Tonery a náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Typ tlačiarne alebo náplne

Modelová rada tlačiarne

Modelové rady nalplni

Kancelária a škola
IT a Elektronika
Akcie a zľavy

Canon Pixma G7040 MegaTank

Pracant do malej kancelárie

Spoločnosť Canon Europe rozšírila svoje existujúce portfólio série MegaTank o dve tankové atramentové tlačiarne vybavené automatickým podávačom dokumentov (ADF). Ide o farebnú multifunkciu 4-v-1 Canon PIXMA G7040 a monochromatickú multifunkciu 3-v-1 Canon PIXMA GM4040. Tieto modely by mali uspokojiť užívateľov, ktorí potrebujú ekonomické zariadenie s možnosťou automatickej obojstrannej tlače a automatického vypnutia. Tieto multifunkcie sa dokonale hodia pre produktívnu domácu kanceláriu alebo malú kanceláriu. Všade tam, kde je potrebná nízkorozpočtová veľkoobjemová multifunkcia, pri zachovaní najvyššej kvality tlače a bohatej konektivity. Vyšší model Canon PIXMA G7040 toho ponúkne viac a výhodou je farebná tlač. Lacnejší model Canon PIXMA G4040 tlačí iba v monochromatickom režime. Nás zaujala farebná multifunkcia G7040, ktorej cena sa pohybuje okolo 350 €.

 


Stručná charakteristika

Technológia tlače: atramentová farebná
Použitie firma/ domácnosť : domácnosť, malá až stredne veľká firma
Rozhranie tlačiarne: USB/ LAN/ Wi-Fi
Mobilná konektivita: AirPrint/ Google Cloud Print/ Pixma Cloud Link/ Mopria
Funkcie tlačiareň/ multifunkcia: multifunkcia - tlač/ kopírovanie/ skenovanie/ faxovanie
Maximálny formát tlače: A4
Automatická obojstranná tlač: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka: 403 mm
Hĺbka: 369  mm
Výška: 234 mm
Hmotnosť: 9,6 kg

Kompaktný dizajn s malým displejom

Dizajn zariadenia sa môže pochváliť výbornou ergonómiou a veľmi pohodlným prístupom k ovládacím prvkom. Kladné hodnotenie si zaslúži aj manipulácia s papierom a dopĺňanie atramentu do tankového zásobníka. Trochu na rozmeroch pridal tlačiarni automaticky podávač dokumentov. Napriek tomu má multifunkcia kompaktnú veľkosť a umiestnite ju pokojne aj na pracovný stôl. Prvé, čo nás upútalo bol veľmi malý iba informačný displej, ktorý sa akosi k celkovému vzhľadu zariadenia nehodí. Ale je to viacmennej len detail, ktorý nemá na výkon a kvalitu tlače vplyv. Vrchná časť patrí plochému skeneru s automatickým podávačom dokumentov. Na prednej strane dominuje veľký ovládací panel s tlačidlami a numerickou klávesnicou a už spomínaným malým 2-riakovým čb displejom. Panel je vyklápací a je umiestnený v strede. Čitateľnosť je veľmi dobrá z akéhokoľvek uhla. Ľavú stranu zaberá nádržka na čierny atrament a farebné náplne idú do 3 oddelených nádržiek integrovaného zásobníka vpravo. Pod ovládacím panelom je výstup papiera s výsuvnou lištou a pod ním sa nachádza šuplíkový vstupný zásobník papiera. V zadnej časti sa nachádza voliteľný vstup papiera. Konektory pre zapojenie sú v zadnej časti zariadenia. Celkový dizajn v čiernom farebnom prevedení s jemne zaoblenými hranami je príjemný. Továrenské spracovanie je kvalitné a plasty sú pevne. Jedinú výčitku máme k príliš malému displeju. Na veľkom ovládacom paneli je dosť miesta. Značnú časť zaberajú ovládacie tlačidlá a malý displej tam zaniká. Väčší dotykový displej by sa nám viac páčil a zredukoval by sa tým aj počet tlačidiel. 

 


Funkcie nesklamú

Model Canon Pixma G7040 MegaTank ponúka 4 plnohodnotné funkcie v jednom zariadení. Okrem farebnej tlače s podporou duplexu obsahuje aj funkcie kopírovanie, skenovanie s automatickým podávačom dokumentov a fax. Nechýba ani bohatá konektivita. Okrem klasického pripojenia k PC môžete využiť aj bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi a zapojenie ethernetovým káblom do LAN siete. K dispozícii je technológia Cloud Link a samozrejmosťou je možnosť tlače z mobilných zariadení s iOS, Androidom a Windows 10 Mobile. Mobilná konektivita je rozšírená o AirPrint, Google Cloud Print, technológiu Mopria a aplikácie Canon PRINT Inkjet/SELPHY, Easy-PhotoPrint Editor a Message In Print.

 

Rýchlosť a kvalita tlače

Multifunkcia tlačí atramentovou technológiu v max. formáte A4 v rozlíšení tlače 4 800 x 2 400 Dpi. Za minútu vytlačí tlačiareň 13 strán v monochromatickom režime alebo 6,8 strán farebne. Bezokrajovú tlač fotografií s rozmermi 10 x 15 cm zvládne približne za 45 sekúnd. Kvalita je vďaka čiernemu pigmentovému atramentu výborná a text dokumentov je ostrý. Zariadenie podporuje tlač na širokú škálu rôznych typov papiera.

Typy podporovaného papiera: Obyčajný papier, papier s vysokým rozlíšením (HR-101N),lesklý fotografický papier Plus II (PP-201), fotografický papier Pro Platinum (PT-101), fotografický papier Pro Luster (LU-101), pololesklý fotopapier Plus Semi-gloss (SG-201), lesklý fotografický papier (GP-501), matný fotografický papier (MP-101).
 
Voliteľné média: Obálka, odoberateľné fotografické nálepky (RP-101, magnetický fotografický papier (MG-101), obojstranný matný (MP-101D)a nažehľovacie fólie na tmavé tkaniny (DF-101).

Kapacita zásobníkov papiera na vstupe je 100 listov zadný pre obyčajný papier alebo 20 listov fotografického papiera. Predný vstupný zásobník má kapacitu 250 hárkov papiera. Podávač dokumentov je prispôsobený na 35 listov jednostranne.
 

Plusy tlačiarne

- kvalitné továrenské spracovanie
- kompaktný ergonomický dizajn
- multifunkcia 4 v 1
- rýchlosť a kvalita tlače
- pigmentový čierny atrament
- automatická obojstranná tlač (duplex)
- automatický podávač dokumentov (ADF)
- bohatá konektivita (USB, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, LAN)
- integrovaný tankový zásobník
- jednoduché ovládanie
- lokalizácia SK/ CZ (32 jazykov)
- nízke náklady na tlač


Mínusy tlačiarne

- iba 1 pigmentový atrament (čierny), farebné dye-based
- malý 2-riadkový čb displej


Náplne do tlačiarne

Model Canon Pixma G7040 MegaTank požíva pre tlač 4 atramenty, ktoré sa dopĺňajú do nádržiek integrovaného, tankového zásobníka. Čierny atrament má vyťaženosť 6 000 strán a nádržku môžete naplniť 3 fľaštičkami, ktoré sú v balení, čo vám zabezpečí 18 000 strán tlače. Farebné atramenty majú kapacitu 7 700 strán tlače dokumentov alebo  2 200 farebných fotografií. Farebné atramenty: azúrový, purpurový a žltý sú na báze farbív (dye-based), zatiaľ čo čierny je už pigmentový. Škoda, že výrobca nezvolil všetky pigmentové atramenty, čoraz viac výrobcov k tomu pristupuje pri farebných atramentových tlačiarňach.V balení nájdete  6 ks atramentov  (3 x čierny atrament a 3 farebné atramenty (C/ M/ Y).

 

                                  

 

Zhodnotenie

Multifunkcia Canon G7040 zo série MegaTank je dobrou voľbou do domácnosti s viacerými užívateľmi, do kancelárie živnostníka alebo do malej pracovnej skupiny, kde sa vyžaduje nízkonákladová kvalitná tlač. Toto univerzálne riešenie pre tlač, kopírovanie, skenovanie a faxovanie, spĺňa požiadavky pre modernú kanceláriu. Ponúka bohatú konektivitu, výbornú funkčnosť a jednoduché ovládanie. Veľkým plusom je výborná manipulácia s papierom a komfortné dopĺňanie atramentu. Čas a náklady si môžete znížiť používaním automatickej obojstrannej tlače a automatickým podávačom dokumentov. Ako mínus hodnotíme malý čb displej na ovládacom paneli, preplnenom tlačidlami. Na paneli je dosť miesta pre dostatočne veľký dotykový displej, ktorý by sme určite privítali. Niektorí výrobcovia už dodávajú pigmentové atramenty pre všetký farby. Pri tomto modeli je pigmentový atrament iba čierny. Kvalita tlače je však na veľmi dobrej úrovni.