Kancelária

HP LaserJet Enterprise 700 M712dn

Model HP LaserJet Enterprise 700 M712dn je výkonná monochromatická tlačiareň do firmy, kde je potrebné vysoké pracovné nasadenie, efektivita a bezpečnosť citlivých dát. Jej najväčšími plusmi je veľkoobjemová tlač, spoľahlivý výkon a nízke náklady na tlač a prevádzku. Tomu zodpovedá aj masívny, pevný dizajn. Zariadenie je možné rozšíriť prídavným príslušenstvom, čo robí z tlačiarne model schopný dlhej prevádzky, bez prerušenia.
 
 
Stručná charakteristika
 
Technológia tlače: laserová monochromatická
Použitie firma/ domácnosť: malá, stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: tlač/ Apple AirPrint/ HP ePrint 
Maximálny formát tlače: A3
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno 
 
Rozmery a hmotnosť
 
Šírka: 568 mm
Hĺbka: 596 mm
Výška: 392 mm
Hmotnosť: 38,5 kg

Masívny dizajn 

 
Napriek veľkosti má tlačiareň príjemný, moderný dizajn a kvalitné továrenské zhotovenie. Ergonómia s jemne zaoblenými hranami dodáva zariadeniu štýlový vzhľad. Jediné, čo z nášho pohľadu celkový dojem kazí je menší 4-riadkový (5,8 cm) displej. Napriek jeho malým rozmerom je farebný a zobrazuje text aj ikony. Zariadenie by si zaslúžilo väčší, dotykový displej. Horná časť zariadenia patrí výstupu papiera s kapacitou 250 hárkov papiera. Predná časť na pravej strane je predelená a farebne odlíšená. Tmavosivá časť patrí výstupu a svetlá so zaoblením, ovládacej časti. Na nej sa nachádza už zmienený LCD displej, niekoľko ovládacích tlačidiel a numerická klávesnica. Pod ovládacou časťou je USB port s krytkou, pre priamu tlač z USB zariadenia. Na čelnej strane nájdete tlačidlo zapnutia/ vypnutia, logo výrobcu HP a označenie modelu. Spodná časť tlačiarne je znovu farebne kombinovaná do tmavosivej, zatiaľ, čo čelná strana je svetlosivá. Táto kombinácia je nielen prijemná, ale tieto farebné predely oddeľujú pekne jednotlivé časti zariadenia. Dva na seba uložené vstupné, vysúvacie zásobníky v tmavosivej farbe ponúkajú kapacitu 2 x 250 hárkov papiera. To však zďaleka nie je všetko, bočná strana po odklopení ukýva ešte jeden viacúčelový zásobník na 100 listov. V zadnej časti už nájdeme iba konektor pre USB kábel, ethernet kábel a pripojenie do elektrickej siete. Celkový dizajn je veľmi príjemný a zariadenie je stabilné pri prevádzke, vďaka svojej pevnej konštrukcii.
 
 
 
 
 
Funkcie - Niekedy je menej viac 
 
Tento model nevyniká, až takým veľkým počtom funkcií. Ide o monochromatickú, laserovú tlačiareň, ktorá zaujme hlavne svojím výkonom o ktorý sa stará 800 Mhz procesor a 512 MB pamäte, rozšíriteľnej na 1 GB. Obsahuje funkciu automatickej obojstrannej tlače a okrem rýchlosti a kvality, je jej prednosťou aj tlač na formát A3. Pripojenie je zastúpené klasickým pevným zapojením USB káblom k počítaču a využiť môžete aj pripojenie do LAN siete pomocou ethernet kábla. Tlačiareň sa dá rozšíriť voliteľným príslušenstvom, pre bezdrôtové pripojenie. Pripojenie v sieti LAN si viete nakonfigurovať aj pre tlač z mobilných zariadení a využívať Apple AirPrint alebo HP ePrint. Za zmienku stojí funkcia automatického zapnutia a vypnutia Auto On/ Auto Off a Instant-on, ktoré pomáhajú šetriť energiu. Bezpečnosť tlače je riešená zabezpečením na systémovej úrovni. Pri firemnej tlači v sieti s citlivými údajmi si pomocou aplikácie HP Web JetAdmin, dokážete monitorovať zariadenie. Bezpečnostné prvky sú použité aj na ochranu integrovaného pevného disku. Tento model podporuje technológiu HIP (Hardware Integration Pocket) a je rozšíriteľný o čítačku kariet a zabezpečenie overením kartou.
 

Rýchlosť a kvalita tlače

 
Model HP LaserJet Enterprise 700 M712dn je určený pre veľký objem tlače. Za minútu dokáže vytlačiť 40 až 41 strán A4 s 5 % pokrytím. Pri veľkosti formátu A3 je to samozrejme menej, približne 20 strán za minútu. Tlačiareň tlačí v čiernobielom režime s rozlíšením 1 200 x 1 200 Dpi. Kvalita bežných textových dokumentov je výborná. O niečo menej uspokojivá je tlač náročnejších grafických dokumentov, ale stále ju môžeme hodnotiť, ako veľmi dobrú. Niekoľko strán, ktoré sme vytlačili, splnili naše očakávania pre bežnú tlač firemných dokumentov, aj dokumentov vytvorených v PowerPointe s prezentáciou a grafmi. Menšie zhoršenie sme evidovali pri dokumente, kde sme nastavili menšie písmo a iný font. S bežne používanými typmi písma pre dokumenty a veľkosťou pre kancelársku tlač bola kvalita výborná.
Veľkým plusom je široká škála médií na ktoré môžete tlačiť. Okrem obyčajných kancelárskych papierov zvládne tlačiareň aj tlač na jemný, drsný alebo tvrdý papier, recyklovaný papier, farebný, hlavičkový, predtláčaný a predierovaný papier. Tlačiť môžete na bankový papier, obálky, kartón, štítky, ale aj na špeciálne prehľadné fólie a pergamen. Tlač na rôzne druhy papiera si môžete namanažovať vďaka 2 predným, vstupným zásobníkom a viacúčelovému bočnému zásobníku s podávačom.
Model HP LaserJet Enterprise je tlačiareň, ktorá svojím výkonom zvládane náročné pracovné nasadanie. Odporúčaná mesačná záťaž je 5 000 - 20 000 strán a maximálne mesačné vyťaženie až 100 000 strán tlače. 
 
 
Plusy tlačiarne
 
- moderný dizajn a pevná konštrukcia
- rýchlosť tlače
- kvalita čiernobielej tlače
- duplex (automatická obojstranná tlač)
- vstupná kapacita zásobníkov (600 listov štandardne, 4 600 max.)
- tlač na formát papiera A3
- tlač na širokú škálu médií
- výborná manipulácia s papierom 
- konektivita LAN, 2 x USB pre priamu tlač
- možnosť rozšírenia voliteľným príslušenstvom 
- zabezpečený pevný disk
- nízke náklady na veľkoobjemovú tlač
- zvláda vysoké pracovné vyťaženie 
 
Mínusy tlačiarne
 
- neobsahuje kopírku, skener
- iba čiernobiela tlač
- menší LCD displej 
- neobsahuje štandardne Wi-Fi
- cena tlačiarne 
 

Náplne do tlačiarne

 
Tlačiareň tlačí laserovou technológiou v monochromatickom režime. Pre tlač využíva čiernu tonerovú kazetu s označením toner HP CF214A (black) so štandardnou kapacitou 10 000 strán pre tlač formátu A4. Tento model podporuje aj veľkokapacitné tonerové kazety s označením toner HP CF214X (black), s kapacitou 17 500 strán A4, pri 5 % pokrytí. Náklady na tlač sú nízke a s alternatívnymi náplňami si ich môžete ešte niekoľkonásobne znížiť. 
 

Zhodnotenie

 
Monochromatická laserová tlačiareň HP LaserJet Enterprise 700 M712dn je zariadenie, ktoré má väčšie rozmery a masívny dizajn a vďaka tomu je pri prevádzke stabilná. Pevná konštrukcia a vysoký výkon tlačiareň predurčujú do pracovnej skupiny, kde sa vyžaduje spoľahlivosť, vysoké pracovné nasadenie a efektivita. Výborná manipulácia s papierom, podpora automatickej obojstrannej tlače a výborná vstupná kapacita papiera, ktorá sa dá ešte rozšíriť, radia tento model medzi zariadenia, ktoré si poradia s veľkým objemom tlače v neprerušovanom režime a s benefitom nízkych nákladov. Štandardne je kapacita papiera na vstupe 2 x 250 listov plus 100 listov kapacita viacúčelového zásobníka. To je už 600 hárkov papiera, len v základnom vybavení. Ak využijete možnosť rozšírenia ešte o jeden voliteľný veľkokapacitný zásobník na 3 500 hárkov papiera a voliteľný podávač papiera 500 listov so skrinkou a stojanom, získate kapacitu 4 600 listov, bez potreby dopĺňania. Spolu s alternatívnymi náplňami a využívaním Duplexu sa dostanete k bezkonkurenčnej monochromatickej tlačiarni, s podporou formátu A3 do vašej firmy. Ako mínus hodnotíme absenciu Wi-Fi, malý displej a pre niekoho aj chýbajúci skener a kopírka. Cena tlačiarne je vyššia, ale nízko-nákladová tlač, vám počiatočnú investíciu vynahradí.