlový dizajn
- multifunkčnosť typu All-in-One
- kvalitná farebná a čiernobiela tlač
- dobrá konektivita
- automatická obojstranná tlač a ADF
- dvojpásmové pripojenie Wi-Fi s funkciou samoopravy
- tlač a fax z mobilných zariadení
- jednoduché ovládanie
- inteligentný ovládací kontextový panel
- možnosť tlače s jednou atramentovou kazetou
- kompaktné rozmery
- cena

Mínusy tlačiarne

- chýba zatiaľ podpora alternatívnych náplní 

Náplne do tlačiarne

Do tlačiarne idú dve atramentové kazety. Čierna náplň s označením HP 653 s kapacitou 360 strán o objeme 6 ml a spoločná farebná Tricolor náplň HP 653, ktorá ma vyťaženosť 200 strán a dodáva sa v kazete s objemom 5 ml. Náklady na tlač sa pohybujú v priemernej cene atramentových tlačiarní do domácnosti a bežného užívateľa určite nezruinujú. Škoda, že pre tento model zatiaľ nie sú dostupné alternatívne, kompatibilné náplne.

Zhodnotenie

V cenovej hladine do 100 € nájdete v ponuke predajcov dosť zaujímavých atramentových tlačiarní. Multifunkcia HP DeskJet Plus Ink Advantage 6475 je mierne na hornej hranici tejto ceny, ale užívateľovi má čo ponúknuť. Atraktívnym, štýlovým dizajnom, kompaktnými rozmermi, výbornou konektivitou a pohodlným ovládaním dokáže zaujať. Kvalita čiernobielej aj farebnej tlače je na veľmi dobrej úrovni, zariadenia pracuje spoľahlivo a relatívne dosť rýchlo. Náklady na tlač sa dajú znížiť používaním automatickej obojstrannej tlače. Plusom je, že tlačiť sa dá aj s jednou kazetou. Určite by potešilo, keby tlačiareň s takým moderným dizajnom mala už integrovaný tankový systém pre dopĺňanie atramentu namiesto kaziet, ale to už by navýšilo cenu, čo by mnoho užívateľov odradilo. Každopádne ide o veľmi zaujímavé zariadenie.